Kajević: Još jednom smo potvrdili kvalitet

Na upravo završenom Državnom prvenstvu u tekvandou koje je održano u Bugojnu, nastupilo je preko petsto takmičara iz trideset pet klubova iz cijele Bosne i Hercegovine. Prisutni ljubitelji ovog olimpijskog sporta uživali su u sjajnim potezima koje su im demonstrirali vrsni majstori u obje konkurencije, a prvenstvo je održano u kategorijama borbe i poomse,uzrasta od pionira,mlađih kadeta,kadeta,juniora i seniora.

Sjajan nastup zabilježili su i članovi tekvando kolektiva BOSNA koji su imali odlične rezultate i u muškoj i u ženskoj konkurenciji.Trener ovog izvanrednog kolektiva,dvostruki Ginisov rekorder, majstor crni pojas, četvrti dan Edin Kajević-Kaja,o nastupu TKD BOSNA na ovom jakom i renomiranom prvenstvu,rekao je sljedeće:

– Naš kolektiv na ovogodišnjem državnom prvenstvu nastupio je sa 32 takmičara u borbama i u poomsama,u muškoj i ženskoj konkurenciji.U veoma jakoj konkurenciji još jednom su naši članovi potvrdili svoj kvalitet i znanje i postigli su izuzetne,sjajne rezultate, a na koje smo mi svi u klubu ponosni.Osvojili smo tri pehara za ekipne plasmane i vicešampioni smo u ukupnom plasmanu u disciplini poomse,a naša Ajša Trnčić proglašena je za najuspješniju vrtičanku.Državni prvaci za 2017 godinu su sljedeći naši članovi,u disciplini borbe: Ajša Trnčić, Amina Hrvat, Ajla Lemeš, Semir Jusić, Deni Knežević, Patrik Bogeljić a u disciplin forme: Matej Bogeljić, Kerim Ahmedspahić, Sajra Kajević, Naida Durak.

(Rešad Mamela)

sportske.ba