S.D. „KARLOVAC“ pobjednik Prvog međunarodnog turnira u kuglanju za slijepe i slabovidne osobe „Visoko 2014.“

Ekipa sportskog društva Karlovac –Republika Hrvatska, pobjednik Prvog međunarodnog turnira u kuglanju za slijepe i slabovidne osobe „Visoko 2014.“

U rekonstruisanoj i savremeno opremljenoj kuglani kulturno sportskog centra „Mladost“ Visoko u organizaciji Udruženja slijepih općine Visoko (USOV) upriličeno je odigravanja I međunarodnog turnira u kuglanju za slijepe i slabovidne osobe. Učešće je uzelo četiri ekipe saveza i sportskih klubova – društava i to

SD slijepih Karlovac, SD slijepih USK- Bihać, SS slijepih SK- Sarajevo i ekipa domaćina US Visoko.

Ekipu su sačinjavala tri takmičara u kategorijama B1, B2 i B3 i igralo se po standardu evropske federacije kuglaša. Genaralni sponzor ovog turnira je općina Visoko.

U fer i korektnom nadmetanju i obaranju čunjeva, u pojedinačnoj konkurenciji najbolje rezultate postigli su:

B1- Nijaz Bečkanović – SD Bihać, sa oborenih 426 čunjeva,

B2-Zoran Đukić – SS Sarajevo, 492 čunja i

B3-Almedin Kapo – SS Sarajevo, 500 poena.

U konkurenciji za žene po kategorizaciji učesnika postignut je sljedeći plasman:

B1- Knežević Maja 338 poena,

B2-Karišik Senada 474 poena i

B3-Bojić Ivana 320 osvojenih poena, sve tri takmičarke su iz ekipe Sportskog saveza Sarajevo.

U konačnom poretku osvojenih poena ekipni poredak je:

Sportsko društvo slijepih Karlovac sa osvojenih 1351 poen;
Sportsko društvo KK USK- Bihać 1329 poena
Sportski savez slijepih KS – Sarajevo 1197 poena i
USOV Visoko 747 osvojenih poena.

Nakon proglašenja pobjednika, uručenja diploma, medalja i pehara, zvaničnog zatvaranja turnira, druženja je nastavljeno uz skromnu zakusku i ugodnu atmosferu, gdje je bila prilika da se razmijene iskustva u radu osoba sa invaliditetom, dogovaraju naredna druženja i zajednički lobira za afirmaciju sporta za ovu populaciju sportista.

www.magazinplus.eu – Senad Goralija