Arhive kategorije: NK Bosna

Bosna – Igman 0:2

Igman iz Konjica je došao do važna tri boda u Visokom. Gosti su slavili 2:0, a strijelci su bili Tatar i Graho.

Rezultati 22. kola Prve lige FBiH:

Subota, 13.04.2019.

Velež – Slaven 2:0

Jedinstvo – Orašje 0:0

Čapljina – Vitez 0:1

Bosna – Igman 0:2

Bratstvo – Goražde 1:0

Novi Travnik – Olimpik 0:2

JMetalleghe BSI – Zvijezda 1:0

Nedjelja, 14.04.2019. u 16:30 sati

TEŠANJ: Tošk-Rudar

22. kolo: Bosna – Igman



Parovi 22. kola Prve lige FBiH:

Subota, 13.04.2019. u 16:30 sati

MOSTAR: Velež-Slaven

BIHAĆ: Jedinstvo-Orašje

ČAPLJINA: Čapljina-Vitez  

VISOKO: Bosna-Igman

GRAČANICA: Bratstvo-Goražde

NOVI TRAVNIK: Novi Travnik-Olimpik

JAJCE: Metalleghe BSI-Zvijezda

Nedjelja, 14.04.2019. u 16:30 sati

TEŠANJ: Tošk-Rudar

DELEGIRANJE 22. KOLA 

TABELA
Prva liga Federacije BiH

FK VELEŽ49
FK OLIMPIK48
NK ZVIJEZDA34
FK RUDAR33
NK TOŠK33
HNK ORAŠJE32
NK JEDINSTVO32
FK GORAŽDE30
NK BRATSTVO29
HNK ČAPLJINA27
NK METALLEGHE BSI26
NK SLAVEN26
FK IGMAN24
NK VITEZ23
NK NOVI TRAVNIK15
NK BOSNA12



Vitez – Bosna 2:0

Rezultati 21. kola Prve lige FBiH:

Subota, 06.04.2019.

Zvijezda – Velež 1:0

Goražde – Novi Travnik 5:0

Igman – Bratstvo 1:1

Vitez – Bosna 2:0

Orašje – Čapljina 3:1

Rudar – Jedinstvo 2:1

Slaven – TOŠK 1:0

Nedjelja, 07.04.2019. u 16:00 sati

SARAJEVO: Olimpik-Metalleghe BSI

TABELA
PRVA LIGA FEDERACIJE BIH
#KLUBUPNIB
1.FK Velež21154249
2.FK Olimpik (-1)20136145
3.NK Zvijezda21104734
4.FK Rudar Kakanj21103833
5.NK TOŠK21103833
6.HNK Orašje2195732
7.NK Jedinstvo21102932
8.FK Goražde2193930
9.NK Bratstvo Gračanica21921029
10.HNK Čapljina21831027
11.NK Metalleghe BSI (-1)2075826
12.NK Slaven Živinice21821126
13.FK Igman2166924
14.NK Vitez Vitez21651023
15.NK Novi Travnik21361215
16.NK Bosna Visoko21331512

21. kolo: Vitez – Bosna

Parovi 21. kola Prve lige FBiH:

Subota, 06.04.2019. u 16:00 sati

GRADAČAC: Zvijezda-Velež

GORAŽDE: Goražde-Novi Travnik

KONJIC: Igman-Bratstvo

VITEZ: Vitez-Bosna

ORAŠJE: Orašje-Čapljina

KAKANJ: Rudar-Jedinstvo

ŽIVINICE: Slaven-Tošk

Nedjelja, 07.04.2019. u 16:00 sati

SARAJEVO: Olimpik-Metalleghe BSI

DELEGIRANJE 21. KOLA PRVE LIGE FBiH

TABELA
Prva liga Federacije BiH

FK VELEŽ49
FK OLIMPIK45
NK TOŠK33
NK JEDINSTVO32
NK ZVIJEZDA31
FK RUDAR30
HNK ORAŠJE29
NK BRATSTVO28
FK GORAŽDE27
HNK ČAPLJINA27
NK METALLEGHE BSI26
FK IGMAN23
NK SLAVEN23
NK VITEZ20
NK NOVI TRAVNIK15
NK BOSNA12

Bosna – Orašje 0:1

Utakmica između Bosne i Orašja je odlučena u samom finišu meča. Gol vrijedan tri boda i pobjedu gostiju postigao je Poturalić.

NK Bosna: Sujić, Alić, Džafić, Velić, Muharemović, Pandžić, Jusić, Bešić, Čomaga, Cibra,

HNK Orašje: Živković, Poturalić, Šabić, Brčkalić, Mikić, Matolić, Marković, Gajčević, Prgić, Fačić, Lugavić.

Bosna-Orašje

Delegiranje 20. kola Prve lige FBiH

Komisija za takmičenje i Komisija za suce i suđenje NS FBiH izvršili su delegiranje službenih lica na utakmice 20. kola Prve lige Federacije BiH.

Parovi 20. kola Prve lige FBiH:

Subota, 30.03.2019. u 15:30 sati

MOSTAR: Velež-Tošk

BIHAĆ: Jedinstvo-Slaven

ČAPLJINA: Čapljina-Rudar

VISOKO: Bosna-Orašje

GRAČANICA: Bratstvo-Vitez

NOVI TRAVNIK: Novi Travnik-Igman

JAJCE: Metalleghe BSI-Goražde

GRADAČAC: Zvijezda-Olimpik

DELEGIRANJE 20. KOLA

Rudar – Bosna 2:2

Rezultati 19. kola Prve lige Federacije BiH:

Nedjelja 24.03.2019. u 15:30 sati

GORAŽDE: Goražde-Zvijezda 3:0

KONJIC: Igman-Metalleghe BSI 0:1

VITEZ: Vitez-Novi Travnik 2:0

ORAŠJE: Orašje-Bratstvo 0:1

KAKANJ: Rudar-Bosna 2:2

ŽIVINICE: Slaven-Čapljina 3:1

SARAJEVO: Olimpik-Velež 2:2

TEŠANJ: Tošk-Jedinstvo 4:0

TABELA
PRVA LIGA FEDERACIJE BIH
#KLUBUPNIB
1.FK Velež19144146
2.FK Olimpik19126142
3.NK TOŠK19103633
4.NK Zvijezda1994631
5.NK Jedinstvo1992829
6.FK Rudar Kakanj1983827
7.FK Goražde1983827
8.HNK Čapljina1983827
9.HNK Orašje1975726
10.NK Bratstvo Gračanica19811025
11.NK Metalleghe BSI1965823
12.NK Slaven Živinice19721023
13.FK Igman1964922
14.NK Vitez Vitez1955920
15.NK Novi Travnik19351114
16.NK Bosna Visoko19331312

Danas Rudar – Bosna

Sve utakmice 19. kola Prve lige FBiH igraju se u nedjelju 24.03.2019. godine

Zbog nastupa A selekcije Reprezentacije BiH u utakmici kvalifikacija za odlazak na Evropsko prvenstvo: Bosna i Hercegovina – Armenija, koja će se odigrati u subotu 23.03.2019. godine u 20:45 sati, Komisija za natjecanje NS FBiH je shodno članu 10. Propozicija natjecanja donijela odluku o promjeni termina utakmica 19. kola Prve lige FBiH.

Parovi 19. kola Prve lige Federacije BiH:

Nedjelja 24.03.2019. u 15:30 sati

GORAŽDE: Goražde-Zvijezda

KONJIC: Igman-Metalleghe BSI

VITEZ: Vitez-Novi Travnik

ORAŠJE: Orašje-Bratstvo

KAKANJ: Rudar-Bosna

ŽIVINICE: Slaven-Čapljina

SARAJEVO: Olimpik-Velež

TEŠANJ: Tošk-Jedinstvo

DELEGIRANJE 19. KOLA 

TABELAPrva liga Federacije BiH

FK VELEŽ45
FK OLIMPIK41
NK ZVIJEZDA31
NK TOŠK30
NK JEDINSTVO29
HNK ČAPLJINA27
FK RUDAR26
HNK ORAŠJE26
FK GORAŽDE24
FK IGMAN22
NK BRATSTVO22
NK METALLEGHE BSI20
NK SLAVEN20
NK VITEZ17
NK NOVI TRAVNIK14
NK BOSNA11

NK Bosna – NK Slaven 1:1

U Visokom su snage odmjerili Bosna i Slaven. Bilo je 1:1. Gosti su bolje otvorili meč, poveli pogotkom iskusnog Mirnesa Salihovića, no Bosna je nakon toga bila bolji rival.

U 40. minuti Numanović trese svoju mrežu i bilo je 1:1.

U nastavku bolje je bila Bosna, imala par sjajnih prilika, ali izostala je realizacija i završilo je 1:1.

SportSport.ba

Subota, 16.03.2019. u 15:00 sati

MOSTAR: Velež-Jedinstvo 2:0

ČAPLJINA: Čapljina-Tošk 1:0

VISOKO: Bosna-Slaven 1:1

GRAČANICA: Bratstvo-Rudar 2:0

NOVI TRAVNIK: Novi Travnik-Orašje 1:1

JAJCE: Metalleghe BSI-Vitez 1:0

GRADAČAC: Zvijezda-Igman 2:1

Nedjelja, 17.03.2019. u 15:00 sati

SARAJEVO: Olimpik-Goražde

PRVA LIGA FEDERACIJE BIH
#KLUBUPNIB
1.FK Velež18143145
2.FK Olimpik (-1)17115138
3.NK Zvijezda1894531
4.NK TOŠK1893630
5.NK Jedinstvo1892729
6.HNK Čapljina1883727
7.FK Rudar Kakanj1882826
8.HNK Orašje1875626
9.FK Goražde (-1)1773724
10.FK Igman1864822
11.NK Bratstvo Gračanica18711022
12.NK Metalleghe BSI1855820
13.NK Slaven Živinice18621020
14.NK Vitez Vitez1845917
15.NK Novi Travnik18351014
16.NK Bosna Visoko18321311

SportSport.ba