Svi članci od admin

KK Visoko: XVII – i CHAMPION REIKON KRALJEVO 2020

XVII – i CHAMPION REIKON
KRALJEVO 2020

Karatisti karate kluba “Visoko” ponovo uspješni.

Prvenstvo tradicionalnog karatea u Kraljevu, održano u nedelju 01.03.2020 godine,hala sportova Kraljevo. Učestvovalo je 37 karate klubova iz Srbije, Crne Gore i Bosne i Hercegovine.

Takmičila su 367 takmičara po pravilima tradicionalnog karatea svih uzrasnih kategorija.

Karate klub “Visoko” iz Visokog je nastupio sa svoja 3 takmičara.
1. Mlivić Nadin
2. Kaplan Hamza i
3. Kaplan Mirza

U konkurenciji kate pojedinačno u kadetskoj konkurenciji najuspješniji na takmičenju bio je;
Kaplan Hamza, zauzevši odlično 1. mjesto,
2. mjesto pripalo je Kaplan Mirzi,
a Mlivić Nadin nije uspio zauzeti jednu od najboljih pozicija.

U konkurenciji Fuku-Go, disciplini u kojoj se takmičenje odvija u katama i borbama finalisti takmičenja su takođe bili karatisti karate kluba “Visoko”.
1. mjesto osvojio je Mlivić Nadin, a
2. mjesto Kaplan Hamza

U konkurenciji Ko-Go-Kumite (borbe) najbolji je bio : Mlivić Nadin zauzevši odlično 1.mjesto, dok je
2. mjesto pripalo drugom finalisti iz karate kluba “Visoko” Kaplan Hamzi.

U kategoriji Ko-Go kumite i Fuku-Go, nije nastupao Kaplan Mirza zbog povrede koljena.

Zahvaljujući finansijskoj podršci roditelja uspjeli smo realizovati prvo značajnije takmičenje u okviru priprema za predstojeće ETKF prvenstvo koje će biti održano u Pragu 17-21 Juna tekuće godine. Posljednje dvije važne provjere takmičara su planirana takmičenja u Kopru Republika Slovenija, a zatim konačan izbor kandidata otvoreno prvenstvo tradicionalnog karatea 30. Maja u Mostaru.

Uprava kluba



Rezultati 17. kola rukometne Premijer lige BiH

Rukometaši visočke Bosne Vispak upisali su novi poraz na gostovanju u Bugojnu, u okviru 17. kola rukometne Premijer lige BiH

Iskra – Bosna Visoko 24 : 21

Lokomotiva – Borac 25 : 28

Konjuh – Slavija 25 : 22

Sloga Doboj – Sloga GV 30 : 29

Maglaj – Izviđač 33 : 30

Gračanica – Drina 30 : 21

Vogošća – Leotar 26 : 15

Goražde – RK Sloboda 26 : 24

TABELA
RUKOMETNO PRVENSTVO BIH (M)
#KLUBUPNIB
1.RK Borac Banja Luka17141243
2.RK Gračanica17140342
3.RK Bosna Visoko1793530
4.RK Sloga Gornji Vakuf1792629
5.RK Izviđač1792629
6.RK Sloga Doboj1777328
7.RK Lokomotiva Brčko1774625
8.RK Maglaj1781825
9.RK Slavija1773724
10.RK Sloboda Tuzla1771922
11.RK Leotar1771922
12.RK Konjuh Živinice1762920
13.RK Vogošća Poljine Hills17611019
14.RK Iskra17521017
15.RK Goražde17501215
16.RK Drina1710163
RUKOMETNO PRVENSTVO BIH (M) – 18. KOLO
DANSATDOMAĆINGOSTREZ
TBDTBDRK SlobodaLokomotiva– : –
TBDTBDBoracIskra– : –
TBDTBDLeotarKonjuh– : –
TBDTBDBosna VisokoVogošća– : –
TBDTBDSloga GVMaglaj– : –
TBDTBDDrinaGoražde– : –
TBDTBDIzviđačGračanica– : –
TBDTBDSlavijaSloga Doboj– : 

27.02.1910. – Prvo takmičenje iz fizičke kulture na zabavi “Srpskog sokola”

27.  februara 1910. godine na zabavi “Srpskog sokola” u dvorani Srpske škole Visoko održano je prvo takmičenje iz, danas bi se kazalo Tjeslenog i zdravstvenog odgoja.

I ranije je u državnim i konfesionalnim školama postojao predmet Fizičkog vaspitanja, koji je mijenjao svoje nazive prema društveno-političkim prilikama ( Gombanje, Gimnastika, Tjelovježba, Fiskultura, Fizičko vaspitanje, do današnjeg Tjelesnog i zdravstvenog odgoja).

Na ovom takmičenju, kojeg se prisjećamo na danšnji dan, učetvovali su i takmičari iz Sarajeva koji su izveli vježbe sa štapovima i na razboju.

Za zvanični datum početka organizovanog bavljenja sportom u Visokom, uzima se 28. august 1909. godine, kada je grupa naprednih mladića održala Osnivačku skupštinu “Srpskog sokolskog društva”.
Društvo je brojalo 32 člana, a u svojim ciljevima je imalo razvoj organizovane fizičke kulture.
“Muslimanski soko” je osnovan 1912. godine u jednoj od prostorija muslimanske čitaonice – kiraethane.
Sokolski prednjaci su pored praktičnog pokazivanja sokolskih vježbi držali i predavanja o sportu i zdravlju, o sportu i psihologiji, o trezvenosti ljudi, a posebno o sportu i međuljudskim odnosima i druženjima u Visokom.

Društva su ime dobila po ptici čije su glavne karakteristike srčanost, junaštvo i plemenitost. Te osobine i najplemenitije ljudske vrline je trebalo baštiniti kroz razvijanje jedinstva fizičke snage i duha.

Izvor:100 godina sporta u Visokom
(Izdavač Općina Visoko, 2010.)
magazinplus.eu

Ejman Dišalari – Najuspješniji sportista Grada Visoko za 2019. godinu

Svečana manifestaciju proglašenja najuspješnijih sportista i sportskih radnika Grada Visokog u 2019. godini, u organizaciji Sportskog saveza Grada Visokog održana je sinoć u KC Altindag-Visoko.

Foro galerija na profilu FB:
FOTO: Izbor najuspješnijih sportista i sportskih radnika za 2019.

Stručni žiri Sportskog saveza Grada Visoko je odlučivao i proglasio najuspješnije sportiste i sportske radnike u prošloj godini:

– Najuspješnija ekipa Gradske nogometne lige Visoko u 2019. godini je Nogometni klub “Kralupi“.

– Najuspješniji trener Gradske nogometne lige Visoko je Midhat Sudžuka.

– Najuspješniji igrač Gradske nogometne lige Visoko za 2019. godinu je Senaid Dedić

– Najuspješniji sportski radnik Gradske nogometne lige Visoko u 2019. godini je Meho Omanović (NK “Moštre”) – POSTHUMNO.

– Najuspješniji sportisti po granama sporta su:
Emir Omanović (RK “Bosna Vispak” Visoko)
Rijad Ahmić (Taekwondo klub “Crni labudovi” Visoko) Arnela Bečković (KRG “Visoko”)
Muhamed Šahinović (Aeroklub “Izet Kurtalić” Visoko) Belma Eylem Babić (KRG “Pirueta“ Visoko)

– Najuspješniji sportista u muškoj konkurenciji osoba sa invaliditetom je Esad Novokmet – Rora.

– Najuspješniji sportista u ženskoj konkurenciji osoba sa invaliditetom je Mevlida Lemeš.

– Najuspješniji sportski radnik u kategoriji osoba sa invaliditetom je Senad Goralija.

– Najbolji sportista u kategoriji osoba sa invaliditetom Grada Visoko za 2019. godinu, Esada Novokmeta – Roru.

– Najbolji pedagog tjelesnog odgoja u 2019. godini, Rasim Aščalić.

– Najuspješniji sportski novinar u 2019. godini je Almin Alijagić.

– Sportske nade za 2019. godinu:
Adna Ganić (KRG “Pirueta“ Visoko)
Kenan Zukan (Karate klub “Fudokan” Visoko)
Nedžma Burko (TKD “Crni Labudovi“ Visoko)
Tarik Delić (RK “Bosna Vispak” Visoko)
Kaplan Hamza (Karate klub “Visoko“)
Nedžma Alihodžić (TKD “Crni Labudovi“ Visoko)
Ajla Aždajić (KRG “Visoko“)
Adilović Fahrudin (TKD “Bosna“ Visoko)
Kajević Tajma (TKD “Bosna“ Visoko)

– Specijalna nagrada:
Sara Bečarević
Sajra Kajević
Melika Ždralović
Nadin Mlivić
Edin Kajević
Armin Nesiren
Minela Sudžuka
Mirza Kaplan
Irma Zerdo
fra Stipo Alandžak

– Dobitnik nagrade za životno djelo je Alija Bečar (Planinarsko društvo “Visočica”)

– Sportski radnik za 2019. godinu je Almedin Babić

– Sportski radnik za 2019. godinu je Amina Lepić (KRG “Visoko”).

– Donator-prijatelj sporta:
Prevent d.o.o.
ŠING.d.o.o.
Vispak d.d.
Gradska uprava Visoko
Porča d.o.o.
KOVO Commerce d.o.o.

– Najuspješniji juniori RK “Bosna Vispak” Visoko

– Najuspješniji trener u 2019. godini, Građan Redžep

Jubilej – 65 godina postojanja – priznanje za Gradski nogometni savez Visoko
Jubilej – 65 godina postojanja – priznanje za RK “Bosna Vispak” Visoko
Jubilej – 40 godina postojanja karate kluba “Visoko”.

Posebno priznanje (plaketu) za doprinos streljačkom sportu – posthumno je dobio Nihad Džino.

– Najuspješnija juniorka na području Grada Visoko u 2019. godini je Lamija Imamagić (KRG “Visoko”)

– Najuspješniji junior na području Grada Visoko u 2019. godini je Davud Mešinović (TKD “Bosna” Visoko)

– Najuspješnija seniorka u 2019. godini je – Elvedina Muzaferija (Alpsko skijanje)

– Najuspješniji senior u 2019. godini je – Ejman Dišalari (Karate klub “Visoko”)

Na osnovu postignutih rezultata, žiri sportskog saveza Grada Visoko donio je jednoglasnu odluku da za najuspješnijeg sportistu Grada Visoko za 2019. godini proglasi Ejmana Dišalarija!

visoko.ba

KRG Visoko: Na državnom prvenstvu 14 medalja

Drugo državno prvenstvo u ritmičkoj gimnastici Bosne i Hercegovine održano je 22. i 23. marta 2020. godine u Javnoj ustanovi Kulturno-sportski centar “Amel Bečković” u Vogošći.

Članice Kluba ritmičke gimnastike “Visoko” predstavile su se u individualnim vježbama. Trinaest gimnastičarki u A, B i B-light programu. Naše djevojčice su ostvarile zapažene rezultate.

B program
1. Emina Omanović 3.mjesto u ukupnom plasmanu, 2.mjesto u vježbi sa obručem i 3.mjesto u vježbi sa bez rekvizita
2. Emina Džuđo 4.mjesto u ukupnom plasmanu, 3.mjesto u vježbi sa obručem, 4.mjesto u vježbi sa loptom
3. Nadina Lopo 13.mjesto u ukupnom plasmanu, 9.mjesto u vježbi sa obručem i 11.mjesto u vježbi sa loptom
4. Lamija Imamagić 9.mjesto u ukupnom plasmanu, 2.mjesto u vježbi sa vijačom i 9.mjesto u vježbi sa loptom
A program
5. Sajra Salčinović 2.mjesto u ukupnom plasmanu, 3.mjesto u vježbi sa vijačom i 3.mjesto u vježbi
6. Arnela Bećković 5.mjesto u ukupnom plasmanu, 6.mjesto u vježbi sa obručem, 6.mjesto u vježbi sa vijačom i 4.mjesto u vježbi sa loptom
7. Amira Džafić 3.mjesto u ukupnom plasmanu, 5.mjesto u vježbi sa obručem, 2.mjesto u vježbi sa loptom i 2.mjesto u vježbi sa vijačom
B-light program
8. Hana Omanović 3.mjesto u vježbi bez rekvizita
9. Ena Osmanović 4.mjesto u vježbi bez rekvizita
10. Dalija Frljak 4.mjesto u vježbi bez rekvizita
11. Emina Tatar 3.mjesto u vježbi bez rekvizita
12. Ajla Aždajić 4.mjesto u vježbi bez rekvizita
13. Sara Bečarević 1.mjesto u vježbi bez rekvizita

Ritmička gimnastika “Visoko” Visoko

KRG „Pirueta“: Izvještaj sa Državnog prvenstva BiH

Državno prvenstvo BIH u ritmičkoj gimnastici: KRG “PIRUETA” osvojio 25 medalja

– Veliki uspjeh takmičarki KRG “PIRUETA” na Državnom prvenstvu BIH u ritmičkoj gimnastici


Klub ritmičke gimnastike „Pirueta“ je proteklog vikenda učestvovao na Državnom prvesntvu Bosne i Hercegovine koji se održao u Sportskoj dvorani „Amel Bečković“ u Vogošći. Uz lijepo druženje takmičarki, trenera i sudija prvenstvo je proteklo u fantastičnoj atmosferi.Na Državnom prvenstvu je učestvovalo 13 klubova sa ukupno 450 takmičarki u organizaciji Gimnastičkog Saveza Bosne i Hercegovine. Individualni program „A“ i „B“ kategorije su sudile FIG Brevet sutkinje: Tihana Milas Bezjak (Hrvatska), Vesna Radonić (Crna Gora), Valya Markova (Bugarska), Jasmina Mančić (Srbija) i Svitlana Tinjić (Bosna i Hercegovina), a grupne vježbe i „B- light“ program, pored ostalih bh sutkinja pripala je čast da sudi i trenerici i sutkinji kluba „Pirueta“, Hadžimehanović Amini.

KRG „Pirueta“ Visoko u pratnji trenerice Amine Hadžimehanović i Farah Dželilović se predstavio sa 22 takmičarke u individualnom programu i 16 takmičarki u grupnom programu, a kući su se vratile sa 13 zlatnih, 7 srebrnih i 5 bronzanih medalja.

„A“ PROGRAM


– Hanna Lemeš (2013)- 1. mjesto i zlatna medalja (bez rekvizita);


– Anida Alajbegović (2012) – 2.mjesto i srebrna medalja (vijača); 2.mjesto i srebrna medalja (višeboj), 3.mjesto i bronzana medalja (bez rekvizita);


– Mia Mašala (2009)- 2. mjesto i srebrna medalja (obruč); 4 mjesto (višeboj), 5. mjesto (vijača), 5. mjesto (lopta);


– Melika Ždralović (2008) – 1.mjesto i zlatna medalja (vijača), 1.mjesto i zlatna medalja (čunjevi), 4.mjesto (obruč), 2.mjesto i srebrna medalja (višeboj)


– Belma Eylem Babić (2008)- 1.mjesto i zlatna medalja (lopta), 1.mjesto i zlatna medalja (vijača), 1.mjesto i zlatna medalja (višeboj), 3.mjesto i bronzana medalja (obruč)


„B“ PROGRAM

– Amila Hrnjić (2012)- 4.mjesto (bez rekvizita);

– Ajna Muco (2010)- 1.mjesto i zlatna medalja (vijača), 2.mjesto i srebrna medalja (bez rekvizita); 2.mjesto i srebrna medalja (višeboj);

– Amina Hrnjić (2008)- 1.mjesto i zlatna medalja (čunjevi), 2.mjesto i srebrna medalja (lopta); 3.mjesto i bronzana medalja (višeboj)


„B-light“ PROGRAM

– Iman Šegahić (2008)- 1.mjesto i zlatna medalja (vijača)- Lamija Manjgo (2008) – 5.mjesto (obruč);

– Ajla Omanović (2009) – 1.mjesto i zlatna medalja (obruč);- Evora di Cencio (2013)- 1.mjesto i zlatna medalja (bez rekvizita);

– Adna Ganić (2008)- 3.mjesto i bronzana medalja (vijača);- Neđma Karamuja (2007)- 3.mjesto i bronzana medalja (obruč)- Siba Machlah (2009) – 3. mjesto i bronzana medalja (obruč);

– Hana Purišević (2010)- 11. mjesto;- Lejla Bajrić (2009)- 8.mjesto;- Mia Zečević (2009)- 4. mjesto


GRUPNE VJEŽBE

„A“ program

1. mjesto i zlatna medalja – grupna vježba 2008/2009 u sastavu: Ajla Omanović, Mia Mašala, Melika Ždralović, Amina Hrnjić i Belma Eylem Babić

„B-light“ program

1. mjesto i zlatna medalja – grupna vježba u sastavu 2009/2010 u sastavu: Lamija Džafić, Nedžma Aščalić, Amina Džafić, Džana Begović, Asja Adilović  Emana Semić.

1. mjesto i zlatna medalja- grupna vježba 2011/2012 u sastavu: Dalal Ganić, Lamija Ismić, Hana Kapetanović, Sajra Imamović, Ajša Džafić

KRG PIRUETA Visoko

In memoriam: Kenan Jusufbašić – Svjetski i evropski prvak u aviomodelarstvu

Kenan Jusufbašić (1950-2008.)

Kenan Jusufbašić je rođen 24. februara 1950. godine, a poginuo je 26.06.2008. kada se srušila motorna jedrilica kojom je upravljao, nedaleko od Olova.

Kenan Jusufbašić je ratni i poslijeratni načelnik općine Visoko i jedan od najboljih svjetskih aeromodelara.

Kenan Jusufbašić je važio za vrhunskog pilota. Bivši je svjetski i evropski prvak u aviomodelarstvu. Obavljao je funkciju predsjednika Aero kluba “Izet Kurtalić” i Saveza aeroklubova BiH.

Kenan Jusufbašić je bio osam puta prvak Jugoslavije i 15 puta prvak sa svojim klubom “Izet Kurtalić”.

1996. godine osvojio je zlatnu medalju na Evropskom prvenstvu u Italiji.

U sklopu reprezentacije BiH osvojio je 1997. i 1999. godine Svjetsko prvenstvo u aeromodelarstvu.

Kenan Jusufbašić je na osnovu rezultata sa Svjetskog prvenstva u Izraelu proglašen za najboljeg sportistu Bosne i Hercegovine 1999. godine, a aviomodelarska reprezentacija za najbolju ekipu Bosne i Hercegovine.

magazinplus.eu 

Elvedina Muzaferija ostvarila najbolji plasman u karijeri u Svjetskom kupu

Najbolja bosanskohercegovačka skijašica Elvedina Muzaferija nastupila je danas u alpskoj kombinaciji u švicarskoj Crans-Montani i ostvarila najbolji plasman u karijeri.Nakon što je bila 29. i osvojila dva boda u utrci kombinacije u austrijskom Altenmarkt-Zauchenseeju sredinom januara, Muzaferija je danas završila na 22. mjestu s vremenom 2:05.72 i devet sekundi i 48 stotih dijelova sekunde zaostatka za vodećom.

Nažalost imala je zaostatak veći od osam posto u odnosu na vrijeme prvoplasirane Federice Brignone i zbog toga nije osvojila bodove.

Nakon vožnje spusta naša skijašica bila je na 30. poziciji s vremenom 1:20.04 i četiri sekunde i 42 stotinke zaostatka za vodećom Federicom Brignone.

Pobijedila je Brignone s ukupnim vremenom 1:56.24, dok je druga bila predstavnica Austrije Franziska Gritsch sa 92 stota dijela sekunde zaostatka za Italijankom.

Na trećem mjestu sa sekundom i 82 stotinke zaostatka bila je Čehinja Ester Ledecka.

Klix