Gračanica-Kosmos slavio lagano protiv Nemile s 4:0

Danas je FK Gračanica Kosmos, u okviru 5. kola Kantonalne lige ZDK, savladao Nemilu s 4:0 (2:0) na domaćem terenu.

Od samog početka domaća momčad Gračanice-Kosmosa je preuzela inicijativu na terenu što je rezultiralo i vodstvo od 1:0 pogotkom Sadikovića. Sredinom prvog poluvremena gostujući igrači ostali su bez igrača manje zbog dobijanja crvenog kartona (igrač napao sudiju). Prije samom kraja prvog poluvremena J. Pihljak dovodi domaćina u vodstvo od 2:0.

U nastavku drugog poluvremena dobre prilike nisu iskoristili Sadiković, Genjac i Zukić za povećanje vodstva. Dobrim progravanjem s lijeve strane Zukić povečava na 3:0, te postiže i svoj drugi pogodak za FK Gračanica-Kosmos za konačnih 4:0.

Gračanica-Kosmos trenutno ima 10 bodova i 4 odigrana susreta, a Nemila ima ukupno 4 boda iz 5 odigranih susreta. U narednom kolu FK Gračanica-Kosmos će ugostiti NK Moševac, dok će NK Nemila gostovati u Makljenovcu kod Proletera.