Program 9. tradicionalne memorijalne sportsko-kulturno-obrazovne manifestacije, Visoko 2018 – „Sjećanje na 20. juni ‘92.“

Kozarci – Stadion NK “LJILJAN”, 17. 06. 2018., u 17 sati

Koordinacioni odbor 9. tradicionalne memorijalne sportsko-kulturno-obrazovne manifestacije, Visoko 2018. – “Sjećanje na 20. juni ’92.” – poziva medije, građane i mlade sportiste i sevdalije na ovogodišnje druženje, sportsko nadmetanje i natjecanje mladih pjevača za prvi glas kulturne manifestacije “Djeca/Mladi pjevaju sevdalinke”.

Takmičenje će se održati 17. 06. 2018. (nedjelja), na Stadionu NK “Ljiljan” Kozarci (MZ Zimča), sa početkom u 17.00 sati i procjenom završetka do 20.00 sati. Okupljanje medija, gosta i svih učesnika, te prijava ekipa je u 17 sati na Stadionu.

***

Ovogodišnji nosioci projekta, partneri i saradnici u projektu su: Udruženje “MOSKE” Visoko, Udruženje strijelaca “20. juni ’92.” Visoko, Udruženje “Domovina” Sarajevo, Šahovski klub “Visoko” Visoko, Mjesna zajednica Zimča Visoko (domaćin), Mjesna zajednica Kološići Visoko, Orkestar Alije Handžića Visoko.

***

Svi sportovi i kulturno-umjetnički program otpočet će i odvijate se istovremeno.

I.- SPORTSKI DIO PROGRAMA:

1.- MALI NOGOMET (3 dobne kategorije): a) prva, 1.–5. razred OŠ; b) druga, 6.–9. razred OŠ; i c) treća kategorija, 1.–4. razred srednje škole); sve učestvujuće ekipe će dobiti po vrijednu nogometnu loptu a prvoplasirane ekipe u sve tri kategorije dobit će novčanu nagradu; 2.- KROS 5.200 m: za prva tri mjesta bit će dodijeljena novčana nagrada;

3.- STRELJAŠTVO, zračna puška -10 m (m/ž, svih uzrasta): za prva tri mjesta sleduje novčana nagrada;

4.- ŠAH (m/ž, svih uzrasta): za prva tri mjesta bit će dodijeljena novčana nagrada.

Svi takmičari koji nastupaju u navedenim sportskim granama moraju se takmičiti i u streljaštvu.

***

II.- KULTURNO-ZABAVNI DIO PROGRAMA:

1.- NATJECANJE MLADIH PJEVAČA “DJECA/MLADI PJEVAJU SEVDALINKE”: za prva tri mjesta sleduje novčana nagrada;

2.- Gostovanje renomiranih pjevača sevdalinke: Adem Hadžimehmedagić, Mirsad Neimarlija i Ramiz Dedić. Prati Orkestar Alije Handžića.

KOORDINACIONI ODBOR

1. TM SKO MANIFESTACIJE