Adnan Zamer Hodžić u idealnom timu kola Prve lige FBiH

U Bugojnu su se sastali povratnici u prvoligaško društvo, domaća Iskra i TOŠK iz Tešnja. Bugojanci su u 19 minuti preko Filana, koji koristi grešku Strike, te pogađa za prednost domaćih, da bi tri minute poslije već bilo 2:0, Muzafer Ivković. Gosti su potom imali priliku za gol, ali su bili nepprecizni, da bi kapiten Iske Elvedin Nebić mogao pogoditi za povečanje prednost, ali je ostalo na pokušaju. U drugom dijelu u 52 minuti zetresla se mreža domaćih, Koprivica je “skrivio” najstrožu kaznu, dobio drugi žuti karton, isključenje, precizan sa penala je bio Suljić, 2:1.

U Travniku jedan od glavnih kandidata za vrh tabele, istomena domaća ekipa,po najavama nije trebala imati problema sa novim članom Prve lige, Slavenom iz Živinica. Međtutim, na Piroti se desilo veliko iznenađenje, susret je završen bez golova. Travničani su imali nešto više od igre, ali su bili neefikasni, pred kraj susreta Ćurić je imao prliliku iz “slobodnjaka” ali je bio neprecizan.

U Konjicu još jedan povratnika na prvoligašku scenu, domaći Igman u duelu sa gradačačkom Zvijezdom ostao je praznih šaka. To je bio uspješan debi na trenerskoj klupi fudbalske legende, Nermina Šabića. Tokom čitavog susreta gosti su imali terensku premoć, gosti su na otvaranju utakmice lijepim golom iz slobodnog udarca Muharema Ćivića stekli prednost. Par minuta kasnije Igman je preko Idriza Džafića imao veliku priliku, sa oko pet metara je glavom prebacio gol gostiju, to je bila najbolja šansa domaćih. U nastavku, puleni trenera Šabića su imali prilike, prvu je imao rezervista Makedonac, Ivanovski, izašao je sam pred domaćeggolmana, Abdulahovića, ali nije bio precizan, još su šanse imali, Kapetan i Cvijanović, ali je ostalo, 0:1.

Visočka Bosna je na svom terenu odigrala jedan od derbija ovog kola sa ekipom orašja, domaći su osvojili tri vrijedna boda, golom Čabaravdića u 77 minuti, a, uz to još su Visočani imali priliku da ubjedljivije savladaju oraške Labudove (Hajdarović), dok je šansu za goste imao Živković, dok su na ovoj utakmica pokazana i dva crvena kartona.

Posljednji susret ovog kola odigrala je ekipa Sloge iz Siminog Hana koja je golovima Mirela Ibrahimovića u 20. i 66. minuti savladala ekipu Metalleghea BSI iz Jajca.

U ovom kolu postignuto je samo 12 golova, sudije su pokazale 37 žutih i šest crvenih kartona, dosuđen je jedan pena, a ukupno je bilo 3.850 gledalaca, a najviše u Vrapčićima 2.000.