Enes Sirčo – Sportska nada Zenice za 2013.

Aida Kalušić, kapiten Košarkaškog ženskog kluba Čelik i Hamza Alić, bacač kugle, član Atletskog kluba „Zenica“ proglašeni su za najbolje sportaše općine Zenica u 2013. godini. Zahvaljujući Alićevoj tituli dvoranskog viceprvaka Evrope, fantastičnim rezultatima Mesuda Pezera, Amela Tuke, Dejana Mileusnića, Kanite Bilić, Lamije Pašalić i drugih takmičara, Atletski klub „Zenica“ dobitnik je priznanja „Najbolji sportski kolektiv u općini Zenica za 2013. godinu“. Među tri najbolja sportska kluba za prošlu godinu izabrani su još i Rukometni klub Čelik i Stonoteniski klub „Mladost“.

Evropski juniorski prvak u bacanju kugle Mesud Pezer je najbolji sportista junior za 2013. godinu, a najbolja sportašica juniorka u Zenici za prošlu godinu odlukom žirija je Kanita Bilić, članica AK „Zenica“. Najbolji trener u 2013. godini je Mehmed Skender, „učitelj“ Alića i Pezera.

Priznanja sportske nade ponijeli su: Esnaf Durmić (OKK Čelik), Muharem Keleštura (Karate kluba Internacional“), Enes Sirčo (RK Čelik), Mila Čubela (Streljački klub „Zenica“) i Lamija Pašalić (AK „Zenica“).

Najbolji zenički sportisti u invalidskom sportu u prošloj godini su atletičarka Sanela Redžić – Čaplja (AIK Čelik) i Nizam Čančar, igrač sjedeće odbojke, trenutno član OKI „Fantomi“ iz Sarajeva. Najbolji sportski kolektiv u ovoj konkurenciji je Klub sjedeće odbojke „Zenica ‘92“, dok je najbolji trener u invalidskom sportu Elvir Krehmić, trener AIK Čelik.

Priznanja za afirmaciju sporta i Zenice dobili su Ena Oruč, Zeničanka koja nastupa za Taekwondo klub „Sarajevo“, te atletičari Amel Tuka i Dejan Mileusnić. Posebna priznanja za promociju i razvoj sporta dobili su zenički načelnik Husejin Smajlović i privrednik, Mirsad Čizmo, vlasnik kompanije „RM-LH“. Organizatori manifestacije „Izbor sportiste općine Zenica za 2013. godinu“ bili su Sportski savez općine Zenica i JP Radio – televizija Zenica.

sportzdk.ba