Visočki ribari drugi na kantonalnom prvenstvu u Tešnju

Na prelijepom jezeru „Jelen“ u Jelahu kod Tešnja, u nedjelju 10. juna održano kantonalno prvenstvo ribara , osoba sa invaliditetom.
Na prvenstvu uz dobro pripremljene staze i domaćinski ugođaj koji upriliči Savez za sport osoba sa invaliditetom općine Tešanj, a uz podršku Sportskog saveza OSI Ze Do kantona, nastupilo je 6 općinskih saveza.
Nakon završenog takmičenja koje se provodi po međunarodnim pravilima uz nadzor licenciranih sudija poredak tri prvoplasirane ekipe je :
1. SSR OSI Tešanj – (Savez za sport osoba sa invaliditetom)
2. SSR OSI Visoko
3. SSR OSI Maglaj
Za drugoplasiranu ekipu prvenstva iz Visokog nastupili su :
– Burko Amir, Hadžimehmedagić Hajrudin, Mehmed Duraković i Husić Rašid
Čestitke za dobar rezultat za sve učesnike prvenstva uz napomenu da sutra ( 11.06.2018. op.a.) reprezentativci našeg kantona Fuad Vrgovčević, Mirsad Čaplja i još dva takmičara putuju na Svjetsko prvenstvo ribara koje se ove godine održava u R. Hrvatskoj u mjestu Poturen.
Poželimo im uspjeh i dobar ulov.

Senad Goralija