22 kluba i 374 takmičara na „Klupskom i prijateljskom turniru Taekwondo kolektiv Bosna 2018“

Protekle subote u organizaciji taekwondo kolektiva Bosna u Visokom održan je „Klupski i prijateljski turnir Taekwondo kolektiv Bosna 2018“ na kome su nastupila 22 taekwondo kluba iz BiH,Slovenije i Hrvatske sa 374 takmičara. U prepunoj sportskoj dvorani KSC „Mladost“ u Visokom takmičenje se odvijalo na četiri borilišta sa elektronskim pancirima i opremom. Turnir je započeo intonacijom himne BiH, obraćanjem domaćina i gostiju, dodjelom zahvalnica i svečanim otvaranjem u 10:00h. Supervizor turnira bio je taekwondo Savez Zeničko-Dobojskog kantona na čelu sa predsjednikom saveza gosp.Edinom Valjevcem koji je ovaj turnir proglasio otvorenim i u svom obraćanju istakao: „ Pored toga što je taekwondo kolektiv Bosna jedan od najuspiješnijih klubova ZE-DO kantona i BiH dokazali su se i kao najbolji domaćini i organizatori svih dosadašnjih takmičenja koja su bila u režiji i organizaciji ovog kluba“ . Edin Kajević-Kaja predsjednik taekwondo kolektiva Bosna u svom obraćanju uz izraze dobrodošlice, zahvalio se svim takmičarima i klubovima koji su uzeli učešće na ovom turniru kao i roditeljima,prijateljima i sponzorima ovog kolektiva i istakao: „ Želim da se ugodno osjećate u Visokom i da nam svima ovaj turnir ostane u lijepom sjećanju . Želim da ovo takmičenje prođe u najboljem redu uz fer- play sportske borbe i mnogo uspjeha“. Tokom cijelodnevnog trajanja turnira tribine u KSC Mladost su bile popunjene do zadnjeg mjesta a publika je mogla uživati u izuzetno dobrim i atraktivnim borbama ovog olimpijskog borilačkog sporta koji postaje sve više interesantniji kako omladini tako i odraslima u BiH. Takmičenje je trajalo do 19:00h a na samom zatvaranju turnira generalni sekretar taekwondo kolektiva Bosna , Elvir Špiodić ,je izjavio: „Kao što znate na ovom turniru je učestvovalo 22 kluba iz BiH, Hrvatske i Slovenije sa 374 takmičara i drago mi je da je takmičenje proteklo u najboljem redu. Što se tiče rezultata taekwondo kolektiva Bosna ,kao i uvijek do sada, možemo reći da smo prezadovoljni i nenadmašivi. Osvojili smo ubjedljivo prvo mjesto u ukupnom poretku sa 269 bodova i 67 medalja, 20 zlatnih, 21 srebrena i 26 bronzanih. Drugo mjesto pripalo je taekwondo klubu „Crni Labudovi“ sa ukupno osvojenih 85 bodova,dok je treće mjesto pripalo taekwondo klubu „Start“ iz Zenice sa osvojenih 78 bodova.“