Odličan nastup Taekwondo Cluba Bosna na Korčuli

Taekwondo Club Bosna Visoko: Saopćenje za medije

ODLIČAN NASTUP TAKMIČATA TKD KOLEKTIVA BOSNA NA 20-om MEĐUNARODNOM TAKMIČENJU KORČULA OPEN!!

Dana 24. i 25.08.2019 odabrani tim Taekwondo Kolektiva Bosna, nastupio je na 20-to. međunarodno takmičenje
Korčula Open 2019 koji se održao na otoku Korčuli, R.Hrvatska.
Domaćin ovog takmičenja bio je Taekwondo klub “Forteca” Korčula. Takmičenje je održano u bormbama i formama.

Naš Kolektiv na ovom takmičenju predstavljali su sljedeći takmičari :

Sajra Kajević
Imran Bašić
Davud Mešinović
Amina Hrvat
Tajma Kajević
Sumeja Fatić
Ajla Lemeš
Tea Hrnjić
Zlatko Hrnjić
Fahrudin Adilović
Semir JusićEkipu je vodio glavni i odgovorni trener Kajević Edin, majstor 5 dan.

Osvojeno je 7 medalja i to : 

3 zlatne

2 srebrene

2 bronzane.

Zlatne medalje osovojili su : Sajra Kajević,Fahrudin Adilović,Tajma Kajević,

Srebrene medalje osvojili su : Zlatko Hrnjić iSemir Jusić,

Bronzane medalje osvojili su : Amina Hrvat i Tea Hrnjić, Imran Bašić i Davud Mešinović.

Ostali naši takmičari i pored odrađeni dobri borbi nažalost ostali su bez plasmana.Naš tim predvodio je glavni i odgovorni trener Kajević Edin – Kaja majstor 5 dan.
Osvojeno je 9 medalja od 11 takmičara koji su nastupili u borbama!

Zaista rezultat je odličan jer se radi o takmičenju koje je jedno od najjačih u R.Hrvatskoj  i gdje su bili predstavnici i takmičari iz cijele Europe!Iskrene čestike kompletnoj ekipi na osvojenih 9 medalja!!
VAŠ TAEKWONDO KOLEKTIV BOSNA!!

NK Bosna iz dva kola NULA bodova

Minulog vikenda je odigrano 2. kolo Druge lige FBiH – Centar

Bosna – Vis Simm Bau 1:2

Borac Jelah – Natron 4:1

Krivaja – Famos Hrasnica 5:2

Igman Ilidža – Mošćanica 0:0

Moševac – Azot 2:0

Ilijaš – SAŠK Napredak 3:3

Stupčanica Olovo -Pobjeda Tešanj 4:2

Usora – Žepče 1:0

TABELA
DRUGA LIGA FEDERACIJE BIH – CENTAR
#KLUBUPNIB
1.NK Stupčanica Olovo22006
2.FK Borac Jelah22006
3.NK Usora22006
4.NK Vis Simm – Bau22006
5.FK Mošćanica21104
6.NK Krivaja21013
7.NK Pobjeda Tešanjka21013
8.FK Famos Hrasnica21013
9.NK Moševac21013
10.FK Igman Ilidža20202
11.NK Žepče20111
12.NK Ilijaš20111
13.NK SAŠK Napredak20111
14.NK Bosna Visoko20020
15.NK Azot20020
16.NK Natron20020
RASPORED
DRUGA LIGA FEDERACIJE BIH – CENTAR – 3. KOLO
DANSATDOMA?INGOSTREZ
01.09.16:30NK SAŠKNK Krivaja– : –
01.09.16:30NK ŽepčeFK Borac J.– : –
01.09.16:30NK AzotStupčanica– : –
01.09.16:30NK PobjedaNK Ilijaš– : –
01.09.16:30NK NatronNK Bosna V.– : –
01.09.16:30NK Vis SBNK Moševac– : –
31.08.16:30NK Famos H.Igman– : –
31.08.16:30MošćanicaNK Usora– : –

Visoka pobjeda visočkih rukometaša u Bugojnu: Iskra “pala” sa 14 razlike

U drugoj prijateljskoj utakmici u okviru priprema za sezonu 2019/20 RK Bosna Visoko je kao gost savladao ekipu Iskre sa 40:26.

Najefikasniji u našem timu bili su Nedžad Imamagić i Luka Karanović sa po šest golova, dok je Emir Omanović dodao pet.

Za sedam dana naš tim putuje u Gornji Vakuf gdje će odigrati još dva meča. Četvrtog septembra u Visokom gostuje Iskra, a u 7. septembra je generalka protiv Konjuha!

RK Bosna Visoko

2. kolo Druge lige FBiH – Centar

Drugo kolo Druge lige FBiH – Centar

24. i 25. august

Subota, 24.08.2019. – 17:00 sati

Bosna – Vis Simm Bau

Borac Jelah – Natron

Krivaja – Famos Hrasnica

Nedjelja, 25.08.2019. – 17:00 sati

Igman Ilidža – Mošćanica

Moševac – Azot

Ilijaš – SAŠK Napredak

Stupčanica Olovo -Pobjeda Tešanj

Usora – Žepče

TABELA

DRUGA LIGA FEDERACIJE BIH – CENTAR
#KLUBUPNIB
1.NK Stupčanica Olovo11003
2.NK Pobjeda Tešanjka11003
3.NK Usora11003
4.FK Famos Hrasnica11003
5.FK Mošćanica11003
6.NK Vis Simm – Bau11003
7.FK Borac Jelah11003
8.NK Žepče10101
9.FK Igman Ilidža10101
10.NK Krivaja10010
11.NK Azot10010
12.NK Bosna Visoko10010
13.NK Natron10010
14.NK Ilijaš10010
15.NK Moševac10010
16.NK SAŠK Napredak10010

RK Bosna na startu prvenstva protiv Slavije

Premijer liga počinje 14. septembra

Iako se mnogi klubovi još uvijek nalaze na pripremama, iz čelništva rukometne Premijer lige Bosne i Hercegovine najavili su kako je sve spremno za start sezone. Nedavno je objavljen i raspored utakmica, a u nastavku donosimo raspored utakmica visočkog rukometnog kolektiva za jesenji i zimski dio sezone.

Raspored utakmica RK Bosna Visoko za sezonu 2019/20.

1. kolo: Slavija – Bosna
2. kolo: Bosna- Leotar
3. kolo: Goražde – Bosna
4. kolo: Bosna – Iskra
5. kolo: Borac – Bosna
6. kolo: Bosna – Gračanica
7. kolo: Zrinjski- Bosna
8. kolo: Bosna – Sloboda
9. kolo: Maglaj – Bosna
10. kolo: Slobodni
11. kolo: Bosna – Konjuh
12. kolo: Izviđač – Bosna
13. kolo: Bosna – Vogošća
14. kolo: Sloga (Gornji Vakuf) – Bosna
15. kolo: Bosna – Drina
16. kolo: Lokomotiva – Bosna
17. kolo: Bosna – Sloga (Doboj)

Prvenstvo počinje 14. septembra.

RK Bosna Visoko