7. kolo rukometne Premijer lige BiH: “Vogošća” nadigrala visočku “Bosnu”

U okviru sedmog kola rukometne Premijer lige Bosne i Hercegovine večeras je u vogošćanskoj dvorani “Amel Bečković” Rukomeni klub “Vogošća” savladao visočku “Bosnu” rezultatom 31:25. Domaćin je opravdao ulogu favorita te je, nakon desetog minuta kada je anulirao prednost gostiju i izjednačio rezultat, tokom cijelog duela ostvarivao prednost od nekoliko golova.

Prvo poluvrijeme okončano je rezltatom 13:9. U nastavku igre vogošćani su stalno povećavali svoju prednost te su rezultatom 31:25, porazili svog protivnika. Najuspješniji na terenu kod domaćina bio je Jasmin Omerović sa osam pogodaka a Vladan Lončar kod gostiju koji je dvanaest puta zatresao mrežu vogošćana. U redovima Rukometnog kluba “Vogošća” debitovao je i dvadesetčetverogodišnji Faruk Vražalić, desno krilo rukometne reprezentacije Bosne i Hercegovine koji je odnedavno, i zvanično, postao novi član ovog kolektiva. Istina, zbog bolova u leđima nije pokazao sve ono što uistinu može ali je sa šest golova koje je postigao, itekako, pomogao da vogošćani savladaju vrlo agilne visočane.

VOGOŠĆA: Sportska dvorana „Amel Bečković“. Gledacala: 650. Sudije:Goran Ilić i Vedran Paleksić (Doboj). Delegat: Pero Marič (Mostar).

Isključenja: Vogošća 14, Bosna 8 minuta. Sedmerci: Vogošća 7 (5), Bosna 6 (4) Rezultat: Vogošća-Bosna 32:25 (13:9).

Vogošća:Tatar, Đapo, Korjenić, Geko 5, Ćosić 4, Omerović 8, Bezdrob, Vražalić 6, Međić 3, Jusufović, Purić 4, Osmanović, Dervišević, Kadrić 1, Polić i Rujanac.
Trener:Senad Skopljak

Bosna: Srćo, Žiga, Imamović, Čabaravdić 1, Burić, Mimić 6, Balta 3, Travarčić, Hrnjić, Bećak, Imamagč, Lončar 12, Zečević, Limo 2, Buljina 1 i Sorguć.
Trener: Faruk Vražić

Autor: E. M. – Avaz