Rezultati regionalnog karate prvenstva ”Visoko 2019”

TRADICIONALNI KARATE

OTVORENO REGIONALNO PRVENSTVO  ”VISOKO  2019”

I ove godine je u dvorani ”Mladost” u Visokom  održano otvoreno regionalno karate prvenstvo”Visoko  2019”, po usvojenom kalendaru aktivnosti tradicionalne karate do asocijacije u Bosni i Hercegovini i saveza tradicionalnog karatea Federacije Bosne i Hercegovine.

Tehnička organizacija je pripala karate klubu Visoko.
Ujedno ovo je bila prilika da se obilježi jubilej 40 godina postojanja kluba i dodjele zahvalnice i priznanja klubovima učesnicima takmičenja, starijim članovima, funkcionerima i prijateljima kluba.

Na uvodnom ceremonijalnom dijelu takmičenja uručene su zahvalnice sponzorima;

• Vladi Ze-Do Kantona, kompaniji ”Prevent” i  gradu ”Visoko”.

I ovoga puta klub je dokazao da se uspješno može nositi sa izazovom tehničke organizacije bilo koje vrste, te da u budučnosti možemo očekivati još bolju posječenost klubova iz zemlje i inozemstva.

Na takmičenju su  učestvovale 23 ekipe iz BiH, Slovenije i Srbije sa  ukupno 250        takmičara svih uzrasnih kategorija oba pola.

Borbe su se odvijale po pravilima tradicionalnog karatea, a koja se primjenjuju na evropskim i svjetskim prvenstvima.

Karatisti karate kluba ” Visoko”   su postigli  jako dobre rezultate u svim uzrasnim kategorijama, u više takmičarskih disciplina, pa je kao takav u ukupnom plasman zauzeo odlično  prvo mjesto,  drugo mjesto je pripalo odličnoj ekipi ”Mostar” iz Mostara, a treće je osvojila ekipa iz Vareša.

I ovoga puta proglašeni su najuspiešniji takmićari prvenstva, pa je su najuspješnije takmičare otvorenog regionalnog karate prvenstva ”Visoko 2019” proglašeni sljedeći takmičari:

• Nadin Mlivič                        mlađi  kadet           član       karate klub ”Visoko” Visoko
  • Ilda Mulahasanović            mlađa  kadetkinja   članica  karate kluba ”Visoko” Visoko
  • Milana Amiđič                                kadetkinja   članica  karate kluba ”Europa” B.Luka
  • Matija Kodela                                 kadet          član       karate kluba  ”Samuraj” Slo.
  • Nina Požun                                      juniorka     članica      SZTK Slovenije
  • Ejman Dišalari                                   senior                   karate klub  ”Visoko” Visoko
  • Klara Gorišek                                    seniorka                karate klub ”Samuraj” Slov.

Za karate klub ”Visoko” nastupili su sljedeći takmičari :

1. Ščulič Iva
  26. Vila Imran
  27. Topalić Arnes
  28. Zukić Mirza

Pojedinačni rezultati takmičara, kao i  imena članova sa uručenim priznanjima će naknadno biti saopštena.

Upravno tijelo karate kluba ”Visoko” se zahvaljuje sponzorima, a posebno roditeljima koji su najsnažnija podrška kluba.

Sljedeća planirana aktivnost karat kluba ”Visoko” je po kalendaru TKA-BiH takmičenje u Varešu , koje če ujedno biti i  provjera pripremljenosti takmičara za predstojeće svjetsko Fudokan prvenstvo tradicionalnog karatea, koje će se održati početkom mjeseca novembra u mjestu Štutgart, Njemačka.

UPRAVA KARATE KLUBA ”VISOKO”