Bosna izgubila u Goraždu, ali osvojila jesenju titulu

Goražde je u 15. kolu Prve lige FBiH ugostilo lidera na tabeli Bosnu iz Visokog, a na kraju je domaći tim slavio pobjedu rezultatom 1:0.
Bosna je bila mnogo bolja ekipa u prvom pluvremenu. Redale su se šanse pred golom Ćulova, Kovač je u 18. minuti pogodio stativu, da bi Papaz potom promašio prazan gol.
Golman domaćeg tima je sjajno branio i u ovom meču, te je zatim skinuo ponovo šanse Kovača, Cane i Hrelje.
Neiskorištene prilike kažnjene su u 40. minuti kada domaći odigravaju kontru, koju završava Samir Čakar za prednost Goražda od 1:0.
Nastavila je Bosna s napadima u nastavku. Stvarali su šanse pred golom Ćulova, ali golman domaćeg tima je bio nesavladiv.
Ostalo je do kraja 1:0 za Goražde, ali će Bosna usprkos porazu prezimiti na prvom mjestu u Prvoj ligi Federacije BiH.