Karate klub “Seiken” Visoko osnovan je 03.03.2003.

Karate klub “Seiken” Visoko osnovan je 03.03.2003. godine. Osnivači kluba su Dario Pekić, Hajro Ishak i Zahirović Munever.
Do sada su osvojili preko 1000 medalja na domaćim i međunarodnim takmičenjima. Što znači da godišnje osvoje preko 100 medalja. Na više turnira osvajali su pehar za najuspješniju ekipu.

– Za 2005. godinu imali su najuspješniju seniorku općine Visoko i najuspješniju seniorku u Ze-Do kantonu – Mirha Vražalić (majstor karatea 1. dan).
– Za 2006. godinu: najuspješnija juniorka u općini Visoko – Edna Omanović (majstor karatea 1. dan).
– Za 2007. godinu: najuspješnija seniorka općine Visoko i među tri najuspješnije u sportu Ze-do kantona – Mirha Vražalić (majstor karatea 1. dan).
– Za 2008. godinu Aiša Pandžić (majstor karatea 1. dan) je proglašena za najuspješnijeg karatistu na Općini Visoko. Proglašena je za nauspješniju seniorku Općine Visoko za 2010. i 2011. godinu. Višestruka kadetska, juniorska i seniorska prvakinja u borbama na turnirima i zvaničnim prvenstvima Federalnog saveza. Više puta proglašena za najuspješniju takmičarku turnira.

– Za 2008. godinu glavni trener kluba Munever Zahirović je proglašen za najuspješnijeg trenera na Općini Visoko.
– Na Državnom prvenstvu WKC asocijacije KK “Seiken” Visoko je drugi po broju osvojenih medalja za 2006. godinu.
– Na Federalnom prvenstvu 2007. godine KK “Seiken” Visoko je prvi po broju osvojenih medalja.
– Na Federalnom prvenstvu 2008. godine KK “Seiken” Visoko je prvi po broju osvojenih medalja.
– Na Svjetskom prvenstvu Svjetske karate konfederacije (WKC) naša takmičarka Aiša Pandžić osvojila je 3. mjesto u borbama pojedinačno.
– Na 4. otvorenom prvenstvu grada Mostara održanom 9. maja 2009. godine KK “Seiken” je proglašen nauspješnijim klubom.
– Dijana Čilaš (majstor karatea 1. dan) je djevojka koja osvaja samo zlata. Kadetska i juniorska prvakinja u katama i borbama na zvaničnim turnirima i prvenstvima Federalnog saveza.

Naše geslo je “Dođite da se družimo”. Uz druženje ide i rad. Svaki rad poluči rezultat shodno ili proporcionalno tome koliko se predamo određenom radu.

Sa nama možete vježbati sportski, školski i rekreativni karate. Klub broji preko 200 članova, djece i omladine svih uzrasta.

Takmičari koji su osvajali značajne rezultate: Muharem Pilav, Adnan Džerzović, Edin Halilović, Amel Alibegović, Aid Ibrišević, Mehdi Džanko, Minel Čović, Sulejman Genjac, Jasmin Mušinbegović, Jasmin Bukić, Anes Valjevac, Harun Hindija, Faris Hasagić, Almin Marušić, Tarik Ahmić, Amar Bešić, Admir Omerović, Amir Osmanović, Mustafa Ćosović, Amil Hodžić, Deni Pencl, Mirha Vražalić, Aiša Pandžić, Dijana Čilaš, Edna Omanović, Merima Omanović, Berina Genjac, Armina Merdić, Danijela Omerović, Nejra Hasagić, Almira Džerzović, Veldina Mujagić, Haris Kubat, Alija Vračo, Davud Šabić, Almir Kvakić, Kemal Alijagić, Nermana Hindija, Amela Dokso, Evelin Hašimović, Eldar Herić, Armin Alihodžić, Amar Genjac, Belmin Mešanović.

Naši mlađi perspektivni takmičari: Lojo Haris, Zukić Ajna, Kustura Amna, Fejzagić Faris, Botić Elmin, Plasto Imran, Hadžić Sumeja, Dokso Edhem, Valjevac Mirza, Muhedin Adžlan, Kvakić Bensaid, Smailović Edna, Mešinović Dženeta, Ališanović Ajša, Čakalović Benjamin, Jamaković Armin, Jamaković Rijad, Berhamović Adna, Berhamović Adnan, Dlakić Melina, Bukva Azemina, Alijagić Kemal, Njegović Zerina, Alimanović Adem, Mehak Nedžmina.

Naš stil je Šotokan, otvoreni smo za saradnju za sve klubove bez obzira na stil i asocijaciju kojoj pripadate. Za vježbanje karatea nisu važni ni spol niti godine.

KK “Seiken” Visoko ima stručne i uspješne trenere za sve nivoe vježbanja. Glavni trener kluba je Munever Zahirović, nastavnik tjelesnog i zdravstvenog odgoja, majstor karatea 7. dan.

Munever Zahirović počeo je vježbati karate 1975. godine u KK “Monom” Ilijaš. Najveću zahvalnost za uspjehe, rezultate i stečeno znanje iz karatea duguje svojme treneru Bojat Slobodanu.

Za napredovanje u visokim zvanjima u karateu zaslužan je nenadmašni i najuspješniji karatista bivše Jugoslavije i šire, dvostruk svjetski vice prvak Dušan Dačić.

U okviru kluba se nalazi i Tae-Bo sekcija za rekreaciju.

Adresa: Musala 1, 71300 Visoko
Telefon/fax: 032 737 071
Mob: 061 586 497 (Munever)
Web: www.seikenvisoko.com