Čelik ubjedljiv protiv visočke Bosne 41:34

U prvoj utakmici 23 kola Premijer lige za rukometaše, zenički Čelik je rezultatom 41:34 pobijedio visočku Bosnu.

Od prve do posljednje minute izabranici trenera Adnana Bašića kontrolisali su igru, te je samo pitanje bilo kojom razlikom će završiti utakmica u korist domaćina.

Na poluvrijeme se otišlo rezultatom 20:18 za Čelik, a u drugom dijelu igre domaći su ubacili u brzinu više, te lagano riješili ovu utakmicu u svoju korist.

Najefikasniji u redovima Čelika bio je Davor Kadić sa devet golova, Haso Čosić je postigao osam, dok je Aldin Begagić dodao sedam pogodaka. U redovima poraženih gostiju iz Visokog raspoloženi su bili Mahir Burić i Haris Limo sa sedam golova, dok je Mirza Hurem postigao šest.

Zeničanima je ovo 16 pobjeda u ovom prvenstvu, te će do kraja prvenstva voditi borbu za drugo mjesto zajedno s ekipom Vogošće.