Arhive kategorije: NK Bosna

Čapljina – Bosna 5:2

Čapljina – Bosna 5:2

 1. Juna 2019.Sajo

Čapljina je pred svojim navijačima osigurala opstanak pobjedom nad Bosnom 5:2.

Domaći su već nakon prvog dijela imali 3:0 i bilo je jasno da će slaviti sigurnu pobjedu. Dva puta je mrežu gostiju pogodio Ahmed Hasinović te jednom Salko Jazvin. Jazvin u nastavku dodaje još jedan pogodak, a u listu strijelaca se upisao i Eldin Mustafić. Bosna do kraja sa dva pogotka Cibre smanjuje na 5:2.



Rezultati 30. kola Prve lige FBiH:

MOSTAR: Velež-Igman 4:2

VITEZ: Vitez-Goražde 1:2

ORAŠJE: Orašje-Olimpik 3:1

KAKANJ: Rudar-Zvijezda 3:2

ŽIVINICE: Slaven-Metalleghe BSI 6:0

TEŠANJ: Tošk-Novi Travnik 5:1

BIHAĆ: Jedinstvo-Bratstvo 1:0

ČAPLJINA: Čapljina-Bosna 5:2

TABELA
PRVA LIGA FEDERACIJE BIH
# Čapljina – Bosna 5:2
 1. Juna 2019.  Sajo
Čapljina je pred svojim navijačima osigurala opstanak pobjedom nad Bosnom 5:2.


Domaći su već nakon prvog dijela imali 3:0 i bilo je jasno da će slaviti sigurnu pobjedu. Dva puta je mrežu gostiju pogodio Ahmed Hasinović te jednom Salko Jazvin. Jazvin u nastavku dodaje još jedan pogodak, a u listu strijelaca se upisao i Eldin Mustafić. Bosna do kraja sa dva pogotka Cibre smanjuje na 5:2.


Rezultati 30. kola Prve lige FBiH:
MOSTAR: Velež-Igman 4:2
VITEZ: Vitez-Goražde 1:2
ORAŠJE: Orašje-Olimpik 3:1
KAKANJ: Rudar-Zvijezda 3:2
ŽIVINICE: Slaven-Metalleghe BSI 6:0
TEŠANJ: Tošk-Novi Travnik 5:1
BIHAĆ: Jedinstvo-Bratstvo 1:0
ČAPLJINA: Čapljina-Bosna 5:2
TABELA
PRVA LIGA FEDERACIJE BIH
#

KLUB
U
P
N
I
B
1.

FK Velež
30
24
4
2
76
2.

FK Olimpik
30
21
6
3
69
3.

NK TOŠK
30
13
6
11
45
4.

NK Zvijezda
30
13
5
12
44
5.

HNK Orašje
30
12
8
10
44
6.

FK Goražde (-1)
29
13
4
12
43
7.

FK Rudar Kakanj
30
13
4
13
43
8.

NK Jedinstvo
30
13
4
13
43
9.

NK Metalleghe BSI
30
12
6
12
42
10.

NK Bratstvo Gračanica
30
13
3
14
42
11.

HNK Čapljina
30
13
3
14
42
12.

NK Slaven Živinice
30
13
2
15
41
13.

FK Igman
30
11
7
12
40
14.

NK Vitez Vitez (-1)
29
9
6
14
33
15.

NK Novi Travnik
30
4
7
19
19
16.

NK Bosna Visoko
30
3
3
24
12

#
KLUBUPNIB
1.FK Velež30244276
2.FK Olimpik30216369
3.NK TOŠK301361145
4.NK Zvijezda301351244
5.HNK Orašje301281044
6.FK Goražde (-1)291341243
7.FK Rudar Kakanj301341343
8.NK Jedinstvo301341343
9.NK Metalleghe BSI301261242
10.NK Bratstvo Gračanica301331442
11.HNK Čapljina301331442
12.NK Slaven Živinice301321541
13.FK Igman301171240
14.NK Vitez Vitez (-1)29961433
15.NK Novi Travnik30471919
16.NK Bosna Visoko30332412

Za primjer NK Bosna: “Zajedno za naš grad” Mostar

U.G. Zajedno za naš grad 

(Jučer) – Danas smo išli na utakmicu u Visoko koja Veleža uvodi u Premijer ligu.
Radost zbog ulaska Veleža obilježili smo na naš specifičan način. 
Poslije utakmice u gradu Visokom obišli smo porodicu i odveli majku od sina nepokretnog da kupi šta god im treba za kuće.
Gosp. Munevera živi sa nepokretnim sinom i nepokretnim mužem.
Radost i iznenađenje odakle nas iz Mostara je bila velika.
Halal im bilo za ulazak Veleža ♥️

Umjesto čestitke NK Bosna

Moja ispovijest

Kako je gadno ulizica biti
I drugom smradne cjelivati stope!
Kako je gadno, proseć suze liti,
Da tuđi skutovi u njima se tope –
Kako je gadno ulizica biti!…

Kako je nisko nemat’ samosvijesti
I u svom srcu ponosa i žara,
Pa tuđim znojem kruh natopljen jesti
Kraj snažnih ruku i umnoga dara –
Kako je nisko nemat’ samosvijesti!…

Ja mrzim one, što pred drugim puze
I mrzim liske, što ništa ne rade
I svakog, ko se okiva u uze
Od predrasuda i ko laskat znade
I sve alčake, što pred drugim puze.

I nikad nikom “Pardon” neću reći,
Jer svojim carstvom svojevoljno vladam;
Ja sam otvaram vrata svojoj sreći,
Pa kad uživam, ili kada stradam,
Ja opet nikom “Pardon” neću reći.

Ta za me pero i budak je isto,
Žulj i znoj meni koru hljeba sladi;
Tek nek je čelo otvoreno, čisto
I nek se svjesno i pošteno radi,
Pa za me pero i budak je isto.

Ja samo slavim samosvijest i snagu
Gigantske volje, što brdine ruši;
Vjerujem u se. A slobodu dragu
Nosim ko svetost u srcu i duši –
I slavim samo samosvijest i snagu…

Razume ljudski, ti si boštvo moje,
Pred kojim klečim i molitvu zborim.
Ja tebi palim tamjan krvi svoje
I tebi samo pred mihrabom dvorim,
Razume ljudski, ti si boštvo moje!…

Autor: Musa Ćazim Ćatić

27. kolo: Novi Travnik – Bosna 1:0

Rezultati 27. kola

Novi Travnik je u derbiju začelja savladao Bosnu 1:0. Jedini pogodak djelo je Hote.

Novi Travnik – Bosna 1:0

NK Novi Travnik: Trako, Brljak, Zaimović, Turić, Petak, Hota, Petak, Silajdžija, Opardija, Velić, Buljubašić.

NK Bosna: Sujić, Alić, Vignati, Džafić, Velić, Muharemović, Čiva, Pandžić, Jusić, Čomaga, Cibra.


Bratstvo – Velež 0:3
Novi Travnik – Bosna  1:0
Metalege BSI – Čapljina 3:1
Zvijezda – Jedinstvo 3:0
Goražde – Slaven 3:1
Igman – Rudar 2:1
Vitez – Orašje 1:2

nedjelja: 
Olimpik – TOŠK. 


Bosna – Olimpik 1:2

Olimpik je pobjedom u Visokom nastavio borbu sa Veležom za prvo mjesto. Vukovi su opravdali ulogu favorita protiv Bosne i slavili 2:1.

Poveli su već na samom startu preko Pehara, a zatim su domaći imali sjajnu priliku preko Bešića kada je izašao sam na golmana gostiju, ali pogodio prečku.

U nastavku par lijepih prilika na obje strane, a u 75. minuti 2:0 za goste.

Do kraja je Bosna preko Šehića uspjeli samo smanjiti na 1:2.

Prva liga FBiH, 24. kolo:

NK Bosna Visoko – FK Olimpik 1:2

NK Bosna: Sujić, Alić, Viganti, Džafić, Velić, Čiva, Pandžić, Jusić, Čomaga, Bešić, Cibra.

FK Olimpik: Hadžić, Pehar, Osmanović, Muminović, Jusufi, Radovac, Sadiković, Stojanović, Kurtović, Zeba, Pandža.

Rezultati 24. kola Prve lige FBiH:

Subota, 27.04.2019.

Velež – Rudar 4:0

Slaven – Orašje 1:0

Jedinstvo – Igman 3:1

Čapljina – Goražde 4:3

Bosna – Olimpik 1:2

Bratstvo – Zvijezda 1:0

Novi Travnik – Metalleghe BSI 0:3

Nedjelja, 28.04.2019. u 17:00 sati

TEŠANJ: Tošk-Vitez

TABELA
PRVA LIGA FEDERACIJE BIH
#KLUBUPNIB
1.FK Velež24184258
2.FK Olimpik24176157
3.NK TOŠK (-1)23114837
4.NK Zvijezda24114937
5.FK Rudar Kakanj241131036
6.NK Jedinstvo241131036
7.NK Bratstvo Gračanica241121135
8.HNK Orašje2497834
9.FK Goražde241031133
10.NK Metalleghe BSI24951032
11.FK Igman24861030
12.HNK Čapljina24931230
13.NK Slaven Živinice24921329
14.NK Vitez Vitez (-1)23851029
15.NK Novi Travnik24361515
16.NK Bosna Visoko24331812

Bosna – Igman 0:2

Igman iz Konjica je došao do važna tri boda u Visokom. Gosti su slavili 2:0, a strijelci su bili Tatar i Graho.

Rezultati 22. kola Prve lige FBiH:

Subota, 13.04.2019.

Velež – Slaven 2:0

Jedinstvo – Orašje 0:0

Čapljina – Vitez 0:1

Bosna – Igman 0:2

Bratstvo – Goražde 1:0

Novi Travnik – Olimpik 0:2

JMetalleghe BSI – Zvijezda 1:0

Nedjelja, 14.04.2019. u 16:30 sati

TEŠANJ: Tošk-Rudar

22. kolo: Bosna – Igman



Parovi 22. kola Prve lige FBiH:

Subota, 13.04.2019. u 16:30 sati

MOSTAR: Velež-Slaven

BIHAĆ: Jedinstvo-Orašje

ČAPLJINA: Čapljina-Vitez  

VISOKO: Bosna-Igman

GRAČANICA: Bratstvo-Goražde

NOVI TRAVNIK: Novi Travnik-Olimpik

JAJCE: Metalleghe BSI-Zvijezda

Nedjelja, 14.04.2019. u 16:30 sati

TEŠANJ: Tošk-Rudar

DELEGIRANJE 22. KOLA 

TABELA
Prva liga Federacije BiH

FK VELEŽ49
FK OLIMPIK48
NK ZVIJEZDA34
FK RUDAR33
NK TOŠK33
HNK ORAŠJE32
NK JEDINSTVO32
FK GORAŽDE30
NK BRATSTVO29
HNK ČAPLJINA27
NK METALLEGHE BSI26
NK SLAVEN26
FK IGMAN24
NK VITEZ23
NK NOVI TRAVNIK15
NK BOSNA12



Vitez – Bosna 2:0

Rezultati 21. kola Prve lige FBiH:

Subota, 06.04.2019.

Zvijezda – Velež 1:0

Goražde – Novi Travnik 5:0

Igman – Bratstvo 1:1

Vitez – Bosna 2:0

Orašje – Čapljina 3:1

Rudar – Jedinstvo 2:1

Slaven – TOŠK 1:0

Nedjelja, 07.04.2019. u 16:00 sati

SARAJEVO: Olimpik-Metalleghe BSI

TABELA
PRVA LIGA FEDERACIJE BIH
#KLUBUPNIB
1.FK Velež21154249
2.FK Olimpik (-1)20136145
3.NK Zvijezda21104734
4.FK Rudar Kakanj21103833
5.NK TOŠK21103833
6.HNK Orašje2195732
7.NK Jedinstvo21102932
8.FK Goražde2193930
9.NK Bratstvo Gračanica21921029
10.HNK Čapljina21831027
11.NK Metalleghe BSI (-1)2075826
12.NK Slaven Živinice21821126
13.FK Igman2166924
14.NK Vitez Vitez21651023
15.NK Novi Travnik21361215
16.NK Bosna Visoko21331512

21. kolo: Vitez – Bosna

Parovi 21. kola Prve lige FBiH:

Subota, 06.04.2019. u 16:00 sati

GRADAČAC: Zvijezda-Velež

GORAŽDE: Goražde-Novi Travnik

KONJIC: Igman-Bratstvo

VITEZ: Vitez-Bosna

ORAŠJE: Orašje-Čapljina

KAKANJ: Rudar-Jedinstvo

ŽIVINICE: Slaven-Tošk

Nedjelja, 07.04.2019. u 16:00 sati

SARAJEVO: Olimpik-Metalleghe BSI

DELEGIRANJE 21. KOLA PRVE LIGE FBiH

TABELA
Prva liga Federacije BiH

FK VELEŽ49
FK OLIMPIK45
NK TOŠK33
NK JEDINSTVO32
NK ZVIJEZDA31
FK RUDAR30
HNK ORAŠJE29
NK BRATSTVO28
FK GORAŽDE27
HNK ČAPLJINA27
NK METALLEGHE BSI26
FK IGMAN23
NK SLAVEN23
NK VITEZ20
NK NOVI TRAVNIK15
NK BOSNA12