Faruk Ihtijarević, imenovan je za sportskog direktora FK Sarajevo

FARUK IHTIJAREVIĆ IMENOVAN ZA SPORTSKOG DIREKTORA FK SARAJEVO

Generalni direktor Fudbalskog kluba Sarajevo, Dino Selimović, nakon petogodišnjeg perioda, zaključno sa krajem mjeseca septembra, završit će svoj angažman u Bordo klubu.
Selimović je početkom takmičarske sezone 2011/12 imenovan od tadašnjeg Upravnog odbora FK Sarajevo na funkciju generalnog direktora, a u toku mandata Selimovića, Fudbalski klub Sarajevo, uspio je nakon višegodišnjeg perioda čekanja osvojiti naslov osvajača Kupa BiH, trofej prvaka države i plasirati se u Play Off evropske lige.

U proteklom periodu, angažmanom rukovodstva kluba i klupske administracije na čelu sa Selimovićem, klub je uspio privući stranog investitora, Vincenta Tana, te je tako riješio nagomilane, višegodišnje finansijske probleme, a u državni budžet vratio više od 2.000.000 KM sredstava poreskih obaveza, nastalih u ranijim godinama.

Kako je saopćeno iz kluba, realizacijom prve faze projekta Trening centra FK Sarajevo, Bordo klub je dobio i svoj dom, a zahvaljujući predanom angažamnu radeći u FK Sarajevo, Dino Selimović stekao je priznanje za najboljeg sportskog radnika u Premijer ligi BiH 2012. godine. Selimović je imenovan, u martu 2015. godine, u Izvršni odbor Evropske klupske Asocijacije, kao predstavnik klubova četvrte subdivizije.

Po odluci većinskog vlasnika, Tan Sri Vincenta Tana, administrativne poslove u Fudbalskom klubu Sarajevo, koje je obnašao Dino Selimović, preuzet će vršiteljica dužnosti generalne direktorice, magistrica sportskog prava, Sabrina Buljubašić, prva direktorica u historiji Bordo kluba.
Titulu magistrice sportskog prava stekla je na “ISDE” fakultetu u Madridu, u Španiji, a veliki dio svog života provela je u Sjedinjenim Američkim Državama. U proteklim mjesecima radila je u pravnoj službi FK Sarajevo, na poslovima sportskog prava.

Bivši kapiten i istaknuti igrač FK Sarajevo, Faruk Ihtijarević, koji je u proteklom periodu obnašao dužnost šefa skauting službe, imenovan je za izvršnog direktora za sportske poslove, te će on u narednom periodu biti odgovoran za funkcionisanje sportskog odjela Bordo kluba.

Nakon završetka svog radnog angažmana u Fudbalskom klubu Sarajevo, Selimović iza sebe ostavlja dobro funkcionirajuću klupsku administraciju, sa jasnim sistemom rada, a na njegovom predanom radu u godinama iza nas posebno mu se zahvalio i odao priznanje većinski vlasnik FK Sarajevo, Tan Sri Vincent Tan.

Kolektiv Fudbalskog kluba Sarajevo se zahvaljuje Dini Selimoviću na velikom doprinosu u stvaranju stabilnog i perspektivnog kluba.