Prijateljska utakmica: RK Bosna – RK Žepče 35:33 (18:21)

Rukometaši visočke Bosne su jučer u dvorani “Mladost” odigrali i prvu prijateljsku utakmicu uoči nastavka prvenstva u Prvoj ligi Federacije grupa Jug. Bosna je ostvarila pobjedu nad ekipom Žepča, jednom od ekipa koja je favorit za ulazak u Premijer ligu iz grupe Sjever, i ekipom koja je dosta iskusnija od izabranika trenera Handžića.

Žepčaci su vodili nakon prvih 30 minuta i to sasvim zasluženo sa 21:18, u drugom dijelu dosta izjednačena igra sa obje strane nakon čega je Bosna bila s(p)retnija i došla do pobjede od 35:33. Obzirom da je prvi meč, a i da je protivnik dosta jači od ekipa iz naše grupe, ova teško ostvarena pobjeda  je veliko upozorenje da se još mora raditi i da će morati poboljšati pristup narednim mečevima kako bi se nastavilo sigurno koračati ka Premijer ligi.

Treće poluvrijeme meča između Bosne i Žepča odigrali su kadeti ove dvije ekipe, a Žepče je slavilo sa 15:13.