“Land of Pyramids”: Matija Zec i Alen Klico slavili u Visokom

Četvrto izdanje adrenalinskog spektakla u Visokom pod nazivom Hard enduro utrka “Land of Pyramids” uspješno je završeno, nakon što su ovog vikenda na poznatom visočkom izletištu Ravne brojni Visočani, ali i turisti imali priliku uživati u sjajnom događaju.

Kao i prošlih godina plato Ravne bio je ispunjen brojnim posjetiteljima koji su stigli iz raznih dijelova Bosne i Hercegovine, ali i svijeta, kako bi barem na trenutke osjetili adrenalinski užitak koji sa sobom nosi enduro. Znakovito je da su, nakon prvog izdanja prije četiri godine, organizatori ove godine ugostili više od 200 vozača iz 11 različitih zemalja, koji su stigli u Visoko kako bi bili dio ove pozitivne, motociklističke priče.

Inače, enduro disciplina podrazumijeva kombiniranje snalažljivosti, velike količine adrenalina, upornost, taktičnost i ogroman napor u savladavanju svih prepreka.

Spojivši sve ove sposobnosti na ovogodišnjem izdanju utrke “Land of Pyramids” slavio je Matija Zec iz Hrvatske, koji je ovogodišnju stazu uspio savladati za 1.31:59,83 u Expert konkurenciji. Također u konkurenciji Veteran slavio je Robert Vozila iz Hrvatske, s vremenom 1.34:32,82, dok je u konkurenciji Hobby najbolji bio Slovenac Marko Krichka.

Zanimljivo je da je na ovogodišnjoj visočkoj enduro utrci učestvovala i jedna djevojka, Ena Tudić iz Hrvatske, koja je stazu prešla za 2.10:22,74.

Također, prvi put ove godine u Visokom je održano i takmičenje u okviru državnog enduro prvenstva BiH, te je najbolji rezultat u ovom dijelu kompletnog događaja ostvario Alen Klico iz BiH sa vremenom 3.05:47,16 u konkurenciji Expert.


“Dolazim iz Bosanske Krajine, tačnije iz mjesta Jezerski kod Bosanske Krupe i prvi put učestvujem u ovoj utrci. Endurom sam se počeo baviti prošle godine, nakon dugogodišnjeg uživanja u sportskim motorima, ali sam u ovom vidio nešto što je dosta bolje i živahnije, te bih preporučio mladim da se bave ovim sportom. Inače, organizatorima svaka čast, pripremili su odlične staze, dobar ambijent i preporučio bih svima koji voze da se prijave na ovu utrku i da dođu na sjajno druženje. Mnogi su čuli za Visoko, posebno zahvaljujući piramidama, staze su odlične, teren sjajan, kiša nije pala i nije nam pokvarila raspoloženje, te je sve ispalo sjajno”, istaknuo nam je vozač iz Enduro kluba Jezerski Senad Begić.

visoko.co.ba

Bosna – Igman 0:2

Igman iz Konjica je došao do važna tri boda u Visokom. Gosti su slavili 2:0, a strijelci su bili Tatar i Graho.

Rezultati 22. kola Prve lige FBiH:

Subota, 13.04.2019.

Velež – Slaven 2:0

Jedinstvo – Orašje 0:0

Čapljina – Vitez 0:1

Bosna – Igman 0:2

Bratstvo – Goražde 1:0

Novi Travnik – Olimpik 0:2

JMetalleghe BSI – Zvijezda 1:0

Nedjelja, 14.04.2019. u 16:30 sati

TEŠANJ: Tošk-Rudar

22. kolo: Bosna – Igman



Parovi 22. kola Prve lige FBiH:

Subota, 13.04.2019. u 16:30 sati

MOSTAR: Velež-Slaven

BIHAĆ: Jedinstvo-Orašje

ČAPLJINA: Čapljina-Vitez  

VISOKO: Bosna-Igman

GRAČANICA: Bratstvo-Goražde

NOVI TRAVNIK: Novi Travnik-Olimpik

JAJCE: Metalleghe BSI-Zvijezda

Nedjelja, 14.04.2019. u 16:30 sati

TEŠANJ: Tošk-Rudar

DELEGIRANJE 22. KOLA 

TABELA
Prva liga Federacije BiH

FK VELEŽ49
FK OLIMPIK48
NK ZVIJEZDA34
FK RUDAR33
NK TOŠK33
HNK ORAŠJE32
NK JEDINSTVO32
FK GORAŽDE30
NK BRATSTVO29
HNK ČAPLJINA27
NK METALLEGHE BSI26
NK SLAVEN26
FK IGMAN24
NK VITEZ23
NK NOVI TRAVNIK15
NK BOSNA12



Taekwondo Club Bosna Visoko: Federalno prvenstvo U Kaknju

Dana 06.03.2019. godine u Kaknju održano je Taekwondo prvenatvo FBiH. Učešće je uzelo 326 takmičara iz cijele FBiH.

Tim Bosna je nastupio sa 19 takmičara i osvojio 5 zlatnih, 7 srebrenih i 3 bronzane medalje.

U ukupnom poretku Taekwondo Kolektiv Bosna – Tim Bosna osvojila je 3. mjesto!

U kadetima osvojeno je 2. mjesto, a ulu juniorima 3. U poretku mlađe kadetkinje osvojeno je 2. mjesto

Pojedinačni rezultati:

Zlatne medalje:

Ensar Fejzic
Fahrudin Adilović
Imran Bašić
Tajma Kajević
Ajša Trnčić

Srebrne medalje:

Aldin Islamović
Semir Jusić
Davud Mešinović
Deni Knežević
Amila Čorbo
Amina Hrvat
Sumeja Fatić

Bronzane medalje :

Patrik Bogeljić
Sajra Kajević
Dženana Sulejmanović

U kategoriji Vrtičanci 1. mjesto osvojio je Ismail Hercegovac.

Svim našim federalnim prvacima čestitamo na vrhunaki odrađenom poslu i osvojenim medaljama!!

VAŠ TAEKWONDO KOLEKTIV BOSNA!!

Bosna u derbiju bolja od Vogošće, slijedi Zrinjski

Rukometaši Bosne u neizvjesnoj utakmici pokazali su više te zasluženo slavili protiv Vogošće rezultatom 26:21 (poluvrijeme 11:9).

Rukometaši Vogošće PH bolje su otvorili utakmicu te zahvaljujući fenomenalnim odbranama golmana Damira Efendića poveli sa 2:0. Naši su prvi gol postigli tek u 9. minuti, kada je pogodio Harmandić, dok je Vogošća u narednim minutama održavala  prednost od 1 do 2 gola razlike. Do prvog vodstva, naši su došli tek u 19. minuti, kada su poveli 5:4, nakon što je naš golman Enes Sirčo uvezao par odbrana. U prvom poluvremenu odgovornost na sebe je preuzimao kapiten Harmandić, koji nije trenirao veći dio sedmice zbog povrede pretrpljene u susretu sa Goraždem, no još jednom je pokazao svoju veličinu te bio pravi lider na terenu.

U 26. minuti nakon gola Vogošće za izjednačenje 8:8, trener Sirčo je pozvao timeout, nakon čega je Imamagić postigao sjajan gol za vodstvo 9:8, a onda još jedan za prvu prednost od 2 gola našeg tima, koja je zadržana do kraja poluvremena.

Na početku drugog poluvremena naši rukometaši su propustili par prilika da povedu sa 3 gola te se činilo da bi upravo jedno takvo vodstvo moglo prelomiti utakmicu. Nakon što su naši rukometaši to postigli, ubrzo su došli i do vodstva od 5 golova, da bi se Vogošća serijom od 3-0 nakon isključenja Toromanovića ponovo uspjela vratiti u utakmicu.

Tada na scenu ponovo stupa kapiten Harmandić, koji svojim golovima i proigravanjima za Toromanovića drži prednost naše ekipe, a nakon niza utakmicu gdje su naši rukometaši imali problema u efikasnosti prilikom izvođenja sedmeraca, na nivou je večeras bio Omanović koji je pogodio iz svih 5 pokušaja. U redovima Vogošće, Stojanović nije bio naročito raspoložen, tako da je u napadu sve zavisilo od Čičkušića i Bosića. Ipak, sve pokušaje Vogošće da se još jednom vrati u utakmicu zaustavio je izuzetno raspoloženi Sirčo pa su naši na kraju zasluženo slavili rezultatom 26:21.

Večeras smo vidjeli izuzetno dobru igru u odbrani našeg tima predvođenu trojem Toromanović-Burić-Balta, raspoloženog Enesa Sirču, izuzetno važne golove Imamagića, uspješnu realizaciju sa linije sedam metara od strane Omanovića, liderstvo kapitena Harmandića, efikasnost Toromanovića te još prostora za poboljšanje realizacije sa krilnih pozicija i kontra napada.

Naši momci narednu utakmicu igraju nakon reprezentativne pauze 17. aprila u Mostaru protiv Zrinjskog. Do kraja regularnog dijela Premijer lige ostale su 4 utakmice, a Gračanica u završnicu ulazi sa prednošću od 3 boda. Ipak, za naše rukometaše računica je jasna, ako želimo osvojiti prvo mjesto, potrebno je pobijediti u sve 4 utakmice do kraja, uključujući i direktni okršaj protiv Gračanice u Visokom. Idemo dalje!

RK Bosna – RK Vogošća 26:21 (poluvrijeme 11:9). Dvorana: KSC Mladost Visoko. Sudije: Pandžić/Šatordžija. Delegat: Raić. Sedmerci: Bosna 5(5), Vogošća 5(5). Isključenja: Bosna 6 min., Vogošća 8 min.

RK Bosna Visoko: Grčo, Sirčo (17 odbrana), Čabaravdić A., Čabaravdić K. 4, Burić, Kapić 2, Harmandić 6, Čolo, Balta, Selimović, Imamagić 3, Omanović 6, Jamaković A., Babić, Jamaković E., Toromanović 5.
Trener: Edhem Sirčo

RK Vogošća Poljine Hills: Efendić (16 odbrana), Ivanković, Geko, Čorbo, Kadrić 1, Kreso, Gavrić 1, Mimić 1, Halilović, Bečić, Jelačić 1, Zahirović, Osmanhodžić, Bosić 5, Stojanović 1, Čičkušić 11.
Trener: Bojan Unčanin

Sponzor utakmice RK Bosna Visoko – RK Vogošća Poljine Hills je bila BH Pošta – Vaša Pošta za sva vremena.

Vitez – Bosna 2:0

Rezultati 21. kola Prve lige FBiH:

Subota, 06.04.2019.

Zvijezda – Velež 1:0

Goražde – Novi Travnik 5:0

Igman – Bratstvo 1:1

Vitez – Bosna 2:0

Orašje – Čapljina 3:1

Rudar – Jedinstvo 2:1

Slaven – TOŠK 1:0

Nedjelja, 07.04.2019. u 16:00 sati

SARAJEVO: Olimpik-Metalleghe BSI

TABELA
PRVA LIGA FEDERACIJE BIH
#KLUBUPNIB
1.FK Velež21154249
2.FK Olimpik (-1)20136145
3.NK Zvijezda21104734
4.FK Rudar Kakanj21103833
5.NK TOŠK21103833
6.HNK Orašje2195732
7.NK Jedinstvo21102932
8.FK Goražde2193930
9.NK Bratstvo Gračanica21921029
10.HNK Čapljina21831027
11.NK Metalleghe BSI (-1)2075826
12.NK Slaven Živinice21821126
13.FK Igman2166924
14.NK Vitez Vitez21651023
15.NK Novi Travnik21361215
16.NK Bosna Visoko21331512

Sretan rođendan Senadu Skopljaku

6.4.1957. – Senad Skopljak, rukometni trener

Senad Skopljak je svoju igračku karijeru počeo u visočkoj Bosni u kojoj se zadržao 22 godine kao aktivni igrač, jednu godinu je igrao za sarajevski Željezničar, dvije i po godine je igrao za Bratstvo iz Pucareva (gdje je jednu polusezonu bio trener-igrač), a ostalih 18 i po godina Skopljak je igrao za visočku ekipu.
Kao igrač osvojio je s Bosnom prvenstvo i Kupa BiH, a jednom mu je to pošlo i za rukom kao igraču i treneru visoček Bosne 1995. godine.
Kao trener je Visočane vodio u tri navrata, i to u periodu od 1994. do 1997., pa onda od oktobra 2004. do jula 2006., a treći mandat mu je bio od juna 2008. do jula 2010., što znači da je ukupno bio na klupi Bosne šest i po godina. 2004. osvojio je dva prvenstva države u juniorskoj i kadetskoj konkurenciji.

Trener državnog tima 1999. godine.

Jedan je od prvih trenera sa prostora bivše Jugoslavije koji je radio u Kataru, gdje se zadržao pet godina. U tih pet godina vodeći Al Arabi, Al Ittihad i Al Rayyan osvojio je 11 medalja ( tri zlatne, 4 srebrene i 4 bronzane), jednu godinu je bio i trener Al Ahlya u Bahreinu.

U Bosni i Hercegovini je bio trener već pomenute visočke Bosne, sarajevske Bosne, Željezničara, Kaknja, Goražda, Vogošće, Čelika, a trenutno konsultant u RK Kiseljak – inače je diplomirani Višesportski trener na Fakultetu za sport i tjelesni odgoj.

Od 1995. godine ima zvanje viši sportski trener Fakulteta za sport u Sarajevu.
Iz rukometne kuhinje Senada Skopljaka je dosta vrhunskih igrača od toga veliki broj reprezentativaca sa zavidnim karijerama.

(scsport.ba – foto magazintrendy.net)

magazinplus.eu / visoko.ba

Grčo: Pred nama je važan meč, nismo odustali od prvog mjesta

Derbi 22. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine u rukometu igrat će se u Visokom, gdje će Bosna dočekati ekipu Vogošće. Visočani su u prethodnom kolu, pomalo iznenađujuće poraženi od ekipe Goražda sa 25:29. 

– Nismo bili na očekivanom nivou u tom meču. Znamo da smo razočarali i sigurno da se želimo iskupiti. Na redu je sada utakmica sa Vogošćom, koja u Visoko dolazi sa novim trenerom i sigurno da nas čeka ozbiljan zadatak, kaže golman Bosne Mirnes Grčo i nastavlja: – Cijenimo protivnika, ali ipak igramo na našem terenu, prd svojim navijačima i nema sumnje da ćemo dati sve od sebe od starta meča, kako bismo ostvarili pobjedu. Vjerujem u snagu naše ekipe i vjerujem da ćemo imati sjajnu podršku, kako bismo upisali nova tri boda. Nismo odustali od prvog mjesta i želimo  na kraju regularnog dijela sezona biti tim koji će u play-off ući kao najbolji, možda nas je taj poraz od Goražda usporio u toj namjeri, ali vjerujemo koliko možemo. 
Utakmica između RK Bosna i RK Vogošća igra se u subotu 6. aprila u 19 sati u KSC Mladost u Visokom.