Arhive kategorije: Vijesti

Burić: Najbitnije je da pobijedimo Borac, pa ćemo poslije o kalkulacijama

Derbi 26, odnosno posljednjeg kola regularnog dijela Premijer lige Bosne i Hercegovine igra se u Visokom gdje Bosna dočekuje Borac. Bit će ovo četvrti međusobni duel ova dva tima ove sezone, a dva puta je slavio u banjalučki tim, dok je jednom bilo neriješeno.
Borcu ova utakmica dolazi između dva meča finala Kupa BiH, a u prvom su crveno-plavi slavili protiv Izviđača sa 23:22, pa sada sa mnogo rasterećenja čekaju revanš na svom terenu.Bosna je kao uvertiru za derbi imala u Brčkom, gdje je savladala Lokomotivu i sačuvala prvo mjesto na tabeli.
– Imali smo kontrolu meča protiv Lokomotive od prve do posljednje minute. Najbitnije je da smo čuvali vodstvo i na kraju upisali nova tri boda, kaže bek Bosne Mahir Burić.On ističe da Visočani ne razmišljaju o kalkulacijama i borbi za prvo mjesto sa Gračanicom, koja ima isto bodova kao i Bosna, ali i bolji međusobni omjer.
– Nije naše da se bavimo kalkulacijama. Bili prvi ili drugi play-off je priča za sebe i u svakom meču se mora dati maksimum. Naravno, ta prva pozicija ima svoje prednosti, posebno u finalu, ali nama je najbitnije da u meču sa Borcem damo sve od sebe i pobijedimo, a poslije toga ćemo se baviti kalkulacijama, rekao je Burić, koji je na kraju istakao da se nada i velikoj podršci s tribina.
Meč Bosna – Borac igra se sutra (subota) od 19 sati u KSC Mladost u Visokom. 

Održano 10. Federalno prvenstvo u D1 modelima

Protekle subote u sportskoj sali MSŠ Hazim Šabanović Visoko održano je veoma uspješno jubilarno 10. Federalno prvenstvo u sobnim modelima D1-350. Učešće su uzeli takmičari iz 4 aerokluba te 9 ekipa iz Federacije BiH.

Organizator ovog takmičenja je bio aeroklub Izet Kurtalić Visoko u saradnji sa Vazduhoplovnim savezom FBiH i Vazduhoplovnim savezom Ze-do kantona.

Poredak najuspješnijih:

Juniori pojedinačno

– 1. mjesto – Nedim Lihovac, AK Izet Kurtalić Visoko

– 2. mjesto – Dalila Halak, AK Krila Sarajeva

– 3. mjesto – Bakir Čičak, AK Zenica

Juniori ekipno

– 1. mjesto – AK Zenica

– 2. mjesto – AK Krila Sarajeva

– 3. mjesto – AK Izet Kurtalić Visoko

Seniori pojedinačno

– 1. mjesto – Faik Čičak, AK Zenica

– 2. mjesto – Ferid Zilić, AK Zenica

– 3. mjesto – Predrag Šarkinović, AK Zenica

Seniori ekipno

– 1. mjesto – AK Zenica

– 2. mjesto – AK Sarajevo

– 3. mjesto – AK Izet Kurtalić Visoko

Ovim putem organizatori se zahvaljuju Upravi škole na ustupljenoj sportskoj Sali, te čestitaju najuspješnijima.

Sretan rođendan Faruku Ihtijareviću

Želimo sretan rođendan Faruku Ihtijareviću

 

Faruk Ihtijarević je rođen 01.05.1976. godine u Visokom. Omladinsku školu nogometa je prošao kroz omladinski pogon NK Bosna. U svojoj karijeri, pored visočke Bosne, igrao je za FK Sarajevo, NK Željezničar, NK Maribor, PAS Hamedan i NK Zadar, te je nastupao za U-21 reprezentaciju BiH i seniorsku reprezentaciju BiH. Nastavi čitati Sretan rođendan Faruku Ihtijareviću

Sretan rođendan Slaviši Vukičeviću

Želimo sretan rođendan Slaviši Vukičeviću – prvak Jugoslavije s FK Sarajevo i bivši reprezentativac BiH

Dobitnik „Povelja općine Visoko“ za 2017 godinu

 

Slaviša Vukićević je rođen 30.04.1962. u Visokom. Bivši reprezentativac BiH od 1993. do 1996. godine, koji je igrao za NK Bosna Visoko, FK Sarajevo i francuski L'US Créteil-Lusitanos. Nastavi čitati Sretan rođendan Slaviši Vukičeviću

AK Izet Kurtalić: Održana redovna godišnja Skupština

“U prostorijama AK Izet Kurtalić Visoko, 27.4.2019. sa početkom u 16h uspješno je održana redovna godišnja Skupština. Istoj su prisustvovali delegati aeromodelarske i letačke sekcije sa sljedećim dnevnim redom:
Dnevni red:
1.      Imenovanje radnih tijela Skupštine
2.      Izvještaji o aktivnostima u prethodnoj godini
3.      Plan aktivnosti za 2019. godinu
4.      Finansijski izvještaj za 2018. godinu
5.      Finansijski plan za 2019. godinu
6.      Izmjena člana 5. Statuta aerokluba ”Izet Kurtalić”

Sve odluke su donesene jednoglasno, a predsjednik Skupštine i ujedno predsjednik AK Izet Kurtalić Visoko Prof.dr. Mirsad Kapetanović se zahvalio svim delegatima i gostima na učešću.”

Sportski pozdrav!

AK Izet Kurtalić Visoko

Bosna – Olimpik 1:2

Olimpik je pobjedom u Visokom nastavio borbu sa Veležom za prvo mjesto. Vukovi su opravdali ulogu favorita protiv Bosne i slavili 2:1.

Poveli su već na samom startu preko Pehara, a zatim su domaći imali sjajnu priliku preko Bešića kada je izašao sam na golmana gostiju, ali pogodio prečku.

U nastavku par lijepih prilika na obje strane, a u 75. minuti 2:0 za goste.

Do kraja je Bosna preko Šehića uspjeli samo smanjiti na 1:2.

Prva liga FBiH, 24. kolo:

NK Bosna Visoko – FK Olimpik 1:2

NK Bosna: Sujić, Alić, Viganti, Džafić, Velić, Čiva, Pandžić, Jusić, Čomaga, Bešić, Cibra.

FK Olimpik: Hadžić, Pehar, Osmanović, Muminović, Jusufi, Radovac, Sadiković, Stojanović, Kurtović, Zeba, Pandža.

Rezultati 24. kola Prve lige FBiH:

Subota, 27.04.2019.

Velež – Rudar 4:0

Slaven – Orašje 1:0

Jedinstvo – Igman 3:1

Čapljina – Goražde 4:3

Bosna – Olimpik 1:2

Bratstvo – Zvijezda 1:0

Novi Travnik – Metalleghe BSI 0:3

Nedjelja, 28.04.2019. u 17:00 sati

TEŠANJ: Tošk-Vitez

TABELA
PRVA LIGA FEDERACIJE BIH
#KLUBUPNIB
1.FK Velež24184258
2.FK Olimpik24176157
3.NK TOŠK (-1)23114837
4.NK Zvijezda24114937
5.FK Rudar Kakanj241131036
6.NK Jedinstvo241131036
7.NK Bratstvo Gračanica241121135
8.HNK Orašje2497834
9.FK Goražde241031133
10.NK Metalleghe BSI24951032
11.FK Igman24861030
12.HNK Čapljina24931230
13.NK Slaven Živinice24921329
14.NK Vitez Vitez (-1)23851029
15.NK Novi Travnik24361515
16.NK Bosna Visoko24331812

AK “Izet Kurtalić”: Federalno prvenstvo vazduhoplovnih modelara 27. aprila u visokom

VAZDUHOPLOVNI/ZRAKOPLOVNI SAVEZ FEDERACIJE BOSNE I HERCEGOVINE
AEROKLUB »IZET KURTALIĆ« VISOKO

ORGANIZUJE

FEDERALNO PRVENSTVO VAZDUHOPLOVNIH MODELARA U KLASI D1-350 (sobni modeli)

Takmičenje će biti održano u MSŠ „Hazim Šabanović“ Visoko (sportska sala) u subotu, 27. aprila 2019. godine sa početkom u 10:00 sati.

Pozivamo sve ljubitelje vazduhoplovnog sporta da posjete takmičenje.

ULAZ SLOBODAN

Bosna slavila u Mostaru i ostala u utrci za najviši plasman

Naši rukometaši večeras u Mostaru slavili su protiv ekipe RK Zrinjski rezultatom 31:23 (poluvrijeme 16:13) te na taj način ostali u borbi za najviše plasman u regularnom dijelu Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Iako su naši rukometaši s obzirom na poziciju na tabeli u Mostar otputovali kao favoriti u utakmici sa sportskim prijateljima iz RK Zrinjski, bilo je jasno da će za pobjedu biti potrebno pružiti maksimum, budući da je ekipa Zrinjskog, bez obzira na trenutnu rezultatsku krizu, i dalje u igri za pozicije koje vode u play-off.

Naši rukometaši su dobro otvorili utakmicu, a istakao se kapiten Harmandić koji je postigao prva 3 gola za naš tim. Iako smo već od samog početka utakmice imali priliku da se rezultatski odvojimo, tehničke greške naših igrača u napadu dobro su koristili igrači Zrinjskog pa se u prvih 20-tak minuta utakmice igralo praktično gol-za-gol. Harmandiću u napadu su se pridružili Imamagić, Toromanović i Kapić, te su naši već u prvom poluvremenu stigli i na 5 golova prednosti, zahvaljujući boljoj igri u odbrani te sjajnim intervencijama Grče, koji je do kraja skupio 18 odbrana od čega i 2 sedmerca. Faruk Čolo, koji nakon odsustva još uvijek traži pravu golgetersku formu, istakao se sa par dobrih asistencija za Toromanovića. Ipak, do kraja poluvremena Zrinjski je iskoristio igrača više u polju te svoj zaostatak smanjio na 3 gola razlike.

Početkom drugog poluvremena RK Zrinjski se ponovo “vratio u utakmicu” te izjednačio rezultat, no naši nisu dopustili da Zrinjski napravi potpuni preokret te povede tokom drugog poluvremena. Zrinjski se držao u zaostatku od 2-3 gola sve do zadnjih 10 minuta, kada su se naši uspjeli i definitivno rezultatski odvojiti, uz veoma bitnu seriju golova Mahira Burića, te doći do 16. pobjede u ovoj sezoni rezultatom 31:23.

Narednu utakmicu naši rukometaši igraju u Visokom protiv RK Gračanica te bi u slučaju pobjede sa 5 ili više golova razlike, naši rukometaši 2 kola prije kraja bili u prilici da sami odlučuju o konačnom plasmanu u regularnom dijelu sezone. Ipak, u ovom trenutku se ne treba zamarati sa gol razlikom već vrijeme do utakmice iskoristiti za pripremu ekipe na najbolji način te ići na pobjedu u utakmici koja će se igrati u srijedu, 24. aprila, u Visokom.

RK Zrinjski Mostar – RK Bosna Visoko 23:31 (poluvrijeme 13:16). Dvorana: Bijeli Brijeg Mostar. Sudije: Pandžić/Šatordžija. Delegat: Sušić. Sedmerci: Zrinjski 4(2), Bosna 2(2). Isključenja: Zrinjski 4 min., Bosna 8 min.

RK Zrinjski Mostar: Perić, Vučina, Bošković 5, Čule, Mandarić 2, Šaravanja, Kozina, Pavlović 4, Ivanović 2, Grgić 5, Babić, Grbavac, Marić 1, Kožulj 1, Primorac, Džeba 3.
Trener: Dario Pušić.

RK Bosna Visoko: Grčo, Čabaravdić 1, Burić 3, Kapić 4, Harmandić 6, Čolo, Sirčo, Selimović, Toromanović 8, Imamagić 7, Omanović 2, Jamaković.
Trener: Edhem Sirčo

rkbosna.ba