RK Bosna – Veterani: Pozivnica za druženje – Školski primjer transparentnosti u radu nevladine organizacije

Druženje rukometnih veterana povodom nastupajuće 2015. godine iskoristićemoi za KRATKU Izbornu skupštinu našeg Udruženja (to je zakonska obaveza). U cilju ekspeditivnosti i da nam to ne oduzme dragocjeno vrijeme koje želimo provesti zajedno, u slučaju primjedbi, prijedloga i pitanja, molimo Vas da na Skupštini budete KRATKI, KONKRETNI I KONSTRUKTIVNI. U tom cilju šaljemo Vam popratni materijal. Planiramo Izbornu skupš. obaviti za desetak minuta, a ostala 2 sata da provedemo u druženju.

IZVOD IZ IZVJEŠTAJA O RADU U 2014.

-Doniranja finansijskih pomoći ove godine nije sprovođeno kako zbog slabe finansijske situacije, tako i zbog procjene da nije bilo ekstremnih potreba

– Sprovedene su akcije obilazaka bolesnih članova, te posjete porodicama umrlih

(uovim prilikama Upravni odbor je pretežno održavao sastanke i konsultacije…)

-Vodilo se računa o objavama „sjećanja“ za pojedine bivše članove

– Devetnaestoga februara 2014. obilježena je 60-to godišnjica formiranja Kluba. Delegacija od 11 članova posjetila je Franjevačku gimnaziju gdje je upriličeno druženje i ručak u organizaciji franjevaca.

– Zbog nevremena odgođena je utakmica veterana i Franjevačke gimnazije povodom 9. maja – god. prve rukometne utakmice u Vis

– Naši članovi koje je pozvao RK Bosna Visoko učestvovali su u obilježavanju godišnjice Kluba po pozivu i organizaciji RK Bosna

-Organizovana je jedna revijalna utakmica

-Organizovana je jedna humanitarna utakmica (organizator „mlađi“ veterani)

– Uredno i blagovremeno je predat Završni obračun

-Obnovljenisu kontakti sa RK Bjelovar za vrijeme njihovog učešća na Turniru u Visokom i eventualnog našeg gostovanja u Bjelov.

-Naši članovi su učestvovali u izradi izmjena građevinskog projekta Sportske dvorane Franjevačke gimnazije po pozivu franjevaca

– Smatra se da je rad Upravnog odbora djelimično uspješan jer i ove godine nije se uspjelo organizovati redovno rekreativno treniranje (barem dva puta mjesečno). Jedino opravdanje je u visokim cijenama sportske dvorane i njene nezagrijanosti u hladnom periodu godine. Na ovu temu razgovaralo se sa franjevcima zbog toga što je njihova dvorana u gradnji i trebala bi biti gotova u septembru-oktobru 2015.Irukometno igralište i prostorije Kluba na Gradskom stadionu u novom stanju otvarajuove mogućnosti u periodima lijepog vremena

IZVOD IZ FINANSIJSKOG IZVJEŠTAJA

Prihodi

Članarine u 2014. (jedini prihodi) + 204,00 KM

Rashodi:

Povrat duga za organizaciju druženja veterana u decembru 2013. – 130,00 KM

Održavanje računa u bancii ostali bankarski troškovi – 70,00 KM

Stanje na dan 15.12.2014. + 4,00 KM

*ZDK kanton nam je dužan iz 2013. g. 400,00 KM, a iz 2014. g. 250,00 KM *Općina Visoko nam je dužna iz 2013. g. 250,00 KM. Zbog toga nismo ni aplicirali za sredstva u 2014. godini

PRIJEDLOZI aktuelnog Upravnog odbora i Komisije za organizaciju Izborne skupštine

(izmjenu ovih prijedloga i svoje prijedloge možete iznijeti na Skupštini, a verifikaciju Vaših prijedloga i prijedloga u prilogu će obaviti Kandidaciona komisija u sastavu (prijedlog) Koljenović Elmir i Konjičanin Esad

NOVI SASTAV SKUPŠTINE

ŠAHINOVIĆ Ismet – Iso (predsjednik)
BABIĆ Almedin (potpredsjednik)
KONJIČANIN Esad
ĆOSOVIĆ Sabahudin
VUJIĆ Stanislav
TURŠIĆ Zdravko
SKOPLJAK Muhamed
FERZAN Mustafa
SIRĆO Edhem
KOLJENOVIĆ Elmir
SMAJLOVIĆ Nedžad
MUŠINBEGOVIĆ Almedin
HODŽIĆ Mustafa
ĆUPRIJA Mustafa
HADŽIĆ Adis

NOVI SASTAV UPRAVNOG ODBORA

KARAVDIĆ Tarik – Taca (predsjednik) – potpisnik
ANTOVIĆ Zdenko (potpredsjednik) – potpisnik
ALIĆ Zaim
ZEČEVIĆ Adnan
Devović Bakir

NOVI SASTAV NADZORNOG ODBORA

KONJO Amer (predsjednik)
DŽUĐO Mahir
HUREM Fikret

Zahvaljujemo svim bivšim članovima Skupštine, Upravnog i Nadzornog odbora, a posebno predsjedniku Udruženja Devović Bakiru i predsjedniku Skupštine Alić Zaimu. Zahvaljujemo svim članovima, a posebno onim aktivnim.

Visoko, decembar 2014 RK Bosna Veterani: Upravni odbor, Komisija za organizaciju Izborne skupštine, predsjednik Upravnog odbora, predsjednik Skupštine i Odbor za organizaciju druženja povodom nove 2015. godine.