SS OSI ZDK: U Visokom održano XXII kantonalno prvenstvo u ulovu ribe na plovak

XXII KANTONALNO  TAKMIĆENJE U  RIBOLOVU ZA OSOBE SA INVALIDITETOM

Prvo  mjesto  pripalo  ekipi  iz  Tešnja, a Majstor  staze  sa ulovom od  6 kila i 50 grama  je  Fuad  Vrgovčević iz  Maglaja.

U  organizaciji  Sportskog  saveza osoba sa  invaliditetom  ZDK ( SS OSI  ZDK)  i  tehničku  realizaciju  Saveza za sport i rekreaciju  OSI  Visoko  te  punu  podršku  SRD „Visoko“, u  subotu  13. jula na  stazi  „Sicilija“  – rijeka  Fojinica,  održano je  XXII  kantonalno  prvenstvo u  ulovu ribe  na  plovak .

Nakon  trosatnog   ulova  i  izvršenog  vaganja ulovljene  ribe  prvo  mjesto  pripalo je  ekipi  SSRI  Tešanj,  drugo  mjesto  ekipi  SSRI  Maglaj  dok je  domećin  ekipa  Sportskog  saveza osoba sa  invaliditetom  Visoko  zauzela  treče  mjesto .

I  pored  relativno  niskog  vodostaja  rijeke  ulov je  bio  zadovoljavajući  te  je  Majstor  staze-  sa  najviše  ulovljene  ribe  proglašen  takmičar  iz  Maglaja.

Uz  jako  dobru  organizaciju  kantonalnog  saveza u  saradnji sa  tehničkim  realizatorom  SSR  OSI  Visoko  i  SRD „Visoko“  čiji  članovi  su  i  sudili  ovo  takmičenje,  data je  prilika  selektoru  kantonalne  reprezentacije da  odabere  ekipu  za  Državno  prvenstvo  ribara   koje će se  održati  na  jezeru  Modrac- Tuzla,  od  19-21. jula  tekuće  godine.

Sporski saveza  ZDK  zahvaljuje  je  tehničkom  realizatoru SSR Visoko   na  dobro  organizovanom  takmičenju  koje  je  potpomognuto  od  SRD „Visoko“ i  JP  „Gradska  groblja“  koji  su  uredili  stazu  za  neometano  provođenje takmićenja.

PRESS  SLUŽBA

SS OSI   ZDK