Skupština NS ZDK – 18. marta, poziv klubovima iz Visokog

Izvršni odbor Nogometnog saveza Zeničko – dobojskog kantona donio je odluku da se redovna Skupština NS ZDK održi 18. marta. Termin i mjesto održava znat će se uskoro, a izvjesno je kako će sjednici prisustvovati možda i svih 31 član. Kako je za RTV Zenica izjavio Muhamed Begagić, predsjednik NS ZDK i član Izvršnog odbora NS/FS BiH, izvjesno je da će svoje članove u Skupštini dobiti ŽNK Čelik, NK Kosmos iz Visokog, kao i novoformirano Udruženje nogometnih sudija i instruktora ZDK.

“Bio sam u proteklom peridu na Skupštinama nogometnih klubova Borac iz Jelaha i TOŠK iz Tešnja i zapazio da su to dobro organizovane sredine u kojima postoji iskazan interes za timski rad i ispjeh. Treba nam što više takvih, uređenih klubova u kojima se održavaju Skupštine, a ne klubova koji su društvo jednog lica i koji se prijavljuju, pa odustaju od sistema takmičenja“, kazao je Begagić, dodajujući kako ima naznaka da bi se u skoroj budućnosti u sistem takmičenja NS ZDK trebao uključiti veći broj klubova sa područja općine Visoko.

sportzdk.ba