U okviru 16. kola Premijer lige za rukometaše večeras je u Visokom odigrana utakmica između Bosne i Gračanice.

Domaća ekipa Bosne je dobro otvorila susret i solidno odigrala prvo poluvrijeme. Rezultat nakon prvog dijela utakmice glasio je 15:13 za Bosnu. Drugi dio Bosna također otvara dobro, i već u 32. minuti ima vodstvo 18:13. U 36. minuti Bosna ostaje bez iskusnog Mirze Hurema koji je dobio crveni karton. U nastavku Bosna popušta tempo i gosti iz Gračanice su bili su jako blizu izjednačenja. Ali fantastični Enes Sirčo na golu spasio je visočku ekipu. Na kraju je rezultat glasio 30:26. Najbolji kod ekipe Bosne su bili Grujić sa 9 golova, te Enes Sirčo sa 11 odbrana, kod gostujuće ekipe najbolji je bio Osmanhodžić sa 8 golova, dok je gostujući golman Ahmetašević upisao 14 odbrana.
Edin Bukva, predsjednik UO RK Bosna prokomentirao je ovaj susret za našu reportersku ekipu.