UO RK Bosna Centrotrans: Saopštenje o događajima nakon meča u Gračanici

S obzirom na to da su pojedini mediji, ali i predstavnici RK Gračanica osuli paljbu na predsjednika RK Bosna Centrotrans gospodina Edina Bukvu, optuživši ga da je izazvao incident nakon meča 23. kola Premijer lige BiH za rukometaše u Gračanici, koji je okončan 24:24, želimo iskoristiti priliku da upoznamo javnost sa činjenicama, koje neko očito želi namjerno iskriviti na štetu našeg kluba, ali prije svega na štetu našeg predsjednika.

Žalosno je sto neko želi populistički,krajnje­ nekorektno,bezobrazn­o iz očaja prikazati situaciju koja se dešavala poslije utakmice. Želimo iskoristiti priliku da upoznamo javnost sa činjenicama koje neko očito želi namjerno iskriviti na štetu našeg kluba. Od novinara koji se krije pod profilom Sport u Gračanici na društvenoj mreži Facebook (https://www.facebook.com/sportugracanici/?refid=12), ali i od pojedinih čelnika RK GRACANICA krenulo je netačno iznošenje informacija o incidentima u službenoj kancelariji i svlačionicama 20 minuta poslije utakmice. Žalosno je da su pojedini igrači, službeni zapisničar, mjerilac vremena s utakmice i bivši trener RK Gračanica Mirsad Gopo, za kojeg ne znamo ni koju funkciju obavlja u klubu, iskoristili priliku što je predsjednik RK Bosna Centrotrans ostao sam u službenoj kancelariji i fizički nasrnuli na njega, a pomenuti gosp. Gopo je zadao udarac u predjelu donjeg lica gosp. Bukvi. Navedenim činjenicama u prilog idu svjedoci i službena zabilješka sa utakmice, službena zabilješka Policijske uprave Gračanica i ljekarski nalaz Kantonalne bolnice Zenica. Ono sto je još bitno napomenuti jeste da je publika nakon utakmice pokušala ući u svlačionicu naših igrača, ali srećom i brzom reakcijom našeg trenera Zdenka Antovića, te nekoliko igrača spriječen je ulazak što je moglo izazvati još veće posljedice. Koristimo priliku i da se zahvalimo predsjedniku UO RK Gračanica gospodinu Midhatu Mujačiću, koji je jedini iz domaće ekipe smirivao strasti i koji je pokazao kako se ponašaju službena lica, pa tako svojim saradnicima iz kluba očitao lekciju iz bontona. Na sve navedeno želimo upitati gospodu koja nas je optužila za nemile događaje:
Zar mislite da bi smo nakon zlata vrijednog boda u Gračanici željeli da pravimo incidente?
Bili smo u situaciji i da pobijedimo u ovom meču, a promašili smo na kraju tri šuta, pa zar mislite da nam smeta što smo neporaženi napustili dvoranu u Gračanici? Žao nam je što se RK Gračanica nalazi u teškoj situaciji, ali mi najbolje znamo u posljednjih nekoliko godina kako je biti u tom položaju. Međutim, naša priča počinje i završava na parketu. RK Gračanica smo uvijek smatrali ozbiljnim i prijateljskim klubom i uvijek će ljudi koji imaju bilo kakve veze s tim klubom biti dobrodošli u Visoko.
Ne želimo da bilo ko na našu štetu i na štetu ljudi koji žive za Bosnu izvrće činjenice jer to dovoljno govori o tome kakvi su ti ljudi, kojima smeta Bosna, a mi ne želimo dopustiti da se neko igra sa imenom Bosne.

UO RK BOSNA CENTROTRANS