Muharemović za pobjedu Bosne nad TOŠK-om

Prva liga FBiH

U Visokom Bosna i TOŠK su odmjerili snage u drugom kolu Prve lige FBiH, a domaćin je slavio s 1:0.

Susret Bosne i TOŠK-a bi, rezultatski gledano, mogao da se nazove ‘dosadnim’, no zapravo se igrao fantastičan nogomet, mnoštvo prilika i na kraju gol u nadoknadi Muharemovića za slavlje Visočaka.

Na samom početku dosuđen je penal za Bosnu, nakon što je Koprivica povukao Ljucu u svom šesnaestercu, ali udarac Čulova brani Bošnjak.

U 14. minuti Ljuca ne uspijeva da zatrese mrežu gostiju iz Tešnja sa samo par metara i još iz dva pokušaja. Na drugoj strani prijeti Rastoka u 21. minuti, ali Abadžija je bio siguran.

Pet minuta prije odlaska na odmor Kalesić nakon kontre gostiju pogađa stativu. Zatim i Hasić pokušava, ali ostaje 0:0 na poluvremenu.

Mogao je Rastoka da donese pobjedu TOŠK-u u 70. minuti, ali je Ćubara bio sjajan. Isti igrač je u 85. minuti zatresao prečku domaćeg gola, no rezultat se nije mijenjao.

I onda u samoj završnici, odnosno sudijskoj nadoknadi rezervista Mak Muharemović zabija pogodak za veliko slavlje Bosne i za prve bodove, dok je TOŠK ostao na tri boda iz prvog kola.

Bosna Visoko – TOŠK 1:0 (Muharemović 91)

NK Bosna: Abadžija, Hrvat, Tutundžić, Ćubara, Velić, Šero, Selimović, Čulov, Demirović, Jusić, Ljuca.

NK TOŠK: Bošnjak, Ivković, Koprivica, Kurdić, Mace, Rastoka, Kalesić, Kitanović, Papaz, Jovanović, Hasić.

VISOKO: Bosna-Tošk  1:0

ČAPLJINA: Čapljina-Jedinstvo  0:1

MOSTAR: Velež-Goražde  3:1

GRADAČAC: Zvijezda-Vitez  2:1

JAJCE: Metalleghe BSI-Orašje  1:2