Željezničar slavio u prijateljskom susretu protiv visočke Bosne

Nogometaši Željezničara su ubjedljivo slavili u prijateljskom susretu protiv visočke Bosne rezultatom 4:2.

Nakon što su prvotimci jučer remizirali sa Veležom (0:0), danas su priliku za igru dobili rezervni igrači.

Tako su Plavi susret počeli u sastavu: Fejzić, Hadžić, Osmanković, Ćubara, Projić,
Šabanadžović, Blagojević, Crnov, Zeba, Zajmović i Kajkut.

U 12. minuti Željo je poveo u Visokom, a strijelac gola je bio Kajkut nakon asistencije Crnova.

Plavi su udvostručili prednost u 28. minuti. Kajkut je pogodio prečku, a lopta se odbila do Zajmovića koji rutinski pogađa mrežu Bosne. Ekipa iz Visokog je smanjila na 2:1 nakon pola sata igre preko Vile, te se tim rezultatom otišlo na odmor.

Od prve minute drugog poluvremena Admir Adžem je u igru ubacio Modića i Mujagića umjesto Šabanadžovića i Kajkuta, što se pokazalo kao pravi pogodak jer je upravo rezervista Mujagić postigao dva pogotka u razmaku od samo četiri minute.

Najprije je u 59. minuti pogodio na Zebinu asistenciju, a potom se upisao u strijelce u 63. minuti nakon Projićevog ubačaja. Konačnih 4:2 u 75. minuti postavio je Hodžić iz penala.

Narednu utakmicu Željezničar igra u subotu u Krupi na Vrbasu (14:30) u okviru Premijer lige BiH.