8. kolo Kantonalne lige ZDK: Kosmos poražen od jesenjeg prvaka s 2:0

Odigrano je prvo kolo u nastavku proljetne sezone u okviru Kantonalne lige ZDK-a, a FC Kosmos je gostovao u Zenici, gdje je igrao protiv Borca iz Tetova. FC Kosmos je poražen s 2:0 od prvoplasirane ekipe.

Borac dolazi u vodstvo na samom početku susreta, već u 5. minuti. Domaćin u nastavku susreta i dalje žestoko napada i stvara prilike, tako da vodstvo povećava u 20. min susreta iz jedanaesterca. Do kraja prvog poluvremena gosti imaju svoje prilike, ali Džafić pogađa samo prečku i stativu.
U drugom poluvremenu bolja igra gostiju, ali golman domaćina je bio veoma raspoložen. Smajlović i Fejzić pogađaju prečku i gosti ne upjevaju postići pogodak.
Iz gostujuće ekipe ističu lijepo gostoprimstvo i dobro suđenje kako i dolikuje ovom rangu takmičenja. U narednom kolu FC Kosmos igra protiv NK Nemila 05.04.2015. u 14:30.