Aeromodelari – 8. prvenstvo u sobnim modelima (Foto)

AEROMODELARSTVO: ODRŽANO 8. FEDERALNO PRVENSTVO U SOBNIM MODELIMA D1-350

U subotu, 8.4.2017. godine, uspješno je održano još jedno tradicionalno, 8. po redu FEDERALNO PRVENSTVO U SOBNIM MODELIMA D1-350 u organizaciji domaćina AK „Izet Kurtalić“ Visoko i Vazduhoplovnog saveza FbiH, te Vazduhoplovnog saveza BiH.

35 takmičara seniora, uključujući i 19 juniora je nastupilo iz 4 aerokluba (Sarajevo, Ikar Sarajevo, Zenica, Visoko) i 1 ekipa iz osnovne škole „Kulin Ban“ Visoko, ukupno 14 ekipa. Postignutim rezultatima možemo biti zadovoljni, a posebno činjenicom da su među najbolje plasiranim i članovi našeg aerokluba. Najbolji ostvareni rezultati su sljedeći:

Pojedinačno juniori:

1. mjesto – Muhamed Čabaravdić, AK Izet Kurtalić Visoko 1, sa osvojena 564 boda
  2. mjesto – Emina Limo, AK Izet Kurtalić Visoko 6, sa osvojenim 541 bodom
  3. mjesto – Alem Ibrahimkadić, AK Sarajevo 1, sa osvojenih 533 boda

Ekipno juniori:

1. mjesto – AK Sarajevo 1 (Alem Ibrahimkadić, Imran Ibrahimkadić i Tarik Užičanin) sa osvojenih 1563 boda
  2. mjesto – AK Izet Kurtalić Visoko 1 (Muhamed Čabaravdić, Ajša Borovina i Faruk Čabaravdić) sa osvojenih 1417 bodova
  3. mjesto – AK Izet Kurtalić Visoko 2 (Bakir Limo, Hamza Nalčo i Faruk Burić) sa osvojenih 1347 bodova

Pojedinačno seniori:

1. mjesto – Vjenčeslav Kukić, AK Sarajevo 2, sa osvojena 894 boda
  2. mjesto – Dževad Buzadžić, AK Sarajevo 2, sa osvojena 883 boda
  3. mjesto – Edin Šahinović, AK Izet Kurtalić 3, sa osvojenih 694 bodova

Ekipno seniori:

1. mjesto – AK Sarajevo 2 (Vjenčeslav Kukić, Dževad Buzadžić i Esad Avdić) sa osvojenih 2432 boda
  2. mjesto – AK Izet Kurtalić 3 (Edin Šahinović, Irhad Hadžimehmedagić i Ramiz Mimić) sa osvojenih 1805 bodova
  3. mjesto – AK Sarajevo 1 (Alem Ibrahimkadić, Imran Ibrahimkadić i Tarik Užičanin) sa osvojenih 1563 boda

Ovo je ujedno bio još jedan projekat MALE ŠKOLE AVIJACIJE 2017, koji se početkom takmičarske sezone održava u prostorijama našeg aerokluba.

AK „Izet Kurtalić“ Visoko još jednom se iskreno zahvaljuje svim učesnicima, sudijama, novinarima i gostima, a posebno osoblju MSŠ „Hazim Šabanović“ Visoko s direktoricom na čelu, koji su i ovaj put nesebično ustupili sportsku salu na korištenje ljubiteljima aeromodelarskog sporta.

22.4.2017. godine u Zenici se održava Državno prvenstvo BiH za 2017. i Kup grada Zenice 2017 te se iskreno nadamo da će i tada članovi našeg aerokluba postići zapažene rezultate.