Arhive kategorije: NK Bosna

Belmin Vila vratio se u Bosnu

Zvanično / Nekada velika Željina nada novi igrač NK Bosna Visoko

Nekadašnji juniorski reprezentativac BiH Belmin Vila vratio se u Bosnu iz Visokog.

Vila je u prošlosti važio za veliku nadu, sa 18 godina iz Željezničara ga je doveo Hajduk, no njegova karijera se nije razvila onako kako se očekivalo i danas je ponovo tamo gdje je sve i počelo – u Visokom.

Nakon što je zadnju polusezonu proveo u hrvatskom niželigašu Vinogradaru, ovaj korpulentni napadač se priključio pripremama Bosne i kroz prijateljske utakmice nagovijestio je da će biti veliko pojačanje za ekipu koju s klupe vodi Fadil Dedić.

Bosna će se inače u narednoj sezoni takmičiti u Drugoj ligi FBiH (Centar), no ambicije kluba se svode na povratak u viši rang, što svakako potvrđuje i dovođenje Vile.

Kroz karijeru Vila je, između ostalog, imao priliku nastupati još za Mladost iz Podgorice, Zvijezdu, Jedinstvo, Igman, Travnik, u Slovačkoj za Bansku Bystricu…

Sportsport.ba

Župča 2019: Bosna osvojila treće mjesto

Pobjdnik 24. Memorijalnog turnir šehidima i poginulim sportistima BiH, Župča 2019. je FK Rudar Kakanj koji je u finalnom susretu poslije 2:2 u regularnom dijelu na penale pobijedio NK Travnik.

Treće mjesto osvojila je ekipa NK Bosna Visoko pobjedivši FK Mladost Župča rezultatom 1:0.

Najbolji igrač turnira je Belmin Kobilica iz FK Rudar Kakanj, 
Najbolji strijelac turnira je Berlin Čatić iz NK Travnik,
Najbolji golman je Amir Bekan iz FK Rudar Kakanj.

NK Zmaj pobjednik je 14. Memorijalnog turnira u B. Mahali

NK ZMAJ POBJEDNIK MEMORIJALNOG TURNIRA U B. MAHALI

Ekipa NK Zmaj pobjednik je 14. Memorijalnog turnira u B. Mahali, organzovanog povodom sjećanja na 41 poginulog borca – šehida džemata Mokronozi ( MZ Dobrinje i MZ B. Mahala). U finalnom susretu nakon boljeg izvođenja penala( regularni dio susreta završio 1:1) savladali su OFK Dijamant rezultatom 5:3. Treće mjesto zauzela je ekipa Jedinstva jer se ekipa NK Kralupi nije pojavila na odigravanju susreta za treće mjesto.

Najbolji igrač turnira Ismar Skršo NK Zmaj

Najbolji strijelac turnira Safet Merdić NK Zmaj

Najbolji golman turnira Senad Spahić OFK Dijamant

Župča 2019: NK Bosna 0:1 FK Rudar

24. Memorijalni turnir šehidima i poginulim sportistima BiH, Župča 2019.

Polufinalene utakmice prvog dana turnira – odigrane jučer:

NK Bosna Visoko 0:1 FK Rudar Kakanj
NK Travnik 6:1 FK Mladost Župča

Danas u 16:00h u utakmici za treće mjesto sastaju se NK Bosna Visoko i FK Mladost Župča.

Finalna utakmica počinje u 18:00h a sastaju se prvoligaši NK Travnik i FK Rudar Kakanj

FK “Mladost” Župča

Obavljen žrijeb takmičarskih brojeva Druge lige FBiH grupa “Centar”

Žrijebanje je izvršeno u prisustvu predstavnika klubova, te takmičarskih organa Druge lige FBiH grupa “Centar”.

U nastavku pogledajte raspored za prva tri kola Druge lige FBiH grupa “Centar”:

1. kolo (17/18.08.2019.) 

NK Borac – NK Bosna

NK Natron – NK Usora

NK Žepče – FK Igman

FK Mošćanica – NK Krivaja

FK Famos – NK Ilijaš

NK Sašk Napredak – NK Stupčanica

NK Pobjeda – NK Moševac

NK Azot – NK Vis Simm Bau

2. kolo (24/25.08.2019.)

NK Bosna – NK Vis Simm Bau

NK Moševac – NK Azot

NK Stupčanica – NK Pobjeda

NK Iliijaš – NK Sašk Napredak

NK Krivaja – FK Famos

FK Igman – FK Mošćanica

NK Usora – NK Žepče

NK Borac – NK Natron

3. kolo (31.08./01.09.2019.) 

NK Natron – NK Bosna

NK Žepče – NK Borac

FK Mošćanica – NK Usora

FK Famos – FK Igman

NK Sašk Napredak – NK Krivaja

NK Pobjeda – NK Ilijaš

NK Azot – NK Stupčanica

NK Vis Simm Bau – NK Moševac

nsfbih.ba

Ibrahim Hrvat i Belmin Vila novi su igrači Bosne

Nogometaši Ibrahim Hrvat i Belmin Vila novi su igrači drugoligaša Bosne iz Visokog.

Belmin Vila je 24-godišnji napadač po vokaciji, a u Bosnu dolazi iz redova hrvatskog kluba Vinogradar.

S druge, strane, Ibrahim Hrvat je 26-godišnji desni bočni igrač po vokaciji, i u redove Bosne dolazi iz redova prvoligaša Igmana iz Konjica.

Ono što je zanimljivo a vezano za oba ova igrača, jeste podatak da su obojica i ranije bili članovi Bosne.

Sportskevijesti

Čapljina – Bosna 5:2

Čapljina – Bosna 5:2

 1. Juna 2019.Sajo

Čapljina je pred svojim navijačima osigurala opstanak pobjedom nad Bosnom 5:2.

Domaći su već nakon prvog dijela imali 3:0 i bilo je jasno da će slaviti sigurnu pobjedu. Dva puta je mrežu gostiju pogodio Ahmed Hasinović te jednom Salko Jazvin. Jazvin u nastavku dodaje još jedan pogodak, a u listu strijelaca se upisao i Eldin Mustafić. Bosna do kraja sa dva pogotka Cibre smanjuje na 5:2.



Rezultati 30. kola Prve lige FBiH:

MOSTAR: Velež-Igman 4:2

VITEZ: Vitez-Goražde 1:2

ORAŠJE: Orašje-Olimpik 3:1

KAKANJ: Rudar-Zvijezda 3:2

ŽIVINICE: Slaven-Metalleghe BSI 6:0

TEŠANJ: Tošk-Novi Travnik 5:1

BIHAĆ: Jedinstvo-Bratstvo 1:0

ČAPLJINA: Čapljina-Bosna 5:2

TABELA
PRVA LIGA FEDERACIJE BIH
# Čapljina – Bosna 5:2
 1. Juna 2019.  Sajo
Čapljina je pred svojim navijačima osigurala opstanak pobjedom nad Bosnom 5:2.


Domaći su već nakon prvog dijela imali 3:0 i bilo je jasno da će slaviti sigurnu pobjedu. Dva puta je mrežu gostiju pogodio Ahmed Hasinović te jednom Salko Jazvin. Jazvin u nastavku dodaje još jedan pogodak, a u listu strijelaca se upisao i Eldin Mustafić. Bosna do kraja sa dva pogotka Cibre smanjuje na 5:2.


Rezultati 30. kola Prve lige FBiH:
MOSTAR: Velež-Igman 4:2
VITEZ: Vitez-Goražde 1:2
ORAŠJE: Orašje-Olimpik 3:1
KAKANJ: Rudar-Zvijezda 3:2
ŽIVINICE: Slaven-Metalleghe BSI 6:0
TEŠANJ: Tošk-Novi Travnik 5:1
BIHAĆ: Jedinstvo-Bratstvo 1:0
ČAPLJINA: Čapljina-Bosna 5:2
TABELA
PRVA LIGA FEDERACIJE BIH
#

KLUB
U
P
N
I
B
1.

FK Velež
30
24
4
2
76
2.

FK Olimpik
30
21
6
3
69
3.

NK TOŠK
30
13
6
11
45
4.

NK Zvijezda
30
13
5
12
44
5.

HNK Orašje
30
12
8
10
44
6.

FK Goražde (-1)
29
13
4
12
43
7.

FK Rudar Kakanj
30
13
4
13
43
8.

NK Jedinstvo
30
13
4
13
43
9.

NK Metalleghe BSI
30
12
6
12
42
10.

NK Bratstvo Gračanica
30
13
3
14
42
11.

HNK Čapljina
30
13
3
14
42
12.

NK Slaven Živinice
30
13
2
15
41
13.

FK Igman
30
11
7
12
40
14.

NK Vitez Vitez (-1)
29
9
6
14
33
15.

NK Novi Travnik
30
4
7
19
19
16.

NK Bosna Visoko
30
3
3
24
12

#
KLUBUPNIB
1.FK Velež30244276
2.FK Olimpik30216369
3.NK TOŠK301361145
4.NK Zvijezda301351244
5.HNK Orašje301281044
6.FK Goražde (-1)291341243
7.FK Rudar Kakanj301341343
8.NK Jedinstvo301341343
9.NK Metalleghe BSI301261242
10.NK Bratstvo Gračanica301331442
11.HNK Čapljina301331442
12.NK Slaven Živinice301321541
13.FK Igman301171240
14.NK Vitez Vitez (-1)29961433
15.NK Novi Travnik30471919
16.NK Bosna Visoko30332412

Za primjer NK Bosna: “Zajedno za naš grad” Mostar

U.G. Zajedno za naš grad 

(Jučer) – Danas smo išli na utakmicu u Visoko koja Veleža uvodi u Premijer ligu.
Radost zbog ulaska Veleža obilježili smo na naš specifičan način. 
Poslije utakmice u gradu Visokom obišli smo porodicu i odveli majku od sina nepokretnog da kupi šta god im treba za kuće.
Gosp. Munevera živi sa nepokretnim sinom i nepokretnim mužem.
Radost i iznenađenje odakle nas iz Mostara je bila velika.
Halal im bilo za ulazak Veleža ♥️

Umjesto čestitke NK Bosna

Moja ispovijest

Kako je gadno ulizica biti
I drugom smradne cjelivati stope!
Kako je gadno, proseć suze liti,
Da tuđi skutovi u njima se tope –
Kako je gadno ulizica biti!…

Kako je nisko nemat’ samosvijesti
I u svom srcu ponosa i žara,
Pa tuđim znojem kruh natopljen jesti
Kraj snažnih ruku i umnoga dara –
Kako je nisko nemat’ samosvijesti!…

Ja mrzim one, što pred drugim puze
I mrzim liske, što ništa ne rade
I svakog, ko se okiva u uze
Od predrasuda i ko laskat znade
I sve alčake, što pred drugim puze.

I nikad nikom “Pardon” neću reći,
Jer svojim carstvom svojevoljno vladam;
Ja sam otvaram vrata svojoj sreći,
Pa kad uživam, ili kada stradam,
Ja opet nikom “Pardon” neću reći.

Ta za me pero i budak je isto,
Žulj i znoj meni koru hljeba sladi;
Tek nek je čelo otvoreno, čisto
I nek se svjesno i pošteno radi,
Pa za me pero i budak je isto.

Ja samo slavim samosvijest i snagu
Gigantske volje, što brdine ruši;
Vjerujem u se. A slobodu dragu
Nosim ko svetost u srcu i duši –
I slavim samo samosvijest i snagu…

Razume ljudski, ti si boštvo moje,
Pred kojim klečim i molitvu zborim.
Ja tebi palim tamjan krvi svoje
I tebi samo pred mihrabom dvorim,
Razume ljudski, ti si boštvo moje!…

Autor: Musa Ćazim Ćatić