Bosna – Slavija 34:24

U okviru 12. kola Premijer lige BiH za rukometaše Bosna Vispak je na domaćem terenu savladala Slaviju sa 34:24.

Bosna Vispak je u ovaj meč ušla bez drugog strijelca Nedžada Imamagića, dok je Slavija igrala bez Spasoja Pejića i Adisa Hrbata. Bosna je prvu osjetniju prednost imala u 15. minuti, kada je povela sa 9:5. U drugih 15 minuta prvog poluvremena gosti su uspijevali da se vrate do dva gola zaostatka, a Visočani su na odmor otišli sa tri gola prednosti (17:14).

U nastavku meča Bosna je čuvala prednost od tri do četiri gola, da bi u 48. minuti povela sa 27:21, te se taj momenat ispostavio kao ključni. U narednih pet minuta Bosna pravi seriju od 4:0 i odlazi na 31:21, te je meč praktično bio riješen. Do kraja duela Bosna je čuvala prednost, a konačan rezultat glasio je 34:24.

Kod Bosne je najefikasniji bio povratnik Muhamed Toromanović sa šest golova, dok su Adnan Harmandić i Luka Karanović dodali po pet. U redovima Slavije Haris Bračković je postigao devet pogodaka.