Rezultati 29. kola Prve lige FBiH: GOŠK u Premijer ligi BiH

Orašje –GOŠK                 1:1

Budućnost –Travnik        2:2

Rudar –Jedinstvo          2:3

Radnički –Bratstvo        1:3

Lider GOŠK je gostovao u Orašju i remizirao 1:1. Domaći su slavili pogotkom Tomislava Markovića u 42. minuti, ali su gosti uspjeli doći do boda pred sami kraj kada Mirsad Ramić pogađa za 1:1. Kolo prije kraja GOŠK je osigurao naslov prvaka, s obzirom da je ima tri boda više u odnosu na Bosnu i bolji međusobni duel.

Drugoplasirana Bosna iz Visokog u Novom Travniku je osvojila samo jedan bod. Visočaci su poveli u 43. minuti preko Adnana Hodžića, ali domaći se vraćaju sredinom drugog poluvremena kada eurogol postiže Mahir Mehić iz slobodnog udarca. Do kraja su mreže mirovale i Bosna sada ima 50 osvojenih bodova.

Sloga iz Simin Hana definitivno je otpala iz borbe za prvo mjesto. Izabranici Nermina Bašića poraženi su od Čapljine sa minimalnih 1:0, a jedini pogodak viđen je u 50. minut kada je sa 11. metara precizan bio Salko Jazvin.