Težak poraz rukometaša Bosne u Maglaju

Nakon šokantnog poraza protiv Borca u Visokom, naši rukometaši ubjedljivo su poraženi na gostovanju u Maglaju, gdje je domaći tim slavio rezultatom 28:16, poluvrijeme 13:7.

Naši rukometaši dobro su otvorili utakmicu, te prvi poveli golom Divkovića, da bi nakon izjednačenja Burić u 4. minuti pogodio za 2:1. Ispostavit će se da je to bilo posljednje vodstvo našeg kluba u ovoj utakmici.

Iako je Grčo bio veoma dobar na golu te već u prvih desetak minuta upisao 5 odbrana, naši igrači su u napadu bili neprecizni te uslijed velikog broja promašenih prilika, domaći su tokom prvog poluvremena polako gradili svoju prednost, koja je do kraja prvog poluvremena narasla na plus 6.

Blijeda predstava, na žalost, se nije popravila ni u drugom poluvremenu, pa je RK Bosna Centrotrans Visoko posljednji put značajnije smanjio prednost domaćina dvadesetak minuta prije kraja utakmica, kada je Harmandić pogodio za 16:12, da bi nakon toga domaćini pogodila tri puta, te je pri rezultatu 19:12 za RK Maglaj u 45. minuti utakmica pobjeda domaćina već bila obezbjeđena.

Do kraja utakmice, trener Sirćo je dao priliku igračima sa klupe i juniorima, te je utakmica završena rezultatom 28:16, za najteži poraz našeg tima ove sezone.

Evidentno je da se naši rukometaši nisu najbolje snašli u zgusnutom rasporedu utakmica srijeda-subota, a prokockana pobjeda protiv Borca te nadolazeća revanš utakmica protiv Gračanice samo su dodatno zakomplicirali stvari za naš tim. Također, ovim porazom RK Maglaj je pretekao naš tim na prvenstvenoj tabeli.

Bilo kako bilo, u srijedu se sa aspekta ciljeva koje je pred sebe postavio RK Bosna Centrotrans Visoko igra najvažnija utakmica u sezoni, revanš četvrtfinala Kupa Bosne i Hercegovine u Gračanici, a na našim rukometašima je da dokažu da li zaslužuju da se plasiraju u Final 4 ove sezone.