Arhive kategorije: Rukomet

Mali rukometaši Metkovića osvojili Božićni turnir u mini rukometu “Central Osiguranje Visoko 2019”

U organizaciji Franjevačkog samostana Sv. Bonaventure i Agencije “Vikus”, u Visokom je održan četvrti po redu Međunarodni božićni turnir u mini rukometu “Central osiguranje Visoko 2019.”.

U zanimljivim mečevima uživalo je preko stotinu mališana uzrasta 2010. i 2011. godište i to iz ekipa Metkovića (Hrvatska), Krivaje Zavidovići, Maglaja, Gračanice i Bosne Visoko. Nakon zanimljivih utakmica najuspješniji su bili mali rukometaši Metkovića koji su u uzbudljivom finalu, tek nakon penala slavili protiv visočke Bosne. U regularnom dijelu bilo je 11:11, a nakon penala 14:13 za ekipu Metkovića, dok su treću poziciju osvojili rukometaši Gračanice koji su slavili protiv ekipe Krivaje.

“Ovo je već tradicionalni turnir koji organiziramo u dvorani Franjevačkog samostana i u saradnji sa Franjevačkim samostanom Visoko, a ove godine smo imali ukupno devet ekipa. Ovu priliku koristim i da se zahvalim svim učesnicima, svim ekipama, mladim rukometašima, kao i njihovim trenerima. Naša želja je da ovaj turnir postane tradicionalan, da iz godine u godinu bude kvalitetniji, posjećeniji i bolje organiziran, a pored ovog turnira Agencija “Vikus” organizuje i Uskršnji turnir.

Naravno, cilj nam je da ovu vrstu rukometa promovišemo i u našem gradu i našoj zemlji, jer je mini rukomet već jako popularan u zemljama okruženja, a krase ga nešto drugačija pravila u odnosu na pravi rukomet, kao što je nepostavljanje odbrane, već se igra igrač na igrača, da bi mladi rukometaši stekli kretne navike. Sve u svemu, zadovoljni smo i organizacijom i ekipama koje su učestvovale na ovom turniru, a kao što sam i kazao, cilj je da turnir iz godine u godinu bude masovniji, sa što više ekipa i učesnika, i nadam se da ćemo u tome i u godinama koje su pred nama, i uspjeti”, kazao nam je Mirza Handžić organizator turnira.

Visoko.co.ba/Nusret Smajović

Bosna – Borac 24:24

RK Borac nakon boda u Visokom jesenji prvak Premijer lige BiH

Tuga u Gračanici

Rukometaši Borca jesenji su prvaci Bosne i Hercegovine.

Oni su večeras gostovali u Visokom kod Bosne i trebali su osvojiti barem bod kako bi prezimili na prvom mjestu Premijer lige, a na kraju su to i ostvarili jer je bilo 24:24.

Bosna je bila bolja u gotovo čitavom dijelu meča i imala čak sedam golova prednosti, ali Borac se nije predavao i uspio je stići do poravnjanja pred sami kraj.

Banjalučani su imali i prednost od 24:23, ali Bosna je ipak u posljednjim trenucima uspjela da dođe do boda i rezultata 24:24. Ipak, to je bilo sasvim dovoljno gostima da počnu sa slavljem jer su jesenji prvaci.

Bod iza ostala je nakon prvog dijela sezone ekipa Gračanice, dok je Bosna iz Visokog završila na trećoj poziciji.

Od ostalih utakmica treba izdvojiti i meč zmeđu Slavije i Iskre koji je završen pobjedom domaćih od 30:25. Slavija je sada deveta sa 21 bodom, dok je Iskra ostala na 14. poziciji sa 14 bodova.

Portal SportSport.ba 

15. KOLO
DATUMSATTIMOVIREZ
18.12.19.19:00RK Slavija30
RK Iskra25
18.12.19.19:00RK Sloga Gornji Vakuf33
RK Vogošća Poljine Hills22
17.12.19.19:00RK Leotar32
RK Lokomotiva Brčko32
18.12.19.19:00RK Gračanica29
RK Sloboda Tuzla25
18.12.19.19:30RK Goražde31
RK Maglaj28
18.12.19.20:00RK Bosna Visoko24
RK Borac Banja Luka24
18.12.19.19:00RK Drina25
RK Sloga Doboj34
18.12.19.18:00RK Izviđač35
RK Konjuh Živinice32

Rukometno prvenstvo BiH (M)

#TIMUPNIRAZBOD
1.RK Borac Banja Luka1512126037
2.RK Gračanica1512037336
3.RK Bosna Visoko158345727
4.RK Sloga Gornji Vakuf158252726
5.RK Izviđač158252426
6.RK Sloga Doboj156722125
7.RK Lokomotiva Brčko157441225
8.RK Sloboda Tuzla157173022
9.RK Slavija15636-421
10.RK Leotar15618-219
11.RK Maglaj15618-1319
12.RK Konjuh Živinice15528-917
13.RK Vogošća Poljine Hills15519-3816
14.RK Iskra15429-4214
15.RK Goražde154011-8512
16.RK Drina151014-1113

Rezultati 14. kola rukometne Premijer lige

Rezultati 14. kola rukometne Premijer lige BiH

RK Sloboda – Bosna Visoko 34 : 30

Sloga Doboj – Goražde 35 : 30

Konjuh – Drina 34 : 30

Iskra – Sloga GV 20 : 33

Maglaj – Gračanica 29 : 28

Vogošća – Izviđač 24 : 31

Lokomotiva – Slavija 28 : 28

Borac – Leotar 29 : 25

TABELA
RUKOMETNO PRVENSTVO BIH (M)
#KLUBUPNIB
1.RK Borac Banja Luka14120236
2.RK Gračanica14110333
3.RK Bosna Visoko1482426
4.RK Lokomotiva Brčko1473424
5.RK Izviđač1472523
6.RK Sloga Gornji Vakuf1472523
7.RK Sloboda Tuzla1471622
8.RK Sloga Doboj1457222
9.RK Maglaj1461719
10.RK Leotar1460818
11.RK Slavija1453618
12.RK Konjuh Živinice1452717
13.RK Vogošća Poljine Hills1451816
14.RK Iskra1442814
15.RK Goražde1430119
16.RK Drina1410133

14. kolo: Sloboda – Bosna V

Bosna Vispak oslabljena u Tuzli

U okviru 14. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine za rukometaše, Bosna Vispak će gostovati ekipi Slobode u Tuzli. Ove sezone Bosna Vispak i Sloboda su se susretali već jednom i to u okviru 2. pretkola Kupa Bosne i Hercegovine. Tada je Sloboda u meču bez odbrana slavila rezultatom 37:33 i plasirala se u četvrtfinale.

Ove sezone Sloboda nije izgubila nijedan bod na domaćem terenu, a upisala je šest pobjeda u isto toliko mečeva. U duel sa našom ekipom Sloboda ulazi sa sedam bodova manje, a ima 19 bodova. Naš tim je na gostovanjima ove sezone odigrao sedam mečeva, ovo će biti osmi, a iz tri smo izašli poraženi. Upisali smo dvije pobjede i dva remija.

Problem za naš stručni štab uoči ovog meča u Tuzli su povrede. Tako sigurno neće nastupati kapiten Adnan Harmandić, koji se povrijedio u Trebinju i za njega je ova polusezona već završena.

Mahir Burić je u Trebinju igrao povrijeđen, te je njegov nastup upitan zbog povrede mišića. Emir Omanović ima problema sa povredom prepona i cijelu sedmicu trenira po posebnom programu, dok je golman Enes Sirćo povrijedio ložu. Nastupi trojice igrača su pod znakom pitanja i do pred samu utakmicu se neće znati da li će biti na terenu.

Kao što je poznato, Nedžad Imamagić je posljednju utakmicu odigrao protiv Izviđača, te još nije sanirao povredu koljena, pa je i njegov nastup upitan.

Ovome dodajmo i da se naši mladi rukometaši – Adnan Kurtović, Hamza Karavdić, Adnan Jamaković i Berin Keso, tek danas vraćaju iz Makedonije, ali se nadamo da će moći sutra nastupiti.

Utakmica Sloboda – Bosna Vispak igra se danas u 19 sati u tuzlanskom Mejdanu, a našim rukometašima želimo puno sreće, koja će nam trebati.

rkbosna.ba

RUKOMETNO PRVENSTVO BIH (M) – 14. KOLO
DANSATDOMAĆINGOSTREZ
14.12.19:30Sloga DobojGoražde– : –
14.12.19:00RK SlobodaBosna Visoko– : –
14.12.19:00KonjuhDrina– : –
14.12.19:00IskraSloga GV– : –
14.12.19:00MaglajGračanica– : –
14.12.19:00VogošćaIzviđač– : –
14.12.18:00LokomotivaSlavija– : –
13.12.20:00BoracLeotar29 : 25
TABELA
RUKOMETNO PRVENSTVO BIH (M)
#KLUBUPNIB
1.RK Borac Banja Luka (+1)14120236
2.RK Gračanica13110233
3.RK Bosna Visoko1382326
4.RK Lokomotiva Brčko1372423
5.RK Izviđač1362520
6.RK Sloga Gornji Vakuf1362520
7.RK Sloboda Tuzla1361619
8.RK Sloga Doboj1347219
9.RK Leotar (+1)1460818
10.RK Slavija1352617
11.RK Maglaj1351716
12.RK Vogošća Poljine Hills1351716
13.RK Konjuh Živinice1342714
14.RK Iskra1342714
15.RK Goražde1330109
16.RK Drina1310123

Najstariji visočki rukometaš slavio 81 rođendan

Najstariji visočki rukometaš (golman), SLOBODAN CICO VASILJEVIĆ proslavlja 81 rođendan (8.12.1939.).
Cico je prvo ime visočkog rukometa. Bio je od 1955.godine, kao šesnaestogodišnjak, golman visočke Mladosti (preteče današnje Bosne).
Predsjednik kluba (15.1.1966-14.2.1967), dugogodišnji sekretar, a na kratko je vršio i dužnost trenera sa starijim igračima, dok je Srđan Praljak bio na odluženju vojnog roka, 27.3.1963-31.7.1964.

U njegovoj kući, u centru Visokog, dugo godina je bila kancelarija RK Bosna. Njegova mati je kao entuzijasta dugo godina prala i peglala dresove visočkim rukometašima. Ime porodice VASILJEVIĆ je duboko utkano u razvojni put rukometne BOSNA VISOKO i grada, uopšte.

Zdenko Antovic 

Leotar savladao Visočane u Trebinju

Rukometaši Leotara savladali su večeras u Trebinju Bosnu iz Visokog 28:26 u utakmici 13. kola Premijer lige BiH.

Bila je ovo velika borba na parketu dvorane ”Miloš Mrdić”, a na kraju ipak više razloga za slavlje imaju domaći koji su stigli do šeste pobjede u sezoni, a Bosni su nanijeli treći poraz.

Marko Srdanović je postigao sedam pogodaka za domaće, a kod gostiju Adnan Harmandić i Emir Omanović su imali isti učinak.

Sport1.oslobodjenje

RK Sloboda preko visočke Bosne u četvrtfinale Kupa BiH

Rukometaši Slobode drugi su četvrtfinalista Kupa Bosne i Hercegovine.

Tuzlaci su maloj dvorani Mejdan nadigrali i pobijedili visočku Bosnu Vispak rezultatom 37:33.

Prvo poluvrijeme igralo se gotovo bez odbrana na obje strane, igralo se gol za gol, ekipe su se smjenjivale u vodstvu, a u posljednje tri minute Sloboda je uspjela da napravi prednost, koja se na kraju ispostavila ključnom u ovom meču. Tuzlaci su nakon prvog dijela vodili sa 18:15.

U nastavku meča Sloboda je kontrolisala utakmicu, a u 35. minuti je povela sa pet razlike (22:17). Poslije toga Bosna je jedino uspijevala da smanji na dva gola zaostatka, ali svaki put kad je imala napad za jedan razlike, nije ga iskoristila.

Slobodu su do pobjede vodili Davor Kadić i Arnad Hamzić sa po devet golova, dok je Emir Suhonjić dodao osam. U redovima Bosne Almir Osmanhodžić je postigao 10, a Emir Omanović devet pogodaka.

Sport1