Nova nada za RK Bosna Centrotrans: U ponedjeljak Skupština na kojoj će biti izabrana nova uprava kluba

Nakon niza problema, administrativnih i finansijskih, sa kojima se susreo visočki rukometni klub Bosna Centrotrans po završetku sezone u kojoj su Visočani napustili premijerligaško društvo danas je stigla informacija koja daje novu nadu ljubiteljima rukometa u našem gradu.Naime, radna grupa koja je na prethodnoj izvještajnoj Skupštini kluba 20. juna dobila zaduženje da u narednom periodu odredi sudbinu kluba i pronađe nove čelne ljude, nakon ostavki Mirze Handžića i Edina Bukve na funkcijama sportskog direktora i predsjednika Upravnog odbora kluba, danas je saopštila kako su pronađeni novi kandidati za ove funkcije, odnosno, novi članovi Upravnog odbora.

Odmah po pronalasku novih članova UO kluba reagovala je ova radna grupa zakazujući novu izbornu Skupštinu kluba, na kojoj će biti saopćena imena novih nosilaca rukometnog kluba Bosna Centrotrans, ukoliko Skupština kluba usvoji ovaj prijedlog radne grupe. Ova izborna Skupština kluba bit će održana u ponedjeljak, 15. augusta, u prostorijama kluba na Gradskom stadionu “Luke” u Visokom, sa početkom u 17:00 sati, ali će biti zatvorena za javnost, no svakako je pozitivan pomak kojim će vjerovatno biti pokrenuti i procesi pripreme kluba i igrača za prvoligašku sezonu 2016/17. koja ih očekuje već najesen.

Također, kako saznajemo odmah po završetku izborne Skupštine kluba bit će pokrenuti pregovori sa Zdenkom Antovićem, trenerom kluba i preostalim igračkim kadrom, čime će pripreme kluba za novu sezonu, nakon teškog perioda neizvjesnosti, biti i zvanično pokrenute. Pa iako je mnogo igrača u toku prelaznog roka napustilo klub, sigurni smo da će novi Upravni odbor kluba pronaći rješenja, te da će visočki rukometni kolektiv pronaći rješenja za uspješnu takmičarsku sezonu koja je pred njima.

visoko.co.ba