VISOČANI BEZ POBJEDE U ČETIRI PRVENSTVENA MEČA: NK BOSNA – NK BRATSTVO 0:0

Završen je derbi osmog kola Prve nogometne lige Federacije BiH, između visočke Bosne i gračaničkog Bratstva, koji je jučer odigran na Gradskom stadionu “Luke” u Visokom. Nakon što su odigrali sjajno prvo poluvrijeme, očekivali smo da će Visočani, uz nastavljenu terensku inicijativu, imati mnogo više prilika i barem jedan pogodak u nastavku utakmice, što bi im osiguralo potencijalnu pobjedu.

Ipak, do toga nije došlo, osjetan i evidentan je bio pad igre domaće ekipe u drugom poluvremenu, te uz mnogo sreće Visočani uspijevaju da smire svog protivnika u isti ritam, tako da nije bilo ni mnogo prijetnji pred golom Bosne.

Rezultat na kraju glasi 0:0, a Visočani će četvrti put uzastopno izaći sa terena bez pobjede.

Bosna je u prvom dijelu imala zaista nekoliko sjajnih prilika da dođe do rane prednosti, a najviše su se isticale one prilike Čabaravdića, koji ipak nije imao mnogo sreće. U tom dijelu utakmice heroj je bio i golman gostiju iz Gračanice, koji je branio ponekad i nemoguće stvari. Visočani su imali inicijativu na svojoj strani, napadali su, ali bezuspješno, te je prvi dio igre završen bez golova.

U drugom dijelu utakmice očekivali smo mnogo bolju i bržu igru visočke ekipe, kojoj je imperativ bila pobjeda, no ipak to se nije desilo. Bio je evidentan “zamor materijala” i bezidejnost u igri, što je dovelo do totalnog pada ritma igre. Do samog kraja utakmice gledali smo igru bez prilika na obje strane, te je tek u 85. minuti udarcem glavom golu Brastva zaprijetio Čehajić, ali lopta je otišla preko gola.

Pokušali su Visočani i u nadoknadi da stignu do pobjede, ali i tada bezuspješno, te nakon zaista mirnog drugog dijela igre glavni arbitar označava kraj pri rezultatu 0:0.

Drugi je ovo remi Visočana na domaćem terenu, četvrta utakmica zaredom bez pobjede, te je evidentna potreba da se nešto promijeni u sastavu ekipe sa stadiona u Lukama. Vrlo brzo će to morati učiniti njihov trener, Faruk Dedić, pred kojim je sedam dana do naredne utakmice, kada će Bosna gostovati u Lukavcu kod ekipe Radničkog.

Nakon ove utakmice za visočke nogometaše neće biti značajne promjene na tabeli, te će i dalje ostati na četvrtoj poziciji, u daljoj borbi za plasman na prvo mjesto.