Slijepi iz Visokog treći na međunarodnom turniru u pikadu u Crnoj Gori

U okviru obilježavanja jubileja 70 godina postojanja i rada Organizacije slijepih za Nikšić, Šavnik i Plužine, u subotu 22. decembra tekuće godine održanje Prvi međunarodni pikado turnir “Nikšić 2018”.

Turnir se odigrao u prostoru Osnovne škole “Braća Labudović”, u Nikšiću. Na turniru su nastupile ekipe :

– Ekipa Saveza slijepih Crne gore,
– Organizacija slijepih za Bar i Ulcinj,
– Naš pogled Živinice,
– Ekipa USOV Visoko,
– Ekipa Slijepih Podgorica
– i Ekipa domaćina Nikšić.

Za ekipu USOV Visoko u kategoriji slijepi – B1, nastupili su:Mato Bošnjak i Elmedin Jusić, dok su u kategoriji slabovidnih – B2 nastupili Mevlida Lemeš i Esad Novokmet.
Nakon odigravanja utakmica proglašeni su rezultati.

Uz napomenu da su takmičari iz ekipe USOV i pored jake konkurencije su ostvarili zapažene rezultate:

Ekipno treće mjesto,

Pojedinačno:
Elmedin Jusić kategorija slijepi B1 na stazi dva prvo mjesto – zlatna medalja, takođe kategorija slijepi B1, staza jedan, Mato Bošnjak treće mjesto,
U kategoriji slabovidnih B2, Mevlida Lemeš na stazi četiri, treče mjesto.

Ekipni poredak:
1. Naš pogled Živinice,
2. Savez slijepih Crne gore,
3. Udruženje slijepih općine Visoko- USOV.
4. Ekipa Nikšić,
5. Organizacija slijepih za Bar i Ulcinj,