Visočka Bosna poražena u Kaknju

U okviru 8. kola Prve lige FBiH jučer su utakmicu odigrali Rudar iz Kaknja i Bosna iz Visokog. Razloga za slavlje imao je i Rudar, koji je kao domaćin savladao Bosnu iz Visokog rezultatom 2:1. Rudar je od prve minute krenuo ofanzivno ka gostujućem golu i prvu ozbiljniju šansu bilježi u 22. minuti. Dželo nije najbolje reagovao u šesnaestercu Bosne, a nekoliko minuta kasnije udarac Hodžića iz odlazi preko gola. Za vodeći gol Rudara u 30. minuti pobrinuo se Džafić. Golman Bekan je prvi pokušaj glavom uspio odbraniti, da bi potom Džafić iz drugog pokušaja pogodio za 1:0. Bosna je u nastavku susreta imala terensku inicijativu. Prvo je Hadžić krajnjim naporima odbranio šut Hodžića, da bi nekoliko minuta kasnije stopostotnu priliku za Bosnu propustio Čabaravdić. Isti igrač je pred sami kraj poluvremena uspio zatresti mrežu i donijeti svom timu izjednačenje. Rezultat 1:1 na semaforu je stajao sve do 81. minute, kada je svoj drugi gol na utakmici postigao Džafić i postavio konačan rezultat.

Rudar Kakanj – Bosna Visoko 2:1

Rudar: Hadžić, Alagić, Hrustanović, Durmić, Prkić, Dželo, Džafić, Gafurović, Topalović, Đuđo, Čizmić. Bosna: Bekan, Mujezinović, Hodžić, Handžić, Burović, Čulov, Čabaravdić, Tekešinović, Kadić, Čomaga, Mujkić.