TOŠK-Bosna 0:2

15. kolo Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine u fudbalu

TOŠ – Bosna 0:2

U Tešnju TOŠK je ugostio Bosnu, a tim iz Visokog stigao je do važne pobjede rezultatom 2:0.
Navrboc i Hankić su u prvom dijelu prijetili golu Bosne, dok je na drugoj strani Dizdarević bio najagilniji, no ostalo je 0:0 na poluvremenu. Najbolju šansu u nastavku imao je domaći nogometaš Nuhanović, ali iz izgledne situacije ne postiže pogodak.
Uslijedila je kazna, Alidin Dino Hajdarović na asistenciju Dizdarevića u 79. minuti postiže pogodak za 1:0 u korist Visočana, a domaći su do kraja ostali s destoricom, pošto je Vukomirak dobio drugi žuti, odnosno crveni karton. Dizdarević je na kraju ovjerio pobjedu Bosne.
Ovom pobjedom Bosna je došla na četvrto mjesto i ima 28 bodova, pet manje od vodeće Zvijezde, dok je TOŠK ostao u donjem dijelu tabele sa skromnih 13 bodova.

NK TOŠK: Strika, Navrboc, Hasanbašić, Hodžić, Mrguda, Kurdić, Bedak, Bašalić, Lukomirak, Hankić, Suljić.

NK Bosna: Bekan, Ćubara, Papaz, Dizdarević, Hrelja, Cana, Čabaravdić, Šarić, Rizvanović, Hajdarović, Čulov.