14. kolo: Sloboda – Bosna V

Bosna Vispak oslabljena u Tuzli

U okviru 14. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine za rukometaše, Bosna Vispak će gostovati ekipi Slobode u Tuzli. Ove sezone Bosna Vispak i Sloboda su se susretali već jednom i to u okviru 2. pretkola Kupa Bosne i Hercegovine. Tada je Sloboda u meču bez odbrana slavila rezultatom 37:33 i plasirala se u četvrtfinale.

Ove sezone Sloboda nije izgubila nijedan bod na domaćem terenu, a upisala je šest pobjeda u isto toliko mečeva. U duel sa našom ekipom Sloboda ulazi sa sedam bodova manje, a ima 19 bodova. Naš tim je na gostovanjima ove sezone odigrao sedam mečeva, ovo će biti osmi, a iz tri smo izašli poraženi. Upisali smo dvije pobjede i dva remija.

Problem za naš stručni štab uoči ovog meča u Tuzli su povrede. Tako sigurno neće nastupati kapiten Adnan Harmandić, koji se povrijedio u Trebinju i za njega je ova polusezona već završena.

Mahir Burić je u Trebinju igrao povrijeđen, te je njegov nastup upitan zbog povrede mišića. Emir Omanović ima problema sa povredom prepona i cijelu sedmicu trenira po posebnom programu, dok je golman Enes Sirćo povrijedio ložu. Nastupi trojice igrača su pod znakom pitanja i do pred samu utakmicu se neće znati da li će biti na terenu.

Kao što je poznato, Nedžad Imamagić je posljednju utakmicu odigrao protiv Izviđača, te još nije sanirao povredu koljena, pa je i njegov nastup upitan.

Ovome dodajmo i da se naši mladi rukometaši – Adnan Kurtović, Hamza Karavdić, Adnan Jamaković i Berin Keso, tek danas vraćaju iz Makedonije, ali se nadamo da će moći sutra nastupiti.

Utakmica Sloboda – Bosna Vispak igra se danas u 19 sati u tuzlanskom Mejdanu, a našim rukometašima želimo puno sreće, koja će nam trebati.

rkbosna.ba

RUKOMETNO PRVENSTVO BIH (M) – 14. KOLO
DANSATDOMAĆINGOSTREZ
14.12.19:30Sloga DobojGoražde– : –
14.12.19:00RK SlobodaBosna Visoko– : –
14.12.19:00KonjuhDrina– : –
14.12.19:00IskraSloga GV– : –
14.12.19:00MaglajGračanica– : –
14.12.19:00VogošćaIzviđač– : –
14.12.18:00LokomotivaSlavija– : –
13.12.20:00BoracLeotar29 : 25
TABELA
RUKOMETNO PRVENSTVO BIH (M)
#KLUBUPNIB
1.RK Borac Banja Luka (+1)14120236
2.RK Gračanica13110233
3.RK Bosna Visoko1382326
4.RK Lokomotiva Brčko1372423
5.RK Izviđač1362520
6.RK Sloga Gornji Vakuf1362520
7.RK Sloboda Tuzla1361619
8.RK Sloga Doboj1347219
9.RK Leotar (+1)1460818
10.RK Slavija1352617
11.RK Maglaj1351716
12.RK Vogošća Poljine Hills1351716
13.RK Konjuh Živinice1342714
14.RK Iskra1342714
15.RK Goražde1330109
16.RK Drina1310123

Svjetska elita ritmičke gimnastike na šestom međunarodnom Pirueta kupu u Visokom

Svjetska elita ritmičke gimnastike na šestom međunarodnom Pirueta kupu u Visokom

U Visokom je proteklog vikenda održanog takmičenje u ritmičkoj gimnastici u organizaciji kluba “Pirueta” iz Visokog.

Na takmičenju je učestvovalo 600 takmičarki iz osam zemalja, a među takmičarkama bili su predstavnici Švicarske, Rusije, Njemačke, Ukrajine, Slovenije, Turske, Italije i domaćina Bosne i Hercegovine.

Najbolje rezultate ostvarile su takmičarke juniorskog programa Irina Nebolsina iz Rusije i Sofia Malvina Amsler iz Švicarske koje su osvojile prva mjesta.

Najbolji rezultati iz takmičarki iz Bosne i Hercegovine ostvarile su Esma Mujačić iz KRG “TAKT, te Farah Fejzić iz KRSG “Olimpik” koje su se plasirale među tri najbolja mjesta.

“Izuzetno smo zadovoljni organizacijom i činjenicom da naša manifestacija raste iz godine u godinu. Bosna i Hercegovina ima potencijala u ritmičkoj gimnastici, ali i u organizaciji velikih takmičenja. Naš klub se trudi da iz godine u godine prikaže našu zemlju u najboljem svjetlu širom svijeta, ali i da dovede takmičare iz brojnih zemalja u BiH”, kazala je Amina Hadžimehanović, predsjednica KRG “Pirueta” Visoko. 


Klub ritmičke gimnastike “Pirueta” Visoko

Danas počinju radovi na realizaciji ugovora o povećanju energetske efikasnosti na objektu KSC „Mladost“

Služba za lokalni ekonomski razvoj, komunalne poslove, zaštitu okoline i javne nabavke je provela postupak javne nabavke za nabavku i ugradnju portala na objektu KSC “Mladost” u cilju povećanja energetske efikasnosti.

Kao najpovoljniji ponuđač odabrana je HDI d.o.o. Sarajevo, dok stručni nadzor nad izvođenjem radova, odabrao JU “Centar za kulturu, sport i informisanje” Visoko, vrši firma „Sinteza“ d.o.o. Visoko. Sredstva su obezbijeđena Budžetom Grada Visoko za 2019. godinu iz Programa Fonda zaštite okoline ZDK u iznosu od 34.315,00KM

Izvođenje svih radova je prema propisanim zakonskim regulativama i uslovima za građenje.

Elvedina Muzaferija: Prva bh. skijašica koja je osvojila Europa cup bodove u alpskom skijanju

Elvedina Muzaferija ispisala historiju: Prva bh. skijašica koja je osvojila Europa cup bodove u alpskom skijanju

Elvedina Muzaferija je predodređena da ispisuje historija bh. alpskog skijanja

Početkom godine, najbolja bh. skijašica Elvedina Muzaferija prva je takmičarka u historiji naše zemlje koja se pojavila na startu Svjetskog kupa u brzim disciplinama. Bilo je to u italijanskoj Kortini d'Ampeco u disciplini spust, gdje je zauzela 45. i 46. mjesto.

Visočanka Elvedina Muzaferija, još jednom je opravdala epitet najbolje, ovog puta na izuzetno zahtjevnoj Super G utrci u St. Moritzu, osvojila je Europa cup bodove u alpskom skijanju.

Elvedina je u jakoj konkurenciji, sa startnim brojem 58, stigla je do ostvarenja historijskog uspjeha, postavši prvi skijaš iz naše zemlje koji je osvojio bodove u Europa cupu, u disciplini alpsko skijanje.

Ona je, među 70 skijašica, stigla do 28. mjesta koje joj je donijelo tri kup boda, sa vremenom 1:19.21, odnosno zaostatkom od svega 2.48 sekundi. Uzmemo li u obzir i činjenicu da se utrkivala sa nekim od skijašica svjetskog renomea koje najčešće nastupaju u Svjetskom kupu, kao što su Worley, Holdener, Fest i Bassino, to dodatno pojačava slast ovog uspjeha.

Također, već sutra Elvedina će upisati novi nastup u istoj disciplini, na istoj stazi, te se nadamo njenim novim bodovima.

Sretan rođendan Suvadi Mameledžija

MAMELEDŽIJA /Šećo/ SUVADA

Suvada Mameladžija- Suda , rodjena je 10.12.1959. godine u Visokom.

Prvi puta Suvada  1982. godine biva  proglašena kao  prva dama, za naj  sportistkinju  godine u Visokom.

Vrlo mlada poćinje sa sportskim aktivnostima i treninzima , da bi  11.04.1975. godine zvanično nastupila za Ženski rukometni klub „Bosna“ Visoko za koji je igrala 30 godina, a trenerica u ovom klubu je punih   16 godina.

U toku svoje bogate sportske karijere Suvada je nastupala na takmičenjima validnih liga kao i u sportu za osobe sa invaliditetom(OSI), nastupajući za klubske ali i reprezentativne selekcije.

Prva je ženska osoba- dama , koja je 1982. godine na proglašenju najboljih sportista općine Visoko proglašena za najbolju sportistkinju Visokog. U narednom periodu tu titulu ponijela je u više navrata, tako da danas sa sigurnošću možemo reći da je Suvada Mameledžija definitivno najuspješnija sportašica općine Visoko. U kategoriji sportista sa invaliditetom proglašavana je 7 puta za najbolju sportistkinju, a bavila se raznim sportski granama… atletika, kuglanje, boćanje, streljaštvo… itd

Na nivou ZDK u sportu za osobe sa invaliditetom Suvada je proglašavana 5 puta za sportistkinju godine, ali i na najvišem nivou u BiH, Suvada je proglašavana za najuspješniju sportistkinju , posebno kad je u pitanju oblast atletike.

Suvada je i dalje aktivna i trenutno angažovana na poslovima  rukometnog sudije i delegata na rukometnim utakmicama, te trenera ŽRK Bosna Visoko. Uz napomenu  da je Suvada Mameledžija nosilac Povelje grada Visoko kao zaslužni sportista.

Iskrene čestitke Suvadi Mameledžija za jubilej 40 godina aktivnog djelovanja u sportu, živa i zdrava bila i još mnogo generacija sportaša odgojila!

Sudo, sretan ti rodjendan!

Najstariji visočki rukometaš slavio 81 rođendan

Najstariji visočki rukometaš (golman), SLOBODAN CICO VASILJEVIĆ proslavlja 81 rođendan (8.12.1939.).
Cico je prvo ime visočkog rukometa. Bio je od 1955.godine, kao šesnaestogodišnjak, golman visočke Mladosti (preteče današnje Bosne).
Predsjednik kluba (15.1.1966-14.2.1967), dugogodišnji sekretar, a na kratko je vršio i dužnost trenera sa starijim igračima, dok je Srđan Praljak bio na odluženju vojnog roka, 27.3.1963-31.7.1964.

U njegovoj kući, u centru Visokog, dugo godina je bila kancelarija RK Bosna. Njegova mati je kao entuzijasta dugo godina prala i peglala dresove visočkim rukometašima. Ime porodice VASILJEVIĆ je duboko utkano u razvojni put rukometne BOSNA VISOKO i grada, uopšte.

Zdenko Antovic 

Leotar savladao Visočane u Trebinju

Rukometaši Leotara savladali su večeras u Trebinju Bosnu iz Visokog 28:26 u utakmici 13. kola Premijer lige BiH.

Bila je ovo velika borba na parketu dvorane ”Miloš Mrdić”, a na kraju ipak više razloga za slavlje imaju domaći koji su stigli do šeste pobjede u sezoni, a Bosni su nanijeli treći poraz.

Marko Srdanović je postigao sedam pogodaka za domaće, a kod gostiju Adnan Harmandić i Emir Omanović su imali isti učinak.

Sport1.oslobodjenje

“VI Pirueta Cup” 07.12.2019. u KSC Mladost

KRG Pirueta Visoko pod pokroviteljstvom ZE-DO Kantona, Ministarstva civilnih poslova, Federacije Bosne i Hercegovine i Grada Visoko, organizuje Međunarodni turnir u ritmičkoj gimnastici “VI Pirueta Cup” koji će ove godine ugostiti 21 klub iz 9 zemalja sa ukupno 600 takmičarki.

Turnir će se održati 07.12.2019.u prostorijama KSC Mladost Visoko sa početkom u 13:00 sati. I ove godine očekuju se vrhunske takmičarke iz Njemačke, Slovenije, Ukrajine, Rusije, Turske, Italije, Švicarske, Srbije i BiH.

Klub ritmičke gimnastike “Pirueta” Visoko

Sretan rođendan Ejmanu Dišalariu

Ejman Dišalari – Svjetski prvak tradicionalnog karatea

06.12.2000.

Student Fakulteta za saobraćaj i komunikacije u Sarajevu

Ejman Dišalari je aktuelni svjetski prvak
(Svjetsko Fudokan prvenstvo u tradicionalnom karateu održano je u Študgartu, Republika Njemačka od 1.-3 novembra 2019. godine.)
Prvo mjesto ekipno: Ejman Dišalari, Nirhad Mašić, Naim Mandžuka i Adi Salčin u slobodnim kumitama u seniorskoj konkurenciji.

Najuspješniji je junior općine Visoko u 2018. godini po izboru Sportskog saveza općine Visoko

Linkovi objava:

– Ejman Dišalari – Svjetski prvak tradicionalnog karatea

– Video: Ejman Dišalari, najuspješniji senior “Xll otvorenog regionalnog karate prvenstva Visoko 2019”

– Ejman Dišalari najbolji među najboljima

– Ejman Dišalari i dvije medalje na Europskom prvenstvu u tradicionalnom karateu

– Ejman Dišalari uz evropske medalje, okitio se i sudijskom licencom