Arhive oznaka: featured

Prosinečki: Protiv Italije imamo motiv više, daćemo sve od sebe

Kvalifikacije za EURO 2020.

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras na stadionu Juventusa u Torinu protiv selekcije Italije igra četvrti susret kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2020. godine. 

Nakon neočekivanog poraza prije tri dana od Finske, koji je naš tim udaljio od borbe za nastup na Euru, selektor Prosinečki očekuje da će njegovi izabranici danas pokazati bolju igru u odnosu na prošli susret.

– Malo nas je poljuljao poraz od Finske, ali atmosfera je i dalje dobra.  To je prva utakmica koju smo izgubili u ovim kvalifikacijama i koju smo odigrali loše. Gledali smo snimke, vidjeli gdje smo griješili i nadam se da ćemo pokazati pravo lice koje nas je krasilo u zadnjim utakmicama, gdje se ekipa borila i bila kompaktna – kazao je Prosinečki. 

Najavio je da će protiv Italijana biti promjena u sastavu u odnosu na utakmicu sa Finskom.

– Vezni red je bio naše najjače oružje, a protiv Finske smo imali problem jer Pjanić nije igrao. Sa njim smo imali brži protok igre. Nadam se da će danas  biti puno bolja igra s naše strane. Vjerujem da ćemo protiv Italije imati motiv više što nije bio slučaj protiv Finske. Očekuje nas teška utakmica, ali ćemo dati sve od sebe i vjerujem da ćemo bolje izgledati – kazao je Prosinečki. 

Utakmica Italija – BiH igra se od 20.45 sati, a meč će voditi sudijska četvorka iz Španije. Glavni sudija je Xavier Estrada Fernandez, a pomagaće mu Javier Rodriguez i Teodoro Sobrino. Četvrti sudija je Ricardo De Burgos.

BiH i Italija do sada si odigrale jedan prijateljski susret, 6. novembra 1996. na Koševu, kada je naš tim pobijedio  2:1 golovima Hasana Salihamidžića i Elvira Bolića.  

U kvalifikacionoj J-grupi Bosna i Hercegovina nakon tri odigrana susreta dijeli treće i četvrto mjesto s Grčkom sa po četiri boda, iza vodeće Italije sa devet i Finske sa šest bodova.

Preostalih šest kvalifikacionih susreta igrat će se od septembra do novembra ove godine.          

Tabela J-grupe:
 
1. Italija          3 3 0 0 11:0  9
2. Finska         3 2 0 1 4:2    6
3. Grčka          3 1 1 1 4:5    4
4. BiH              3 1 1 1 4:5   4
5. Armenija      3 1 0 2 4:4   3
6. Lihtenštajn   3 0 0 3 0:11  0

Čapljina – Bosna 5:2

Čapljina – Bosna 5:2

 1. Juna 2019.Sajo

Čapljina je pred svojim navijačima osigurala opstanak pobjedom nad Bosnom 5:2.

Domaći su već nakon prvog dijela imali 3:0 i bilo je jasno da će slaviti sigurnu pobjedu. Dva puta je mrežu gostiju pogodio Ahmed Hasinović te jednom Salko Jazvin. Jazvin u nastavku dodaje još jedan pogodak, a u listu strijelaca se upisao i Eldin Mustafić. Bosna do kraja sa dva pogotka Cibre smanjuje na 5:2.



Rezultati 30. kola Prve lige FBiH:

MOSTAR: Velež-Igman 4:2

VITEZ: Vitez-Goražde 1:2

ORAŠJE: Orašje-Olimpik 3:1

KAKANJ: Rudar-Zvijezda 3:2

ŽIVINICE: Slaven-Metalleghe BSI 6:0

TEŠANJ: Tošk-Novi Travnik 5:1

BIHAĆ: Jedinstvo-Bratstvo 1:0

ČAPLJINA: Čapljina-Bosna 5:2

TABELA
PRVA LIGA FEDERACIJE BIH
# Čapljina – Bosna 5:2
 1. Juna 2019.  Sajo
Čapljina je pred svojim navijačima osigurala opstanak pobjedom nad Bosnom 5:2.


Domaći su već nakon prvog dijela imali 3:0 i bilo je jasno da će slaviti sigurnu pobjedu. Dva puta je mrežu gostiju pogodio Ahmed Hasinović te jednom Salko Jazvin. Jazvin u nastavku dodaje još jedan pogodak, a u listu strijelaca se upisao i Eldin Mustafić. Bosna do kraja sa dva pogotka Cibre smanjuje na 5:2.


Rezultati 30. kola Prve lige FBiH:
MOSTAR: Velež-Igman 4:2
VITEZ: Vitez-Goražde 1:2
ORAŠJE: Orašje-Olimpik 3:1
KAKANJ: Rudar-Zvijezda 3:2
ŽIVINICE: Slaven-Metalleghe BSI 6:0
TEŠANJ: Tošk-Novi Travnik 5:1
BIHAĆ: Jedinstvo-Bratstvo 1:0
ČAPLJINA: Čapljina-Bosna 5:2
TABELA
PRVA LIGA FEDERACIJE BIH
#

KLUB
U
P
N
I
B
1.

FK Velež
30
24
4
2
76
2.

FK Olimpik
30
21
6
3
69
3.

NK TOŠK
30
13
6
11
45
4.

NK Zvijezda
30
13
5
12
44
5.

HNK Orašje
30
12
8
10
44
6.

FK Goražde (-1)
29
13
4
12
43
7.

FK Rudar Kakanj
30
13
4
13
43
8.

NK Jedinstvo
30
13
4
13
43
9.

NK Metalleghe BSI
30
12
6
12
42
10.

NK Bratstvo Gračanica
30
13
3
14
42
11.

HNK Čapljina
30
13
3
14
42
12.

NK Slaven Živinice
30
13
2
15
41
13.

FK Igman
30
11
7
12
40
14.

NK Vitez Vitez (-1)
29
9
6
14
33
15.

NK Novi Travnik
30
4
7
19
19
16.

NK Bosna Visoko
30
3
3
24
12

#
KLUBUPNIB
1.FK Velež30244276
2.FK Olimpik30216369
3.NK TOŠK301361145
4.NK Zvijezda301351244
5.HNK Orašje301281044
6.FK Goražde (-1)291341243
7.FK Rudar Kakanj301341343
8.NK Jedinstvo301341343
9.NK Metalleghe BSI301261242
10.NK Bratstvo Gračanica301331442
11.HNK Čapljina301331442
12.NK Slaven Živinice301321541
13.FK Igman301171240
14.NK Vitez Vitez (-1)29961433
15.NK Novi Travnik30471919
16.NK Bosna Visoko30332412

Sretan rođendan Adnanu Hodžiću

Rođen 01.06.1990. u Sarajevu , općina Centar. Nastanjen u Visokom.
Osnovnu školu „Kulin Ban“ završio kao superodlikaš i ušao u uži krug od 3 učenika , koja su se birala za učenika generacije.
Osnovo obrazovanje su obilježila mnoga takmičenja iz matematike, fizike i dr.
Student Pravnog fakulteta.
Profesionaloni fudbaler, trenutno igrač NK Bosna Visoko.
Od 7. g. života aktivno započinje trenirati u N.K. Bosni Visoko.
U N.K.Bosni provodi najveći dio svoje karijere i postiže zavidne rezultate.
Igrao je sezonu i pol u Austriji u Salzburg regiji .
Također, bio član malonogometnog kluba „Galaktikosi“ iz Visokog, s kojima je bio prvak druge lige i izborio Premier ligu.
Najbolji strijelac lige i dobitnik zahvalnice za dobrinos u razvoju sporta na Izboru za sportistu godine u Visokom u kategoriji futsal.

magazinplus.eu

UO RK”Bosna” smjenio trenera Sirću i kompletan stručni štab

Na sjednici održanoj 27. maja 2019. godine Upravni odbor RK Bosna Visoko donio je odluku da se na osnovu neostvarenih ciljeva za sezonu 2018/19. zahvali na saradnji dosadašnjim trenerima Edhemu Sirći i Adisu Hadžiću.
S obzirom na sramotno ispadanje iz play-offa Premijer lige BiH Upravni odbor RK Bosna Visoko donio je odluku da će stručni štab i igrači snositi sankcije.
Ovaj Upravni odbor nastavlja svoju misiju rada u RK Bosna Visoko. U toku je priprema izvještajno-izborne skupštine, na kojoj ce doći i do promjena u upravljačkim strukturama kluba.
UO RK Bosna Visoko zahvaljuje se navijačima za svesrdnu podršku tokom cijele sezone i izvinjava se za katastrofalan rezultat u četvrtfinalu play-offa za šampiona Bosne i Hercegovine.
Do 15. juna ove godine UO RK Bosna Visoko imenovat će novog trenera i održati izvještajno-izbornu skupštin, a u narednim danima ćemo rješavati statuse igrača za narednu sezonu!

UO RK”Bosna” Visoko

Umjesto čestitke NK Bosna

Moja ispovijest

Kako je gadno ulizica biti
I drugom smradne cjelivati stope!
Kako je gadno, proseć suze liti,
Da tuđi skutovi u njima se tope –
Kako je gadno ulizica biti!…

Kako je nisko nemat’ samosvijesti
I u svom srcu ponosa i žara,
Pa tuđim znojem kruh natopljen jesti
Kraj snažnih ruku i umnoga dara –
Kako je nisko nemat’ samosvijesti!…

Ja mrzim one, što pred drugim puze
I mrzim liske, što ništa ne rade
I svakog, ko se okiva u uze
Od predrasuda i ko laskat znade
I sve alčake, što pred drugim puze.

I nikad nikom “Pardon” neću reći,
Jer svojim carstvom svojevoljno vladam;
Ja sam otvaram vrata svojoj sreći,
Pa kad uživam, ili kada stradam,
Ja opet nikom “Pardon” neću reći.

Ta za me pero i budak je isto,
Žulj i znoj meni koru hljeba sladi;
Tek nek je čelo otvoreno, čisto
I nek se svjesno i pošteno radi,
Pa za me pero i budak je isto.

Ja samo slavim samosvijest i snagu
Gigantske volje, što brdine ruši;
Vjerujem u se. A slobodu dragu
Nosim ko svetost u srcu i duši –
I slavim samo samosvijest i snagu…

Razume ljudski, ti si boštvo moje,
Pred kojim klečim i molitvu zborim.
Ja tebi palim tamjan krvi svoje
I tebi samo pred mihrabom dvorim,
Razume ljudski, ti si boštvo moje!…

Autor: Musa Ćazim Ćatić

Bosna se oprašta od Prve lige FBiH

Ištuk: Čestitat ćemo Veležu na prvom mjestu i pokušati odigrati korektnu utakmicu
Bosna se oprašta od Prve lige FBiH

Već odavno je jasno da će se visočka Bosna oprostiti od Prve lige FBiH po okončanju sezone.

Bosna nije uspjela osigurati opstanak, a danas je pred svojim navijačima poražena sa 1:4 od Bratstva u okviru 28. kola Prve lige FBiH.

Nakon utakmice kratko je govorio trener Bosne Ivo Ištuk.

“Kada pogledate rezultat onda to izgleda kao lagana pobjeda Bratstva, ali sama utakmica nije tako tekla. I mi smo igrali, pravili prilike, a Bratstvo je davalo golove nakon naših grešaka. Ipak, zaslužena pobjeda Bratstva”, istakao je Ištuk, pa nastavio:

“Nama se stalno ponavlja da dobro otvorimo utakmicu, stvorimo dosta šansi, ali ne postignemo gol. Onda primimo gol i tu dođe do raspada. Na kraju to završi ovako. Jednostavno kvalitet igrača je takav i tu nema puno priče”.

U subotu u Visoko stiže Velež.

“Srećom, sve je završeno. Velež je danas dobio, Olimpik izgubio tako da je prvenstvo završeno. Velež je prvak. Mi ćemo im ovdje čestitati na prvom mjestu i probati odigrati korektnu utakmicu bez nekih velikih nadanja da nešto možemo napraviti, ali odigrat ćemo korektno pa šta bude”, poručio je Ištuk.

Sportsport

Bosna-Bratstvo 1:4

Rezultati 28. kola Prve lige FBiH

Odigrane utakmice 28. kola Prve lige FBiH (22.05.2019.)

Rezultati 28. kola Prve lige FBiH:

Srijeda, 22.05.2019.

MOSTAR: Velež-Vitez 1:0

ORAŠJE: Orašje-Igman 0:0

KAKANJ: Rudar-Goražde 2:0

ŽIVINICE: Slaven-Olimpik 2:0

TEŠANJ: Tošk-Zvijezda 1:1

BIHAĆ: Jedinstvo-Metalleghe BSI 1:0

ČAPLJINA: Čapljina-Novi Travnik 2:0

VISOKO: Bosna-Bratstvo 1:4

Sloga deklasirala Bosnu 28:40

Rukometaši Sloge i večeras su na gostovanju u Visokom upisali pobjedu nad ekipom Bosne čime su obezbjedili plasman u polufinale doigravanja za Prvaka Bosne i Hercegovine.

Dosta lakše od očekivanog, Sloga je deklasirala domaći sastav, rezultatom 28:40 (14:18).

Teško da je netko očekivao ovakav rasplet, nakon sjajne sezone visočkih rukometaša, no već u prvom susretu doigravanja, petoplasirana ekipa prvenstva bila je dosta bolja, te nakon dvomeča, ekipa Sloge, zasluženo je izborila plasman u polufinale.

I u večerašnjem susretu, gosti iz Doboja, krenuli su sjajno a već do poluvremena imali su četiri gola prednosti. Na pauzu se odlazi kod rezultata 14:18.

I u nastavku, Sloga igra odlično, a već u 41. minuti imaju velikih plus deset. Do kraja susreta gosti iz Doboja odlaze na plus dvanaest, za konačnih 28:40.

U domaćem sastavu najefikasniji su bili Toromanović i Haramandić sa po šest golova, dok je Kapić dodao pet. Na drugoj strani prvo ime susreta bio je Stanković sa osam pogodaka, Janković i Karanović sa po sedam, te Ćosić koji je dodao šest pogodaka.

Nakon pobjede u prvom susretu i velikih plus dvanaest u večerašnjem susretu, rukometaši Sloge više nego zasluženo, obezbjedili su plasman u polufinalu.

Svijet Rukometa