U Visokom održan inicijativni sastanak Udruženja rukometnih premijerligaša

Sastanku su prisustvovali predstavnici 12 klubova, a jedino je izostao predstavnik Dervente, iz koje je stigla pisana podrška osnivanju ovakvog udruženja, dok je predstavnik HRK Izviđač zbog obaveza ranije napustio sastanak.

Sastanku je prisustvovao i predsjednik Rukometnog saveza BiH Amir Zahirović, koji je klubove upoznao sa situacijom u krovnoj kući bh. rukometa, stavljajući akcenat na nedobijanje novog poreznog broja.

Predsjednik UO RK Bosna Centrotrans, formalnog domaćina sastanka, Adnan Delić pozdravio je prisutne i zaželio da rad ovog udruženja bude pomoć RSBiH.

“Ni u kom slučaju naš cilj nije da ovo udruženje bude paralelni sistem u funkcionisanju bh. rukometa, već je naša želja da se zaštitimo i da pomognemo u poboljšanju stanja u bh. rukometu, koji nije u dobroj situaciji. Ova inicijativa pokrenuta je u Doboju na žrijebanju parova Premijer lige BiH i drago mi je da je blizu realizacije”, kazao je Delić.

Zvanični naziv bit će Udruženje muških rukometnih klubova Premijer lige Bosne i Hercegovine, a upravni organ bit će Skupština, koja će ujedno biti i Upravni odbor i koja će imati jednog predsjednika i dva potpredsjednika.

Jasmin Tajić/oslobodjenje.ba