Nihad Mujić u idealnom timu drugog kola Prve lige FBiH

U derbiju kola u Gradačcu domaća Zvijezda je dočekala jednog od glavnih kandidata za prvo mjestu, ekipu Sloge iz Siminog Hana. Od samog početka utakmice domaći su krenuli sa dobrom igrom, pa su imali prilike preko Cvijanovića i Guzine. U 33 minuti veliko slavlje domačih igrača i njihovih navijača, zatresla se mreža gostiju, strijelac Ivan Cvijanović koji je glavom na centaršut sa desne strane načeo mrežu Sloge. I u nastavku igre puleni trenera Nermina Šabića su kontrolisali igru, da bi strijelac prvog gola, Cvijanović svojim drugim golom u 72 minuti riješio ovaj derbi, 2:0.

U Tešnju u duelu domaćeg TOŠK-a i Rudara iz Kaknja, drugu pobjedu su zabilježili Kakanjci. Više su na ovom derbiju pokazali domaći, posebno u prvom dijelu dok su u par navrata zaprijetili gosti. Sjajne prilike za domaće su imali Kršić i Škulić, ali su mreže mirovale. U drugom poluvremenu ponovo inicijativa Tešnjaka, prilike Lukomiraka, Skulića, Mrguda, ali je Ratko Dujković više nego sjajan. Pred kraj susreta gosti su iz kaznenog udarca (Kobilica),koji je donio tri velika boda svojoj ekipi, 0:1.

Vrlo kvalitetan susret na travničkoj Piroti su odigrali domaći Travnik i visočka Bosna. Visočke Karioke su u 36 minuti preko Nihada Mujića stekli prednost. U drugom poluvremenu Travničani su poravlali preko Fočića (49), da bi Mujić u 62 minuti ponovo savladao Đurića za novo vodstvo (1:2). Rastoka je u 62 minuti izjednačio rezultat, 2:2. Do kraja utakmice, Visoćani su nastavili sa dobrom igrom, da bi Cana, nakon lijepe akcije svoje ekipe sjajno, šutirao sa oko 16 metara, već je domaći golman bio savladan, ali je lopta otišla tik pored desne stative domaćih.

Olimpik je na svojoj Otoci poslije velike pobjede u Vrapčićima ugostio Čapljinu koju je minimalno savladao, 1:0. Domaći su imali puno prilika za ubjedljiviju pobjedu, šanse su imali, Mahović, dva puta, potom Ščepanović, Osmanković, ali se prvi dio susreta završio nepopularnim rezultatom, 0:0. U drugom poluvremenu, u 66 minuti tri važna boda Vukovima sa Otoke je donio Sabahudin Jusufbašić u 65 minuti iz kaznenog udarca.

U Gračanici domće Bratstvo je već u petoj minuti preko Jaganjca povelo protiv Veleža, da bi u 14 Puturalić povečao prednost domaćih. Denis Zvonić je u 28 minuti smanjio prednost Bratstva, da bi Hasić iz penala u 58 min. postavio konačnih 3:1.

Slaven je nakon remija u Travniku u goste primio Metalleghe BSI iz Jajca koji su prvi stekli prednost autogolom Berbića, uz crveni karton Salihbegovića. Pred kraj utakmice Mirnes Salihović je iz penala pogodio za krajnji rezultat,1:1.

Fudbaleri Jedinstva su na svom terenu minimalnim rezultatom, 2:1, bili bolji od konjičkog Igmana. Nuhanović je doveo u Bišćane u 20 minuti, da bi Džafić u narednoj minuti poravnao rezultat. Trenutak odluke na ovom meću se desio u 53 minuti kada je Omerdić bio precizan sa penala, za važnu pobjedu domaćih.

Veoma zanimljivu utakmicu u Orašju su odigrali domaća istoimena ekipa i bugojanska Iskra . Orašli Labudovi su u prvom dijelu imali više od igre, dok su se gosti orijentisali na čvrstu odbranu i kontre, Ivković je bio u prilici da savlada domaćeg golmana Oštrakovića, ali je bio neprecizan. U drugom poluvremenu, ponovo domaći dominiraju, uz dvije šanse ( Vidović, Aletić ), da bi ovu utakmicu riješio Marko Đukić u 71 minuti.

U ovom kolu postignuto je samo 18 golova, sudije su pokazale 55 žutih i 2 crvena kartona, dosuđeno je 5 penala, ukupno je bilo 2.300 gledalaca, a najviše u Gradačcu, 500.