Visočani pobjedinici kantonalnog prvenstva u kuglanju za osobe sa invaliditetom

XVIII KANTONALNO U KUGLANJU OSI ZDK

VISOČANI POBJEDNICI XVIII KANTONALNOG PRVENSTVA U KUGLANJU ZA OSOBE SA INVALIDITETOM
Foto galerija

Sportska dvorana u Kaknju, bila je mjesto održavanja XVIII kantonalnog prvenstva u kuglanju za osobe sa invaliditetom (OSI). Tehnički realizator prvenstva je SD RVI Kakanj *92 , a sve u organizaciji Sportskog saveza OSI ZDK na kome je nastupilo devet općinskih saveza. Učesnici prvenstva sportskih saveza osoba sa invaliditetom iz Tešnja, Maglaja, Zavidovića, Zenice, Visokog, Breze, Olova, Vareša i domaćina Kaknja u nastupu sa predviđenim brojem učesnika u kategorijama takmičenja, dali su svoj maksimum u borbi za obarenjem što većeg broja čunjeva i tako postigli zavidne rezultate koji su pojedincima obezbijedili i mjesto u reprezentaciji ZDK za nastup na predstojećem KUP takmičenju u Tuzli naredne sedmice.
U konačnom plasmanu najbolje rezultete su imali ekipa SSRI OSI Visoko, dok drugo mjesto pripalo je ekipi SSRI OSI Zenica i treće mjesto SSRI OSI Zavidovići.
Za ekpu iz Visokog nastupili su :
Kemal Vranac – potkoljena amputacija , zlatna medalja
Edin Džino – natkoljena amputacija
Senad Goralija- gornji ekstremiteti , srebrna medalja
Avdija Višča – opća kategorija, bronzana medalja
Elmedin Jusić- kategorija slijepih , zlatna medalja
Esad Novokmet- slabovidni- zlatna medalja
Na prvenstvu nastupile i žena bez obzira na stepen invaliditeta
Suvada Mameleđija -srebrna medalja i
Mevlida Lemeš u kategoriji slabovidnih bez konkurencije, te iako je imala dobar rezultat nije bodovana.
Kao i druga takmićenja u našem sistemu i ovo je djelom bilo tema rasprave učesnika, a sve zbog nedostatka mogučnosti vršenja kategorizacije sportista osoba sa invaliditetom, ali naravno to ni najmanje ne zasjenjuje sjajnu pobjedu visočke ekipe Saveza za sport OSI.

Senad Goralija