Arhive kategorije: Nogomet

Rukometaši BiH protiv Bjelorusije za plasman na EURO

Susret u Tuzli

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras u tuzlanskoj dvorani Mejdan dočekuje selekciju Bjelorusije u utakmici 5. kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2020. Ukoliko ostvare pobjedu, bh. rukometaši će prvi put izboriti plasman na završni turnir najboljih evropskih reprezentacija.

Selektor BiH Bilal Šuman izjavio je uoči duela s Bjelorusima da očekuje tešku utakmicu, ali se nada da će naši rukometaši, zajedno sa publikom u tuzlanskom Mejdanu, na kraju proslaviti historijski plasman na Evropsko prvenstvo.

“Znamo šta nam pobjeda donosi. Motivirani smo da, zajedno s publikom, ostvarimo i ovdje proslavimo plasman na Evropsko prvenstvo”, rekao je Šuman na jučerašnjoj konferenciji za novinare u Tuzli.

Istakao je da u bh. reprezentaciji vlada sjajna atmosfera i da je optimista unatoč snazi bjeloruske selekcije, koja je u Tuzlu došla u jačem sastavu nego što je bila u Minsku.

“Radi se o fizički veoma jakoj selekciji koja igra veoma brzo, imaju dobru tranziciju i jako su neugodni. Nemamo u sastavu Vranješa, Vegara, Nuića i Tarabochiu, uskočili su Puljizević i Hadžiomerović, ali vjerujem da imamo igrače koji su spremni da iznesu teret važnog susreta i ostvare historijski odlazak na EURO”, kazao je Šuman.

Kapiten Mirsad Terzić suglasan je sa bh. selektorom, dodavši da je svima u našoj ekipi jasno koliko je važna utakmica s Bjelorusijom.

“Dobro je što smo u Tuzli, u nedostatku nekoliko igrača, sedam dana proveli zajedno na pripremama. Bjelorusija je jača nego što je bila u ranijim utakmicama, što znači da i oni imaju ambicije kao i mi. Kao i prva utakmica, i ova će biti neizvjesna i treba do kraja istrajati na onome što želimo, a to je pobjeda”, rekao je Terzić.

“Reprezentacije BiH i Bjelorusije su po mnogo čemu slične, tako da će detalji odlučivati o pobjedniku”, smatra veteran Nikola Prce.

“Bjelorusi su kvalitetna selekcija i mogu dobiti bilo koga i na strani i kada igraju kod kuće. Mislim da je sve u našim rukama i uz podršku pune dvorane imamo priliku i mislim da je nećemo prokockati. Nadam se da ćemo zajedno proslaviti plasman na Evropsko prvenstvo”, poručio je Prce.

Utakmica 5. kola grupe 5 kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2020. Bosna i Hercegovina – Bjelorusija igra se u velikoj dvorani tuzlanskog Mejdana u 20.00 sati, uz direktan prijenos na BHT1 i BH Radiju 1.

U drugom susretu naše grupe u gradu Vantaa od 18 sati igraju Finska i Češka.

Na tabeli grupe 5 vode BiH i Češka sa po 6 bodova, Bjelorusija ima 4, dok je Finska bez bodova, piše BHRT.

(Vijesti.ba)

Prosinečki: Protiv Italije imamo motiv više, daćemo sve od sebe

Kvalifikacije za EURO 2020.

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras na stadionu Juventusa u Torinu protiv selekcije Italije igra četvrti susret kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2020. godine. 

Nakon neočekivanog poraza prije tri dana od Finske, koji je naš tim udaljio od borbe za nastup na Euru, selektor Prosinečki očekuje da će njegovi izabranici danas pokazati bolju igru u odnosu na prošli susret.

– Malo nas je poljuljao poraz od Finske, ali atmosfera je i dalje dobra.  To je prva utakmica koju smo izgubili u ovim kvalifikacijama i koju smo odigrali loše. Gledali smo snimke, vidjeli gdje smo griješili i nadam se da ćemo pokazati pravo lice koje nas je krasilo u zadnjim utakmicama, gdje se ekipa borila i bila kompaktna – kazao je Prosinečki. 

Najavio je da će protiv Italijana biti promjena u sastavu u odnosu na utakmicu sa Finskom.

– Vezni red je bio naše najjače oružje, a protiv Finske smo imali problem jer Pjanić nije igrao. Sa njim smo imali brži protok igre. Nadam se da će danas  biti puno bolja igra s naše strane. Vjerujem da ćemo protiv Italije imati motiv više što nije bio slučaj protiv Finske. Očekuje nas teška utakmica, ali ćemo dati sve od sebe i vjerujem da ćemo bolje izgledati – kazao je Prosinečki. 

Utakmica Italija – BiH igra se od 20.45 sati, a meč će voditi sudijska četvorka iz Španije. Glavni sudija je Xavier Estrada Fernandez, a pomagaće mu Javier Rodriguez i Teodoro Sobrino. Četvrti sudija je Ricardo De Burgos.

BiH i Italija do sada si odigrale jedan prijateljski susret, 6. novembra 1996. na Koševu, kada je naš tim pobijedio  2:1 golovima Hasana Salihamidžića i Elvira Bolića.  

U kvalifikacionoj J-grupi Bosna i Hercegovina nakon tri odigrana susreta dijeli treće i četvrto mjesto s Grčkom sa po četiri boda, iza vodeće Italije sa devet i Finske sa šest bodova.

Preostalih šest kvalifikacionih susreta igrat će se od septembra do novembra ove godine.          

Tabela J-grupe:
 
1. Italija          3 3 0 0 11:0  9
2. Finska         3 2 0 1 4:2    6
3. Grčka          3 1 1 1 4:5    4
4. BiH              3 1 1 1 4:5   4
5. Armenija      3 1 0 2 4:4   3
6. Lihtenštajn   3 0 0 3 0:11  0

Zmajevi nisu izdržali

Hrabri Zmajevi na kraju ipak nisu izdržali u Torinu. Junačku partiju su odigrali reprezentativci BiH protiv Italije, ali su na kraju ipak posustali u finišu i ispustili remi. Azzurri su preko Verrattija stigli do nova tri boda (2:1).

Početak utakmice je donio dosta borbenu igru s obje strane, pa smo tako u uvodnim minutama vidjeli mnogo prekida te jedan pokušaj Fabija Quagliarelle sa 20-ak metara, koji je završio pored gola.

Dosta varnica je bilo i između Amera Gojaka i Nicola Barelle, ali je sve ipak prošlo bez javnih opomena.

Zmajevi su od 15. minute zaigrali fantastično, a to je najavio opasan kontra napad, koji je na kraju upropašten slabim dodavanjem Muhameda Bešića, a onda i lošim primanjem lopte Edina Višće.

Nismo ipak dugo čekali na novu priliku za gol. Bilo je opasno pred našim golom, ali onda Edin Džeko vuče jednu sjajnu kontru, na kraju je uposlio Višću, čiji šut u posljednji tren blokira Leonardo Bonucci.

U 20. minuti Darko Todorović sjajno centrira s desne strane, ali Džeko prebacuje gol Salvatorea Sirigua.

Taman kada je Italija uspostavila određenu inicijativu, i loptu prebacila na našu polovinu, Dijamant je šokirao Torino!

Fenomenalnu akciju su odigrali Zmajevi. Bešić je petom proslijedio loptu do Višće, koji je sjajno pronašao Džeku na svega metar od gola Italijana. Nije mu bilo teško da loptu proslijedi u mrežu za veliko slavlje naših navijača.

Devet minuta poslije, u 41. minuti utakmice, istakao se Ibrahim Šehić fenomenalnom odbranom jednog udarca Quagliarelle s ivice kaznenog prostora. Bila je to panterska reakcija koja je na semaforu zadržala rezultat 0:1, s kojim se i otišlo na odmor.

Nažalost, nije se dugo čekalo na poravnanje Italijana iako su Zmajevi prvi stigli do prilike. U 47. minuti je Bešić ubacio, a Gojak nije uspio najbolje zahvatiti loptu glavom.

Samo dvije minute poslije bilo je 1:1. Izveli su Italijani korner, Bernardeschi je pronašao Insignea, koji fantastičnim volej udarcem matira Šehića…

Nije to tada demotivisalo naše momke, koji ubrzo stižu do novih prilika. Eldar Čivić je dva puta imao šansu za gol, ali su se ispriječili prvo Sirigu, a onda i Chiellini…

Džeko u 59. minuti fenomenalno prolazi kroz dvojicu igrača Italije, šutira, ali lopta pogađa Elvisa Sarića i završava u gol autu.

Nakon toga je nešto bolji protivnik na terenu bila Italija, koja je ponovo prijetila preko Insignea, čiji udarac glavom sjajno zaustavlja Šehić.

Zatim iz kornera poslije te situacije na muke Šehića stavlja i Chiellini, ali uspjeva to odbraniti čuvar mreže Zmajeva.

Odbrana Zmajeva je posustala u samom finišu i Italija je stigla do tri boda. Igrala se 86. minuta kada je Insigne dodao do Verratija, a on lijepo pogodio za pobjedu Azzurra…

Bosna i Hercegovina nije imala snage da uzvrati, pa je doživjela drugi vezani poraz u ovim kvalifikacijama.

SCsport

BiH večeras igra protiv Italije

Reprezentacija BiH večeras na stadionu Allianz u Torinu igra susret 4. kola Grupe J kvalifikacija za Evropsko prvenstvo protiv selekcije Italije.

Zmajevi su za vikend upisali poraz od Finske, pa su sada danas pod imperativom dobrog reazultata, ali protivnik nije mogao biti teži – Italija igra odlično u dosadašnjem dijelu kvalifikacija.

Azzurri su za vikend u Grčkoj lagano riješili domaćine sa 0:3 i duel sa BiH dočekuju sa savršenim učinkom, 3/3.

Italijani su trenutno prvi u Grupi J sa maksimalnih devet bodova, Finska je druga sa šest, dok Grčka i BiH na trećoj i četvrtoj poziciji imaju po četiri boda.

Jasno je da su Zmajevi porazom u Tampereu sebi itekako zakomplikovali situaciju u kvalifikacijama za EP. Da su kojim slučajem slavili, sada bi već čvrsto držali drugu poziciju.

Ipak, puno je još ostalo da se igra u kvalifikacijama za EP, a Italija, iako očigledno najjači rival u Grupi J, nije ona moćna reprezentacija koju pamte ljubitelji fudbala, već reprezentacija koja se želi vratiti na staze stare slave.

Roberto Mancini očigledno radi dobar posao, a od svojih izabranika će i protiv BiH tražiti maksimum.

Podsjetimo, selektor Azzurra nije bio u potpunosti zadovoljan ni nakon 0:3 u Grčkoj.

“Mislim da ovo nije bila naša najbolja izvedba. Važno je da smo nastavili napredovati, dobro smo igrali od prve minute i utakmicu smo usmjerili na pravi put”, rekao je Mancini nakon Grčke, pa je dodao:

“Sada je najvažnije razmisliti o tome zašto nismo postigli četvrti gol u drugom poluvremenu? Trebali smo to napraviti, iskoristiti šanse…”

U najavi utakmice protiv BiH, Mancini je upozorio da ne očekuje izdanje Zmajeva poput onog u Tampereu.

“U odnosu na prethodnu utakmicu, bit će sigurno određenih izmjena, to je normalna stvar. Nisam još definitivno odlučio ko će igrati. ali strpite se, sve će biti jasno sutra”, rekao je Mancini tokom jučerašnje press konferencije i dodao:

“Dolazi nam u goste reprezentacija koja je uz Grčku i nas jedan od glavnih kandidata za taj plasman na Evropsko prvenstvo. Imaju odlične igrače, dovoljno je spomenuti Džeku i Pjanića oko kojih se sve vrti, tako da nam definitivno neće biti lako. Iza sebe imaju poraz od Finske, no vjerujem kako je to samo bio njihov loš dan i da će igrati potpuno drugačije. Morat ćemo se dobro potruditi kako bismo pobijedili.”

Sa druge strane, Prosinečki i Zmajevi su prisiljeni “vaditi” se protiv ekipe u odličnoj formi, ali sjajna stvar za bh. selektora je svakako ta što će u Torinu moći računati na Miralema Pjanića.

“Malo nas je poljuljalo to što smo izgubili u Finskoj, odigrali smo loše tu utakmicu, što se vidjelo i na snimcima. Nadam se da ćemo sutra protiv Italije pokazati pravo lice koje je krasilo BiH u zadnjim utakmicama gdje je cijela ekipa bila borbena i kompaktna”, rekao je Prosinečki.

“Bit će sigurno određenih promjena u odnosu na utakmicu sa Finskom…Dosad nas je krasio vezni red. Sada samo imali poteškoće, ponajviše zbog toga što Pjanić nije igrao, tako da se nadam da će sutra biti puno bolje”, istakao je, između ostalog, Prosinečki u najavi utakmice.

Dok čekamo meč u Torinu vrijedi se podsjetiti jedinog dosadašnjeg duela reprezentacija BiH i Italije.

Bilo je to davne 1996. godine, a selekcija BiH je pred oko 40.000 navijača na Koševu u prijateljskom meču protiv Azzurra upisala prvu pobjedu od nezavisnosti naše države.

Slavila je BiH rezultatom 2:1 u pomenutom duelu zahvaljujući golovima Salihamidžića i Bolića.

Duel Italije i BiH na stadionu Juventusa igra se večeras od 20:45 sati.

Reprezentacija BiH večeras na stadionu Allianz u Torinu igra susret 4. kola Grupe J kvalifikacija za Evropsko prvenstvo protiv selekcije Italije.

Zmajevi su za vikend upisali poraz od Finske, pa su sada danas pod imperativom dobrog reazultata, ali protivnik nije mogao biti teži – Italija igra odlično u dosadašnjem dijelu kvalifikacija.

Azzurri su za vikend u Grčkoj lagano riješili domaćine sa 0:3 i duel sa BiH dočekuju sa savršenim učinkom, 3/3.

Italijani su trenutno prvi u Grupi J sa maksimalnih devet bodova, Finska je druga sa šest, dok Grčka i BiH na trećoj i četvrtoj poziciji imaju po četiri boda.

Jasno je da su Zmajevi porazom u Tampereu sebi itekako zakomplikovali situaciju u kvalifikacijama za EP. Da su kojim slučajem slavili, sada bi već čvrsto držali drugu poziciju.

Ipak, puno je još ostalo da se igra u kvalifikacijama za EP, a Italija, iako očigledno najjači rival u Grupi J, nije ona moćna reprezentacija koju pamte ljubitelji fudbala, već reprezentacija koja se želi vratiti na staze stare slave.

Roberto Mancini očigledno radi dobar posao, a od svojih izabranika će i protiv BiH tražiti maksimum.

Podsjetimo, selektor Azzurra nije bio u potpunosti zadovoljan ni nakon 0:3 u Grčkoj.

“Mislim da ovo nije bila naša najbolja izvedba. Važno je da smo nastavili napredovati, dobro smo igrali od prve minute i utakmicu smo usmjerili na pravi put”, rekao je Mancini nakon Grčke, pa je dodao:

“Sada je najvažnije razmisliti o tome zašto nismo postigli četvrti gol u drugom poluvremenu? Trebali smo to napraviti, iskoristiti šanse…”

U najavi utakmice protiv BiH, Mancini je upozorio da ne očekuje izdanje Zmajeva poput onog u Tampereu.

“U odnosu na prethodnu utakmicu, bit će sigurno određenih izmjena, to je normalna stvar. Nisam još definitivno odlučio ko će igrati. ali strpite se, sve će biti jasno sutra”, rekao je Mancini tokom jučerašnje press konferencije i dodao:

“Dolazi nam u goste reprezentacija koja je uz Grčku i nas jedan od glavnih kandidata za taj plasman na Evropsko prvenstvo. Imaju odlične igrače, dovoljno je spomenuti Džeku i Pjanića oko kojih se sve vrti, tako da nam definitivno neće biti lako. Iza sebe imaju poraz od Finske, no vjerujem kako je to samo bio njihov loš dan i da će igrati potpuno drugačije. Morat ćemo se dobro potruditi kako bismo pobijedili.”

Sa druge strane, Prosinečki i Zmajevi su prisiljeni “vaditi” se protiv ekipe u odličnoj formi, ali sjajna stvar za bh. selektora je svakako ta što će u Torinu moći računati na Miralema Pjanića.

“Malo nas je poljuljalo to što smo izgubili u Finskoj, odigrali smo loše tu utakmicu, što se vidjelo i na snimcima. Nadam se da ćemo sutra protiv Italije pokazati pravo lice koje je krasilo BiH u zadnjim utakmicama gdje je cijela ekipa bila borbena i kompaktna”, rekao je Prosinečki.

“Bit će sigurno određenih promjena u odnosu na utakmicu sa Finskom…Dosad nas je krasio vezni red. Sada samo imali poteškoće, ponajviše zbog toga što Pjanić nije igrao, tako da se nadam da će sutra biti puno bolje”, istakao je, između ostalog, Prosinečki u najavi utakmice.

Dok čekamo meč u Torinu vrijedi se podsjetiti jedinog dosadašnjeg duela reprezentacija BiH i Italije.

Bilo je to davne 1996. godine, a selekcija BiH je pred oko 40.000 navijača na Koševu u prijateljskom meču protiv Azzurra upisala prvu pobjedu od nezavisnosti naše države.

Slavila je BiH rezultatom 2:1 u pomenutom duelu zahvaljujući golovima Salihamidžića i Bolića.

Duel Italije i BiH na stadionu Juventusa igra se večeras od 20:45 sati.

SportSport.ba

SportSport.ba

NSZDK: Postani nogometni sudija

Udruženje nogometnih sudija i instrukrora Zeničko – dobojskog kantona u cilju omasovljavanja i podmlađivanja vlastitog kadra u narednom periodu će provesti seminar za prijem novih sudaca .

Osnovni uslov za prijem novih kandidata/kandidatkinja je taj da ne mogu biti mlađi od 16 niti stariji od 25 godina, te da nisu krivično kažnjavani. Poželjno je da su se predhodno bavili nogometom ili nekim drugim sportom, odnosno da su još uvjek aktivni. Potrebno je posjedovanje SSS, a poželjno je VŠ ili VSS.

Za prijavu porebno je donijeti popunjene tražene dokumente i obrasce. Za više informacija možete se obratiti na broj telefona 062 561 020.

Potrebni dokumenti i obrasci :

  • Izvod iz matične knjige rođenih
  • Ljekarsko uvjerenje
  • Uvjerenje o školskoj spremi
  • 50 KM
  • Dokaz o državljanstvu
  • Uvjerenje o nevođenju krivičnog postupka izdato od strane nadležnog organa
  • Obrazac 1
  • Obrazac 2

Prijave se mogu izvršiti lično u prostorijama NS ZE – DO Kantona u ulici Zukići 22 svakim radnim danom u periodu od 13 – 15 sati ili poštom.

Rok za podnošenje prijava je 21.06.2019.   godine.

KOMISIJA ZA TALENT I MENTOR PROGRAM

Čapljina – Bosna 5:2

Čapljina – Bosna 5:2

 1. Juna 2019.Sajo

Čapljina je pred svojim navijačima osigurala opstanak pobjedom nad Bosnom 5:2.

Domaći su već nakon prvog dijela imali 3:0 i bilo je jasno da će slaviti sigurnu pobjedu. Dva puta je mrežu gostiju pogodio Ahmed Hasinović te jednom Salko Jazvin. Jazvin u nastavku dodaje još jedan pogodak, a u listu strijelaca se upisao i Eldin Mustafić. Bosna do kraja sa dva pogotka Cibre smanjuje na 5:2.



Rezultati 30. kola Prve lige FBiH:

MOSTAR: Velež-Igman 4:2

VITEZ: Vitez-Goražde 1:2

ORAŠJE: Orašje-Olimpik 3:1

KAKANJ: Rudar-Zvijezda 3:2

ŽIVINICE: Slaven-Metalleghe BSI 6:0

TEŠANJ: Tošk-Novi Travnik 5:1

BIHAĆ: Jedinstvo-Bratstvo 1:0

ČAPLJINA: Čapljina-Bosna 5:2

TABELA
PRVA LIGA FEDERACIJE BIH
# Čapljina – Bosna 5:2
 1. Juna 2019.  Sajo
Čapljina je pred svojim navijačima osigurala opstanak pobjedom nad Bosnom 5:2.


Domaći su već nakon prvog dijela imali 3:0 i bilo je jasno da će slaviti sigurnu pobjedu. Dva puta je mrežu gostiju pogodio Ahmed Hasinović te jednom Salko Jazvin. Jazvin u nastavku dodaje još jedan pogodak, a u listu strijelaca se upisao i Eldin Mustafić. Bosna do kraja sa dva pogotka Cibre smanjuje na 5:2.


Rezultati 30. kola Prve lige FBiH:
MOSTAR: Velež-Igman 4:2
VITEZ: Vitez-Goražde 1:2
ORAŠJE: Orašje-Olimpik 3:1
KAKANJ: Rudar-Zvijezda 3:2
ŽIVINICE: Slaven-Metalleghe BSI 6:0
TEŠANJ: Tošk-Novi Travnik 5:1
BIHAĆ: Jedinstvo-Bratstvo 1:0
ČAPLJINA: Čapljina-Bosna 5:2
TABELA
PRVA LIGA FEDERACIJE BIH
#

KLUB
U
P
N
I
B
1.

FK Velež
30
24
4
2
76
2.

FK Olimpik
30
21
6
3
69
3.

NK TOŠK
30
13
6
11
45
4.

NK Zvijezda
30
13
5
12
44
5.

HNK Orašje
30
12
8
10
44
6.

FK Goražde (-1)
29
13
4
12
43
7.

FK Rudar Kakanj
30
13
4
13
43
8.

NK Jedinstvo
30
13
4
13
43
9.

NK Metalleghe BSI
30
12
6
12
42
10.

NK Bratstvo Gračanica
30
13
3
14
42
11.

HNK Čapljina
30
13
3
14
42
12.

NK Slaven Živinice
30
13
2
15
41
13.

FK Igman
30
11
7
12
40
14.

NK Vitez Vitez (-1)
29
9
6
14
33
15.

NK Novi Travnik
30
4
7
19
19
16.

NK Bosna Visoko
30
3
3
24
12

#
KLUBUPNIB
1.FK Velež30244276
2.FK Olimpik30216369
3.NK TOŠK301361145
4.NK Zvijezda301351244
5.HNK Orašje301281044
6.FK Goražde (-1)291341243
7.FK Rudar Kakanj301341343
8.NK Jedinstvo301341343
9.NK Metalleghe BSI301261242
10.NK Bratstvo Gračanica301331442
11.HNK Čapljina301331442
12.NK Slaven Živinice301321541
13.FK Igman301171240
14.NK Vitez Vitez (-1)29961433
15.NK Novi Travnik30471919
16.NK Bosna Visoko30332412

Sretan rođendan Adnanu Hodžiću

Rođen 01.06.1990. u Sarajevu , općina Centar. Nastanjen u Visokom.
Osnovnu školu „Kulin Ban“ završio kao superodlikaš i ušao u uži krug od 3 učenika , koja su se birala za učenika generacije.
Osnovo obrazovanje su obilježila mnoga takmičenja iz matematike, fizike i dr.
Student Pravnog fakulteta.
Profesionaloni fudbaler, trenutno igrač NK Bosna Visoko.
Od 7. g. života aktivno započinje trenirati u N.K. Bosni Visoko.
U N.K.Bosni provodi najveći dio svoje karijere i postiže zavidne rezultate.
Igrao je sezonu i pol u Austriji u Salzburg regiji .
Također, bio član malonogometnog kluba „Galaktikosi“ iz Visokog, s kojima je bio prvak druge lige i izborio Premier ligu.
Najbolji strijelac lige i dobitnik zahvalnice za dobrinos u razvoju sporta na Izboru za sportistu godine u Visokom u kategoriji futsal.

magazinplus.eu

29. maj 1999. – NK Bosna Visoko osvojila SUPER KUP BiH

NK Bosna osvojila SUPER KUP BiH. Na Koševu, nakon izvođenja penala, pobjedili Sarajevo. U regularnom dijelu susreta bilo je 2:2 (penali 4:5).

Super kup je utakmica koju je Nogometni/Fudbalski savez BiH organizirao kao uvod u novu sezonu. Tradicionalno utakmicu Super kupa igrali su osvajač Kupa BiH i aktuelni šampion Premijer lige. Zbog slabe zainteresovanosti timova i gledalaca, teškoća u pronalasku termina, priprema i evropskih utakmica koje šampion i osvajač Kupa igraju na samom početku sezone Super kup se često odgađao do zimske pauze, a od 2000. godine nije odigrana nijedna utakmica. Iz tog razloga Super kup je igran četiri puta, a tri titule je osvojio Željezničar. Pored Željezničara, po jednu titulu osvajača Super kupa imaju Sarajevo i Bosna iz Visokog.

magazinplus.eu